8 PRIEŽASTYS, KODĖL VERTA BENT KARTĄ APLANKYTI VENECIJĄ

2020 kovo 3 in Kelionės - Komentarų nėra

Nežinau, kaip čia taip įvyko, bet per antrą 2019 metų pusmetį spėjau net 3 karta aplankyti Italiją, nors prieš apie kelionę Italiją tik kartais pasvajodavau, bet iki konkrečių veiksmų neprieidavau. Taip jau susiklostė aplinkybės, kad vasaros pabaigoje kartu su keliomis kolegėmis nusprendėme pasidaryti trumpas atostogas ir nuvykti prie Gardos ežero (apie šią kelionę pasakoju čia). Tuomet kartu su Aliona mano praėjusio ir jos tuo metu artėjančio gimtadienio proga nuvykome į Romą (apie Romą per dvi dienas pasakojau čia). Spėjau įsimylėti Italiją ir todėl naujųjų metų sutikimui pasirinkau Veneciją. Nežinau, kodėl, bet Venecija manęs niekada per daug netraukė. Tikriausiai tam įtakos turėjo kelių pažįstamų atsiliepimai, kad ten nieko gero, labai daug žmonių, gatvėse jaučiasi smarvė dėl kanalų ir viskas labai brangu. Iš kitos pusės Venecija yra didžiulis turistų iš viso pasaulio traukos centras, galintis pasigirti pavydėtina istorija bei grožiu. Ir apskritai, kaip galima nugyventi šį gyvenimą ir nenuvykti į Veneciją, kuomet visos aplinkybės tam yra palankios? Išvada labai trumpa ir aiški: Venecija yra neapsakomai graži ir tikrai verta apsilankymo. Taigi, šiandien aš noriu pasidalinti su jumis sąrašu iš 8 priežasčių, kodėl vis dėlto verta ją aplankyti, net jeigu ir esate skeptiškai nusiteikę.

1. PASIGROŽĖTI ARCHITEKTŪRA

Venecija yra neįtikėtina vieta tam, kad pamatymėte išskirtinę architektūrą bei ją įdėmiai išstudijuotumėte. Tai universitetas po atviru dangumi, skirtas architektūrai studijuoti. Grindinys yra kiek banguotas, kai kurie pastatai pasvirę, o gatvės potvynio metu yra užliejamos, tačiau Venecijai potvyniai nėra baisūs. Vaikščiojant gatvėmis neįmanoma ramiai eiti ir žiūrėti į priekį, nes žvilgsnis vis užstringa ties įspūdingais pastatais ar pastatų fasadų detalėmis.

2. PAMATYTI ŽYMIUS TILTUS

Visoje Venecijoje yra nesuskaičiuojama daugybė tiltų, tačiau keturi, kurie kerta Didįjį kanalą, yra patys garsiausi. Visi jie taip pat yra unikalūs, istoriniai ir, kas svarbiausia, yra strategiškai būtini. Kiekvienas iš jų yra skirtas tik pėstiesiems ir kiekvienas yra svarbus jungiant šią salų seriją. Ypač nuostabiai tie tiltai atrodo tamsiuoju paros metu. Pasigrožėkite vaizdais virš vandens, pereikite kanalus ir keliaukite per miestą kaip tikri venecijiečiai!

3. PASIKLYSTI

Iš tiesų neįsivaizduoju, kaip man pavyktų susigaudyti Venecijoje be Google Maps. Su tikru žemėlapiu užtruktumėme žymiai ilgiau, tačiau neturint su savimi nieko, susigaudyti šiame mieste būtų misija neįmanoma. Be to, būtinai apsirenkite patogiau ir rinkitės patogius batus (“ne” aukštakulniams!).  Venecijos galvelės yra labai siauros ir jų yra šimtai, todėl nebijokite nuklysti į šoną.

4. DĖL ISTORIJOS

Aš nuo mokyklos laikų mėgau istoriją ir viską, kad su ja susiję, todėl man Venecija nuo mokyklos suolo asocijuojasi su istorijos pamokomis. Venecija gyvuoja jau beveik 1600 metų ir per tą laiką niekas į ją nebuvo įsiveržęs. Žmonės iš šiaurinės Italijos pakrantės pabėgo į salas, kurios dabar sudaro Veneciją po Romos imperijos žlugimo. Venecijiečiai turi unikalią kultūrą ir netgi tarmę. Beje, būtinai apžiūrėkite tokias istorines vietas kaip Doge’io rūmai (Duke’s Palace) ir Atodūsių tiltas.

5. PATIRTI GYVENIMĄ BE AUTOMOBILIŲ

Mes esame pripratę prie judrių gatvių, pilnų automobilių, bet Venecija negirdėsite jokio variklio triukšmo ir nėra išmetamųjų dujų kvapo. Visas judėjimas čia vyksta laivais, kuris yra šio miesto viešasis transportas. Čia jūs tikrai galite pajusti ir suprasti, kaip žmonės gyveno anksčiau.

6. SAVO AKIMIS PAMATYTI MURANO STIKLO DIRBTUVES

Murano salą, kuri randasi 1,5 km nuo Venecijos miesto, sudaro 7 atskiros salelės ir jos visos sujungtos tiltais. Murano sala tapo stiklo gamybos centru po to, kai 1291 metais, Venecijos Respublika bijodama gaisrų ir medinių statinių sunaikinimo, į šią salą perkėlė visus stiklo meistrus su jų dirbtuvėmis. Todėl tarp pavadinimų Venecijos stiklas arba Murano stiklas nėra esminio skirtumo, tai tas pats. Tiesiog 13 amžiuje 1,5 km atstumas laikytas daug didesnis negu šiais laikais. Rekomenduočiau nepatingėti ir nuvykti į vieną iš stiklo gaminimo demonstracijų.

7. PASIJUSTI LYG PASAKOJE BURANO SALOJE

Burano sala tai viena iš romantiškąją Veneciją supančių salų, kuri garsėja spalvingais namukais, viliojančiais ne tik fotoaparatais apsiginklavusius turistus, bet ir menininkus iš viso pasaulio. Burano sala nuo Venecijos nutolusi apie 10 km ir ją, kaip ir prieš tai minėta Murano salą, galima pasiekti plaukiant vietiniu vandens transportu. Lankytinų objektų čia nėra daug, nes pagrindinis dėmesys yra skiriamas spalvotiems nameliams. Įdomu ir tas faktas, jog iki šių dienų Burano saloje galioja itin griežtos taisyklės namų savininkams: norint perdažyti savo namą, reikia kreiptis į savivaldybę, kuri informuoja, kokią spalvą turėtų pasirinkti namo šeimininkas.

8. PASIMĖGAUTI ITALIŠKU MAISTU

Ir kaipgi nepaminėjus maisto… Aš, kaip ir dauguma, dievinu picas, pastas, tiramisu, gerą kavą bei Aperol Spritz kokteilius, todėl man Italija yra tobula vieta. Tiesa, noriu paminėti, kad Venecijoje praktiškai visur yra taikomas pasodinimo mokestis, kuris kartais gali siekti netgi 5 eur žmogui. Ir kalbų tikrai ne apie prabangius, o apie gana paprastus restoranėlius.

O kokius jausmus sukelia jums Venecija?

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×