10 DALYKŲ, KURIUOS IŠMOKAU PER KARANTINĄ

2020 gegužės 9 in Gyvenimo būdas - 4 komentarai

Grįžusi iš savo paskutinės kelionės (tai buvo vasario viduryje, 5-6 dienų kelionė į Paryžių), pasakiau sau, kad viskas, noriu pailsėti. Laikotarpis nuo metų pradžios iki vasario vidurio buvo labai įtemptas ir produktyvus: naujieji metai Italijoje, kelių dienų komandiruotė Varšuvoje, vėl skrydis į Taliną, tada iškart sekančią dieną skrydis į Rygą, o dar kitą 4 val. kelionė autobusu namo. Dieną iki Paryžiau vėl keliavau į Rygą, grįžau į Vilnių su pačiu pirmu autobusu, greitai iš naujo susidėjau daiktus į lagaminą ir nuvažiavau į oro uostą. Tad po kelionės nusprendžiau sumažinti savo gyvenimo tempą ir pagyventi ramiai, niekur nekeliaujant, niekur neskubant. Toks jausmas, kad visata mane išgirdo – po poros savaičių Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas.

Taip, karantinuojamės jau beveik 2 mėn. ir per tą laiką aš spėjau labai daug ko išmokti. Pradėti daryti tai, kam anksčiau pritrūkdavo laiko ir motyvacijos. Ir tikrai tuo džiaugiuosi. Ne, karantinas nėra gerai, tačiau tai yra būtina, o kai pasirinkimo nelabai ir turime, reikia taikytis prie susiklosčiusių aplinkybių ir ieškoti teigiamų dalykų visame kame. Šiandien aš noriu pasidalinti sąrašu iš 10 dalykų, kuriuos išmokau per karantiną. Pradedame!

1. NEPAMIRŠTI IŠGERTI VITAMINUS

Taip, man visada labai sunkiai sekėsi toks paprastas dalykas, kaip reguliarus vitaminų vartojimas. Tiesiog pamiršdavau padaryti ir nieko negalėjau su tuo padaryti. Tikriausiai tam įtakos turėjo pastovus lakstymas ir “nieko nespėju” gyvenimo būdas. Karantino dėka pagaliau pradėjau kasdien vartoti vitaminus. Iš ryto arba dienos metu išgeriu vitamino C, su antru valgymu kalio, o vakare prieš miegą cinką su magniu: cinkas stiprina imuninę sistemą, o magnis svarbus normaliai kaulų būklei palaikyti.

2. BĖGIOTI LAUKE IR SPORTUOTI NAMIE

Nors neįsivaizduoju savo gyvenimo be sporto, tačiau yra du dalykai, su kuriais man niekada nepavykdavo susidraugauti: bėgimas ir sportas namie. Bėgimas man niekada neteikdavo per daug džiaugsmo, nes dažniausiai jeigu jau prisiversdavau pabėgioti, tai tai dariau per prievartą. Karantino dėka mano santykiai su bėgimu ženkliai pagerėjo, kad netgi sugebėjau nuo 3 km distancijos per pirmą bandymą šiais metais pereiti iki 10 km, kas iki šiol man atrodė kažkoks stebuklas, kuris vargu, ar įvyks iki vasaros galo. Bet prireikė vos kelių kartų, kad sugebėčiau nubėgti net 10 kilometrų, ir netgi ne vieną kartą. Taip pat savo sporto rutina per karantiną pasidalinau čia.

3. KASDIEN NUŽINGSNIUOTI DAUG ŽINGSNIŲ

Antrą karantino savaitę nusipirkau išmanųjį laikrodį, skirtą aktyvumo sekimui – Garmin Vivoactive 4s. Jau apie dvejus metus norėjau įsigyti sportinį laikrodį, tačiau vis pagailėdavau pinigų ir laukiau geresnio momento. Ir tas momentas atėjo! Esu 100 proc. patenkinta šiuo savo sprendimu, nes nuo to laiko, kai pirmą užsidėjau laikrodį ant riešo, seku savo aktyvumą kasdien. Tie skaičiukai, kurie atrodo, jog nieko nereiškia, stebuklingu būdu priverčia mane daugiau vaikščioti. Žymiai daugiau vaikščioti! Tiesiog vakare išeitnu į lauką ir vaikštau sau viena (arba su drauge) ramiai virš valandos.

4. ATSAKINGAI RŪPINTIS VEIDO ODA

Anksčiau tikrai mėgdavau kartais praleisti kelis žingsnius savo veido odos priežiūros rutinoje. Dažnai skip’indavau toniką, veido serumą arba paakių kremą, nes iš ryto turėjau bėgti į darbą, kadangi keldavausi paskutinę minutę, o vakare būdavau per daug pavargusi, kad skirčiau laiko pilnam odos priežiūros ritualui. Taip pat kaukes naudodavau tik savaitgaliais. Atėjus karantinui, viskas pasikeitė. Nuo šiol kiekvieną rytą bei vakarą naudoju tiek veido prausiklį, tiek toniką, tiek serumą, tiek veido bei paakių kremus. Be to, kaukes naudoju praktiškai kasdien: vieną dieną naudoju valomąją, kitą – drėkinančią.

5. PRODUKTYVIAI DIRBTI IŠ NAMŲ

Nors mes visada turėjome galimybę 4 dienas per mėnesį dirbti iš namų, tačiau aš praktiškai niekada nepasinaudodavau šią galimybę. Kodėl? Nes niekada nemokėdavau produktyviai dirbti iš namų. Per daug pagundų aplink: lova, šaldytuvas, telefonas. Nuolatos blaškydavausi, todėl itin retais atvejais, kai jau tikrai buvo būtinai, pasirinkdavau dieną padirbėti iš namų. Prasidėjus karantinui ir ofisui persikėlus į mano namus, labai bijojau, kad negalėsiu normaliai dirbti, tačiau ir tą išmokau – čia pasidalinau patarimais, kurie padėjo man, tad galbūt padės ir jums!

6. KONTROLIUOTI MITYBĄ

Kadangi šiuo metu praktiškai visas dienas leidžiu namie, tenka gaminti maistą pačiai. Net nenorėdama to atsisakiau maisto iš kavinių ir tik kartą per savaitę užsisakydavau kažką iš Wolt arba Bolt Food, dažniausiai savaitgalį. Visą likusį laiką gaminu pati, ko anksčiau praktiškai nedarydavau. Taip pat kažkaip pradėjau kontroliuoti savo mitybą, t.y. sekti kalorijas bei makroelementus. Taip pat ne tik grįžau prie 16/8 protarpinio badavimo, bet ir padidinau nevalgymo tarpą iki 18 val. ir jau savaitę laikausi keto mitybos. Žodžiu, esu pasiryžusi pasiruošti vasarai, nors didelė tikimybė, kad ši vasara bus visai kitokia.

7. DAUGIAU LAIKO SKIRTI TINKLARAŠČIUI

Man būdavo gana sudėtinga būti aktyviai tiek gyvenime, tiek soc. tinklų erdvėje, nes mėgstu didžiąją dalį savo gyvenimo pasilikti sau, tačiau vis tiek turiu labai daug noro dalintis su jumis viskuo čia: grožio atradimais bei patarimais, kelionių akimirkomis (kurių šiuo metu, deja, nenusimato) bei samprotauti aktualiomis gyvenimo būdo temomis. Karantino metu pasitaisiau ir tapau daug aktyvesnė šiuo klausimu, tačiau vis dar yra ties kuo pasistengti ir kur padirbėti. Bet geriau šiek tiek negu nieko!

8. PALAIKYTI TVARKĄ NAMIE

Natūralu, kad praleidžiant tiek daug laiko namie norisi, jog namai būtų tvarkingi. Taip pat dėl tos pačios priežasties savaime gaunasi savaitės bėgyje dažniau apsitvarkyti. Didelio noro kažką kardinaliai pakeisti nėra, pavyzdžiui, perstumdyti baldus, nusipirkti naują komodą ar veidrodį, atnaujinti paveikslus ant lentynos, nes anksčiau ar šiek tiek vėliau planuoju pradėti dirbti ties projektu “nuosavas būstas” ir nesinori per daug investuoti į šį, todėl renkuosi mažiau reikšmingus pokyčius: perdėlioti dekoracijas ant lentynos, sutvarkyti visus stalčius, peržiūrėti visą dekoratyvinę kosmetiką ir sumažinti jos kiekį, persodinti gėles ir t.t. Be to, ir spintoje visuomet yra ideali tvarka, nes ne taip ir dažnai tenka išsitraukti “normalius” drabužius, kadangi 5 dienas iš 7 renkuosi sportines timpas, kurių turiu nei daug, nei mažai – apie 15.

9. DŽIAUGTIS SMULKMENOMIS

Pamėgau pasivaikščiojimus miške arba gamtoje. Taip pat miško kvapą po lietaus. Kad ir kaip keistai tai beskambėtų, bet tai mane labai pradžiugina. Iš naujo atradau balkono privalumą ir ypač kavos pertraukėles jame, o gegužei išsikėliau sau tikslą aplankyti kuo įmanoma daugiau pažintinių takų, esančių aplink Vilnių.

10. NESKUBĖTI

Būtent! Тeskubėti ir pasimėgauti slow living gyvenimo būdu, kurios pagrindinė esmė yra ne lėtai gyventi, o gyventi teisingu greičiu nelekiant pametus galvą. Ne prarasti tą brangų laiką gyvenant lėtai, o turėti daugiau laiko darant tai, kas jums svarbiausia.

O ko jūs naujo išmokot per šį neįprastą laikotarpį?

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L US

4 Komentarai

 • Gabriele 2020 gegužės 11 at 12:20

  Aš tai sužinojau, kad kuo daugiau būni namuose, tuo jie kaip tik netvarkingesniais tampa :DD
  O išmokau, tai sportuoti lauke. Dabar nebenoriu visiškai sugrįžti į sporto klubą.

  • darjatupcaja 2020 gegužės 11 at 17:00

   Ir duklių kažkaip stebuklingai dvigubai daugiau atsiranda iš kažkur 😀

 • dovilė - influx.lt 2020 gegužės 12 at 19:03

  Vitaminus užmiršdavau išgerti ir karantino laikotarpiu 😀 Nesiseka šis ritualas nors tu ką 😀
  Aš tai per karantiną labai kankinuosi, nes sustojo mano darbas ir negaliu dirbti, aš be darbo kaip be rankų – atrodo bereikšmis laiko leidimas, bet kad atsirado laiko visiems kitiems dalykams – nenuginčijama tiesa…

  • darjatupcaja 2020 gegužės 14 at 23:17

   Bet jau greitu metu viskas turėtų susitvarkyti. Fingers crossed! 🙂

  Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×