PASIVAIKŠČIOJIMAS ARČIAU GAMTOS: ŠILĖNŲ PAŽINTINIS TAKAS

2020 birželio 13 in Gyvenimo būdas, Kelionės - 2 komentarai

Sveiki! Viename iš naujesnių straipsnių apie šios vasaros tikslus (straipsnį rasite čia) esu pasakojus, kad planuoju aplankyti kuo daugiau pažintinių takų. Tiesiog noriu pamatyti kuo daugiau gražių Lietuvos vietų, kurios yra netoli Vilniaus. Be to, jau porą mėnesių seku savo aktyvumą ir noriu daugiau vaikščioti, o pažintiniai takai yra puikus sprendimas: ir pamatai gražias vietas, ir pasivaikštai. Prieš tai jau spėjau aplankyti Varnikų, apie kurį pasakojau čia, o kitas pagal planą buvo Šilėnų pažintinis takas. Pastarasis sudomino mane Instagram dėka, nes mačiau, kad nemažai žmonių iš mano sekamų sąrašo ten lankėsi karantino metu. Pasirodė, kad jis yra visai netoli Vilniaus, kažkur iki 30 min. kelio su automobiliu, tad praeitą šeštadienį įkalbėjau draugę nuvažiuoti iki minėto tako ir pasižiūrėti, ar tikrai ten taip gražu, kaip mums rodo Instagram’e.

Kaip ir minėjau, Šilėnų pažintinį taką pasiekėme gana greitai. Tiesa, padariau nedidelę klaidą (nors šiaip tai kaip ir nėra klaida) ir į Google Maps suvedžiau “Šilėnų pažintis takas”, o ne “Šilėnų kaimas”, todėl savo kelionę pradėjome ne nuo Šilėnų kaimo, kaip yra rekomenduojama oficialioje Neries parko sveitainėje čia o nuo piliakalnio. Ir jau tuomet nuėjome iki Šilėnų kaimo. Tako ilgis yra apie 6 km, tad jame užtruksite apie 2-3 val., priklausomai nuo jūsų ėjimo greičio. Mes praleidome ne daugiau 2 val. Minėtoje oficialioje svetainėje radau puikų Šilėnų tako apibrėžimą, tad pasidalinsiu:

“Ši vietovė nustebins didžiule kraštovaizdžio įvairove – nuo seno etnokultūrinio Šilėnų kaimo ir miškingų kalvų iki kvapą gniaužiančių Neries slėnio panoramų ir didžiausios parko pelkės. Pakeliui Jūsų laukia stebuklingi šaltiniai, mitologiniai „Trijų brolių“ akmenys Neryje, Naujosios Rėvos piliakalnis su senovės gyvenviete papėdėje, lietuviškų orchidėjų pelkė, seni spygliuočių miškai Neries šlaituose… Ir dar daugiau. Mažų atradimų ir stebuklų Jus kviečiame ieškoti visame maršrute! Būkite smalsūs ir atidūs. Mes pažadame viena – čia keliaudami, galėsite grožėtis gamtos ir kultūros paveldo darna.”

Takas yra suskirstytas į dvi skirtingas dalis: pirmoje jo dalyje iki Naujosios Rėvos piliakalnio rasite nemaža objektų ir informacinių stendų, o antroji dalis nuo piliakalnio iki Šilėnų kaimo vingiuos paprastu miško keliuku. Jeigu turite šunį, tai tikrai rekomenduoju jį pasiimti su savimi, nes ir jam bus smagiau, ir jums. Noriu iškart perspėti, kad praėjusius Naujosios Rėvos kaimą pasitinka kiek sudėtingesnė atkarpa – stati įkalnė su siauru miško takeliu. Tad patarimas iš mano pusės: apsirenkite patogiai ir būtinai rinkitės patogius sportbačius, nes takas nėra toks jau lengvas. Gražiausia tako vietą, dėl kurios čia ir važiavome, yra Naujosios Rėvos piliakalnis. Tai įspūdingas piliakalnis, kuris sužavi savo aukščiu bei atsiveriančiu vaizdu į Nerį. Čia rasite šias nerealias sūpynes – būtinai pasisupkite (jeigu nebijote aukščio), nes jausmas išties nerealus! Čia pat galima ir nusileisti laipteliais prie Neries, tačiau mes nusprendėme to nedaryti, nes jau buvome ganėtinai pavargusios ir išalkusios.

Taigi, Šilėnų pažintinis takas man tikrai labai patiko, nes mėgstu vaikščioti ir tai darau dažnai. Jeigu ieškote, kur pasivaikščioti netoli Vilniaus, tai būtinai nuvykite čia – puikiai praleistas laikas arčiau gamtos garantuotas!

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L US

2 Komentarai

 • dovilė - influx.lt 2020 birželio 14 at 19:13

  VARYČIAU VIEN DĖL SUPYNIŲ! 😀

  • darjatupcaja 2020 birželio 14 at 20:16

   būtent dėl jų ir nusprendžiau varyt 😀

  Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×