10 REIKALŲ, KURIEMS REIKIA SKIRTI LAIKO SEKMADIENĮ

2019 kovo 10 in Gyvenimo būdas - 2 komentarai

Ir kokie gi reikalai gali būti sekmadienį? Daugelis šią dieną mėgsta paskirti poilsiui namie ir nieko neveikti. Nors iš tiesų paskutinė savaitės diena nusako ateinančios savaitės nuotaiką. Ir nuo to, ką mes darome tą dieną, priklauso koks bus tas nelauktas pirmadienis: mieguistas, kaip pas daugumą, ar energingas ir produktyvus. Šiandien aš noriu pasidalinti su jumis sąrašu iš 10 reikalų, kuriems reikia skirti laiko kiekvieną sekmadienį.

1. PABENDRAUTI SU ARTIMAISIAIS

Skirkite porą minučių bendravimui su šeima – jeigu nepavyksta kas savaitę susitikti visiems vakarienės, tai bent jau pasistenkite dažniau susiskambinti su tėvais, seneliais ir broliais bei sesėmis. Kažkur buvau skaičiusi, kad reguliarus bendravimas su šeima ne tik gerina bendrą emocinę būklę visų pokalbio dalyvių, bet ir padeda lavinti komunikabilumo įgūdžius ir gebėjimą greitai spręsti problemas. Sekmadienio vakaras yra puiki proga jaukiems pokalbiams!

2. SUTVARKYTI NAMUS

Dažniausiai savaitės bėgyje laiko pilnavertiškam tvarkymuisi neužtenka, todėl atėjus savaitgaliui, namai atrodo ne visai reprezentatyviai. Bet čia yra kita problema: savaitgalis buvo sukurtas poilsiui, tad gaišti tą neįkainojamą laiką tvarkymuisi ir žaidimams su dulkių siurbliais ar šluotomis visai nesinori. Ir jūsų namai rizikuoja pradėti naują savaitę labai prastos būklės… Nėra paslaptis, kad reguliariai palaikyti tvarką namuose yra paprasčiau negu retkarčiais pasidaryti generalinę tvarką. Vos valanda, skirta sekmadienio namų apsitvarkymui, leis jums pradėti naują savaitę ne tik sutvarkytuose ir švariuose namuose, bet ir jūs pati būsite labiau atsipalaidavusi ir produktyvesnės nuotaikos. Yra įrodyta, kad žmonės, kurie teigia, kad jų namai yra netvarkingi, patiria daugiau streso ir linkę nepadaryti darbų iki galo. Ir priešingai: žmonės, kurie sugeba pastoviai palaikyti tvarką namuose, mažiau linkę pasiduoti emociniams sutrikimams ir dirba kur kas efektyviau.

3. SUDARYTI VISOS SAVAITĖS DARBŲ SĄRAŠĄ

Sudarinėdama tikslų ir darbų sąrašą kitai savaitei jūs padidiname jų išsipildymo tikimybę. Nebijokite per didelių ambicijų – kuo daugiau uždavinių jūs užfiksuosite (ant popieriaus ar išmaniuoju būdu), tuo daugiau padarysite. Svarbiausia turėti šį sąrašą po ranka ir nepamiršti karts nuo karto patikrinti, ką jau spėjote, o ko dar nespėjote padaryti.

4. PAGULĖTI VONIOJE

Šilta vonia gerina miego kokybę, padeda atsipalaiduoti ir netgi skatina kalorijų deginimąsi. Sekmadienio vakaras yra puiki galimybė padovanoti sau keliasdešimt minučių atsipalaidavimui tyloje arba grojant kokiai nors ramiai muzikai. Šią dieną yra laiko net uždegti žvakes ir įmesti į vandenį vonios burbulą, įberti druskos arba įpilti aliejaus, kas dar labiau atpalaiduos jūsų kūną bei sielą. Nors aš ir nesu didelė megėja tokių procedūrų, bet negaliu ginčytis – poveikis tikrai yra: užmiegu per porą minčių, o pirmadienį atsikeliu pailsėjusi, žvali ir pasiruošusi kibti į naujos savaitės darbus.

5. SUDARYTI SAVAITĖS MENIU BEI PIRKINIŲ SĄRAŠĄ

Aišku, pagaminti 5 skirtingus pietus į darbą visai savaitei į priekį sekmadienio vakarą jums gali nepavykti, bet tinkamai įvertinti visą situaciją, patikrinti, ką reikia nusipirkti, ir susiplanuoti savaitę maisto atžvilgiu yra visiškai nesudėtinga. Sudarykite meniu visai savaitei ir pagal tai – maisto pirkinių sąrašą. Viską supirkti sekmadienio vakarą tikrai nėra būtina, nes trumpam užbėgti į parduotuvę galima bet kurią kitą dieną. Svarbiausia yra laikytis plano bei sąrašo, kad nenupirkti antrą kartą to, ką jau turite. Aš asmeniškai retai nešuosi pietus į darbą, todėl mano meniu planavimas orientuotas į užkandžius bei lengvas vakarienes.

6. SUPLANUOTI BIUDŽETĄ

Tikriausiai jus turite tam tikrą planą mėnesiui, metams ar net ilgalaikiam periodui, tačiau įprotis planuoti savo išlaidas trumpesnėmis distancijomis padės efektyviai pasiekti net ir pačių globaliausių tikslų. Prisiminkite visas kitos savaitės progas bei planus, reikalausiančius išlaidų: koncertai, gimtadieniai, išvykos, apsipirkinėjimai, restoranai ir maistas. Paskaičiuokite, kiek pinigų jums tam reikės ir pridėkite dar šiek tiek nenumatytoms išlaidoms, pavyzdžiui, vaistams, impulsyviems pirkiniams. Visos savaitės bėgyje turėkite šią sumą mintyse ir taip jums bus lengviau suvokti, ar neviršijate numatyto biudžeto.

7. IŠEITI PASIVAIKŠČIOTI

Skirkite bent 15-30 minučių pasivaikščiojimui. Apsirenkite patogiai, pasidarykite kavos arba arbatos į termosinį puodelį ir nueikite į netoliese esantį parkelį ar miškelį. Jeigu nemėgstate vaikščioti viena, pakvieskite prisijungti draugę. Tai puiki galimybė pravėdinti galvą, atsisveikinti su praėjusios savaitės mintimis ir morališkai pasiruošti naujai. O atėjus pavasariui ir nutirpus sniegui, nepaskirti šiek tiek sekmadieninio laiko pasivaikščiojimui ką tik pabudusioje gamtoje būtų nuodėmė.

8. PATIKRINTI ORŲ PROGNOZĘ IR APGALVOTI SAVAITĖS DERINIUS

Jeigu vakar lauke buvo -2°C ir jūs šalote su pašiltinta stiuke ir šiltais batais, tai tai dar nereiškia, kad rytoj neprasidės atodrėkis. Patikrinkite orų prognozę – ypač naktį, jeigu jūs anksti išeinate iš namų ir vėlai grįžtate. Ir suplanuokite savo savaitės derinius! Trečiadienį žada atšilimą, o jūsų mėgstamiausia suknelė reikalauja skalbimo? Dar turite laiko jai atgaivinti! Arba jeigu pavasarinės kelnės visą žiemą pragulėjo lentynoje ir dabar jas reikia lyginti? Geriau padaryti tai sekmadienį negu pirmadienį anksti ryte, kai laiko tokiems dalykams tikrai nėra.

9. NIEKO NEDARYTI

Kad ir kaip bebūtų keista, bet kartais tai tikrai yra sudėtinga. “Nieko neveiki”, kad gautum naudos sau – tai nereiškia gulėti ant sofos ir leisti laiką Instagram platybėse arba žiūrėti Netflix. Teisingas nieko neveikimas labiau panašus į meditaciją, kuris stimuliuoja kūrybingumą ir gebėjmą mąstyti inovatyviai. O naujos savaitės išvakarėse tai yra būtent tai, ko jums iš tikrųjų reikia.

10. NUEITI MIEGOTI ANKSČIAU

Jūs tikriausiai ir taip to siekiate kiekvieną sekmadienį, bet aplinkybės vis neleidžia to padaryti. Bet kuo anksčiau nueisite miegoti sekmadienį, tuo žvalesnė ir pilna jėgų atsikelsite pirmadienį! Be to, yra įrodyta, kad miegas daro teigiamą įtaką mūsų sveikatai ir stiprina imunitetą.

Iš tiesų šie 10 punktų nereikalauja jokių papildomų resursų, tik keleto minučių jūsų laiko ir bent kažkokio noro iš jūsų pusės pradėti naują savaitę pozityviau ir produktyviau. Praleiskite sekmadienį šiek tiek kitaip negu esate pratę ir pamatysite, kad pirmadienis bus visai kitoks!

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

2 Komentarai

 • Nerilė 2019 kovo 26 at 20:39

  Būtų įdomu sužinoti kur pirkai tą planavimo knygutę. Nerealiai atrodo. Ir papildysiu savo sekmadienio rutiną 😉

 • Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×