10 VASAROS PAŽADŲ | 2020

2020 birželio 7 in Gyvenimo būdas - 6 komentarai

Sveiki! Puikiai atsimenu, kad praeitais metais paskelbiau šį straipsnį, kuriame pasidalinau savo vasaros pažadais. Šiemet noriu tęsti šią puikią tradiciją, kadangi po trijų mėnesių bus įdomu perskaityti ir pasitikrinti, ką pavyko įgyvendinti, o ties kuo dar reikėtų padirbėti. Manau, kad ši vasara bus kitokia, bet tai nereiškia, kad jos nebus. Nors nukeliauti į šiltuosius kraštus tikriausiai nepavyks (nors jeigu ir būtų galimybė, aš vis tiek pasirinkčiau šią vasarą praleisti Lietuvoje), bet džiaugtis visais vasaros privalumais galima ir be jokių užsienių. Noriu, kad ši vasara būtų veikli, produktyvi, tačiau planuoju leisti sau pailsėti, atsikvėpti ir pasidžiaugti slow living gyvenimo būdu ir toliau sėkmingai mėgautis įvairiomis gyvenimo smulkmenomis. Galbūt mano pažadai įkvėps ir jus užsibrėžti sau tikslus šiai vasarai. Taigi, pradedame – mano 10 vasaros pažadų!

1. APTURĖTI SOLO KELIONĘ Į PAJŪRĮ

Nors aš labai mėgstu keliauti su gera kompanija, tačiau solo kelionė man yra visai kitoks poilsis. Greičiau netgi meditacija. Kartais taip yra gera pabūti su savimi, atsipalaiduoti ir nors trumpam pamiršti apie kasdienius rūpesčius.  Užpraeitą vasarą keliavau vienai savaitei į Ispaniją ir ši patirtis man labai patiko. Šiais metais noriu pratęsti šią tradiciją ir nuvažiuoti kelioms dienom pailsėti prie jūros, tik šį kartą jau į Lietuvos pajūrį. Tiesiog noriu pasimėgauti pasivaikščiojimai palei jūros krantą, pasivažinėti dviračiu miškais ir galbūt netgi pabėgioti.

2. SUTAUPYTI PINIGŲ

Šią vasarą kažkur toli už Lietuvos ribų lyg ir neplanuoju keliauti ir visos mano kelionės bus trumpos ir apsiribos Lietuva ir galbūt Latvija. Taigi, tai bus puiki proga sutaupyti pinigų. Praeitais metais norėjau kuo daugiau keliauti, o šiais atvirkščiai – noriu pabūti čia, mėgautis lietuviška vasara ir pinigus, kuriuos būčiau išleidus porai kelionių, atidėti ilgalaikėms investicijoms, kas bet kokiu atveju greitu atveju man taps labai aktualia tema. Taip pat neplanuoju ir jokių didelių pirkinių be sumažinsiu vartojimą.

3. TĘSTI SVEIKESNĮ GYVENIMO BŪDĄ

Prieš 5 savaites pradėjau savo kelionę sveikesnio gyvenimo būdo link, apie kurį pasakojau čia. Tikrai neplanuoju viso mesti ir kol kas mano planas yra laikytis užsibrėžtų tikslių: sveikai valgyti, nevartoti cukraus, minimaliai valgyti angliavandenius, kuo dažniau gaminti maistą pačiai ir, aišku, sportuoti bent 4 kartus per savaitę. Manau, kad tikslas netgi labai realus, nes jeigu nemečiau visko po savaitės, o sugebėjau sąžiningai laikytis viso veiksmų plano netgi 5 savaites, tai tikrai visko dabar jau nemesiu. Jaučiuosi puikiai, esu produktyvesnė ir laimingesnė, o ir sau netgi šiek tiek labiau patinku.

4. NENUSTOTI “ŽAISTI” VIRTUVĖJE

Taip, viską teisingai supratote – aš pradėjau gaminti! Tai darau labai dažnai, kartais netgi du kartus per dieną, o savaitgaliais stengiuosi dar labiau pasistengti iš išbandyti kokį nematytą ir negirdėtą receptą. Tiesiog kai atsisakai cukraus ir angliavandenių, maisto užsakymai į namus sumažėja, o ir kavinėse pyrago jau neužsisakyti. Žodžiu, tenka pačiai suktis virtuvėje ir kol kas man visai patinka ši nauja rutina. Vasaros planuose yra daug eksperimentų virtuvėje, kuriais būtinai dalinsiuosi ir su jumis čia. Pavyzdžiui, praeitą savaitę nusprendžiau pasigaminti keto mitybai draugiškus sausainius iš žemės riešutų sviesto iš vos trijų ingredientų. Negalėjau patikėti, kad taip greitai galima pasigaminti tokį skanų ir sveiką desertą. Beje, receptą rasite čia.

5. APLANKYTI BENT 3 PAŽINTINIUS TAKUS

Žinojau, kad mūsų Lietuva yra labai graži šalis, tačiau nežinojau, kad ant tiek. Pradėjau domėtis, ką gi galima aplankyti mūsų šalyje ir radau nemažai objektų, kuriuos jau įtraukiau į vasaros to-do sąrašą. Tiesa, labiausiai mane domina pažintiniai takai. Aš labai mėgstu daug vaikščioti ir būti gamtoje, todėl pažintiniai takai yra idealus variantas! Jau spėjau aplankyti Varnikų pažintinį taką, apie kurį pasakojau čia, tačiau taip pat bus aplankyti Šilėnų bei Aukštumos pažintiniai takai. Gal turite dar kokių rekomendacijų? Būtinai pasidalinkite komentaruose!

6. ŠIEK TIEK PAKELIAUTI PO LIETUVĄ

Kaip jau minėjau anksčiau, šią vasarą noriu pakeliauti po Lietuvą. Mokyklos laikais tikrai daug keliaudavau po Lietuvą, tačiau vėliau kažkaip buvo kiti prioritetai. Šiais metais pasitaikė puiki proga geriau pažinti savo šalį, kad vėliau nebūtų gėda pasakoti apie savo šalį užsieniečiams. Taip pat jau bus metai kaip turiu vairuotojo pažymėjimą ir savo automobilį. Ir dievinu vairuoti, todėl man keliauti po Lietuvą bus tikras malonumas!

7. APLANKYTI KUO DAUGIAU ĮVAIRIŲ VILNIAUS TERASŲ

Vilniuje labai daug visokių nerealių, vertų apsilankymo restoranu bei kavinių, kur yra nuostabios terasos! Beje, šiais metais manau, kad terasų kiekis dar padidės, tad aš noriu aplankyti kuo įmanoma daugiau įdomių, jaukių vietų. Kodėl gi po darbo (aš, beje, dirbu pačiame Vilniaus centre) ne važiuoti tiesiai namo, o užsukti išgerti taurės vyno į kokią nors terasą? Ypač jeigu nusimato šiltas vakaras! Noriu skirti šiek tiek laiko nedideliam investigation’ui ir sudaryti sąrašą iš įvairių restoranų bei kavinių. Nes man asmeniškai, kai reikia čia ir dabar sugalvoti, kur norime eiti, visada iškyla problemos. Su tokiu sąrašiuku ne tik palengvinsiu “darbą” sau, bet ir nereikės nuolatos eiti į tą pačią vietą.

8. RŪPINTIS SAVIMI

Rūpintis savo sveikata, savo oda, savo kūnu, savo emocine būsena. Rūpintis sveikata man reiškia sveikai valgyti, judėti, miegoti bent 8 val.; savo oda – kasdien naudoti priemones su SPF, naudoti veido kaukes ir gerti daug vandens;  savo kūno – pastoviai naudoti kūno šveitiklius, daryti masažą su anticeliulitinę taurelę ir įvyniojimus; savo emocine būsena – nespausti savęs, daryti tai, kas man teikia džiaugsmą, ir nestresuoti.

9. PRSIJAUKINTI VANDENLIETĘ

Taip, šis punktas liko dar nuo praeitų metų, nes praeitais taip ir nepavyko išbandyti save šiame sporte. Ar pramogoje? Žodžiu, nusprendžiau perkelti šį dalyką 2020 metų vasarai, nes noras niekur nedingo! Šiaip esu gana sportiškas žmogus, todėl manau, kad man turėtų pavykti. Galbūt ne iš pirmo, antro, trečio ar net ketvirto karto, bet pavyks!

10. DŽIAUGTIS GYVENIMU!

Taip, taip paprastai – tiesiog džiaugtis gyvenimo ir kiekviena jo akimirka. Per karantiną supratome, kad kartais nereikšmingos smulkmenos iš tiesų yra labai reikšmingos, tad šią vasarą noriu džiaugtis kiekviena jos akimirka. Ar tai pasiplaukiojimas ežere, ar pasisėdėjimas kavinėje, ar susitikimas su draugais, ar pasivaikščiojimas palei jūros krantą.

O jūs jau spėjote sudaryto šios vasaros tikslų sąrašą? Koks yra jūsų pats pačiausias šios vasaros tikslas?

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

6 Komentarai

 • Salomėja 2020 birželio 8 at 8:17

  Rekomenduoju Mūšos tyrelio pažintinis taką. Aš buvau, kai dar buvo nebaigtas, tai teko grįžt tuo pačiu takeliu, dabar regis jau žiedinis. Labai gražus, gana ilgas ir teks pavažiuot toliau nuo Vilniaus, tad kaip tik proga dar kažką susiplanuot ir pakeliaut 🙂

  • darjatupcaja 2020 birželio 8 at 9:24

   O labai ačiū už rekomendaciją – reikės būtinai aplankyti 😉

 • dovilė - influx.lt 2020 birželio 8 at 12:17

  Aš sutinku labai su tavaisiais pažadais ir pažadu tą patį sau išskyrus vandenlentę – šitas gal dar kada ateityje :DD

  linkiu įvykdyt visus pažadus!

  • darjatupcaja 2020 birželio 9 at 10:00

   praeitais metais man nesigavosu vandenlente, tai tikiuosi, kad šiais pagaliau pavyks! 😀

 • Aldėja | www.burundukoblogas.lt 2020 birželio 8 at 23:42

  Aš irgi mėgstu susirašyt tikslus vasarai – taip laiką leidžiu produktyviau. Vasarą noriu nuveikt daug dalykų, iš kurių keli labai crazy, bet jie greitai atsidurs bloge, tad dabar sakau tik baisiausią ir nenormaliausią savo akimis – šuolis parašiutu arba bent skrydis parasparniu 😁

  • darjatupcaja 2020 birželio 9 at 10:22

   Oho! Čia jau labai rimta, geras 😀

  Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×