8 ŽINGSNIAI LINK PRODUKTYVAUS DARBO IŠ NAMŲ

2020 balandžio 22 in Gyvenimo būdas, Namai - 2 komentarai

Tiems, kurie svajojo visam laikui palikti ofisą, imtis savo verslo ir pradėti dirbti iš namų, šiuo metu yra puiki proga pratestuoti tokį gyvenimo būdą. Taip, kai kurie iš mūsų šiuo metu ofisus priverstinai iškeitė į darbą iš namų. Iš pradžių gali pasirodyti, kad darbas iš namų yra visų svajonių išsipildymas, kadangi niekur nereikia eiti, galima visą dieną dirbti įsisukus į pledą ant mylimos sofos ir, aišku, būti su treningais. Taip atrodo, kad namie darbas bus daug produktyvesnis, tad darbai bus padaryti daug greičiau ir bus galima mėgautis kitais gyvenimo džiaugsmais, o ir viršininkas nekvėpuos į nugarą. Tačiau realybė yra kiek kitokia… Neplanuotos valandos, praleistos interneto platybėse, nešukuoti plaukai, besaikis užkandžių naikinimas, nerimas dėl kolegų šalia nebuvimo ir noras prigulti popietės miegelio. Kitaip tariant, laikinas ofisinio gyvenimo praradimas daugelį iš mūsų paveikia neigiamai. Šiandien aš noriu pasidalinti su jumis keliais patarimais, kurie padėjo man įsivažiuoti į naują darbo būdą, ir dėka jų pritaikymo pradėjau vėl būti produktyvi.

1. DIRBKITE PAGAL TIKSLŲ GRAFIKĄ

Dauguma iškart patenka į “nuolataus pirmadienio” spąstus. Jie įjungia kompiuterį iškart vos tik atsikėlę ir vienaip ar kitaip dirba net iki to laiko, kai jau metas keliauti link lovos pusės. Toks režimas tik iš pradžių gali pasirodyti kaip patogus ir lankstus, bet labai greitai jis išvargina. Darbas turi būti traktuojamas kaip darbas. Aiškiai apibrėžkite savo tvarkaraštį, turėkite asmeninį laiką ryte, o vakare visiškai atsiribokite nuo darbinio kompiuterio ar telefono. Taip pat jeigu jūsų asmeninis ir darbinis telefonas yra tas pats ir turite jame darbinio pašto dėžutę, rekomenduoju užblokuoti naujai gautų el. laiškų pranešimus.

2. LAIKYKITĖS ĮPRASTOS RYTO RUTINOS

Nusiprauskite po dušu ir apsirenkite lyg eitumėte dirbti į darbą. Nebūtina dėvėti oficialių drabužių, tačiau svarbu išlįsti iš pižamos ar chalato. Tai padės atskirti darbinį ir asmeninį laiką pasąmonės lygmenyje ir geriau susikoncentruoti į dienos užduotis. Taip pat nevenkite makiažo. Šiek tiek maskuoklio, antakių pieštuko, blakstienų tušo ir lūpų blizgio dar niekam nepakenkė!

3. SUDARYKITE DIENOS TO-DO SĄRAŠĄ

To-do sąrašas yra dar vienas veiksmingas būdas ugdyti savidiscipliną dirbant iš namų. Stenkitės suskirstyti savo darbo dienos planą į profesines užduotis ir susilaikyti nuo kasdienių klausimų sprendimo. Prioritetus dėliokite turėdami omenyje trys svarbiausius dalykus. Jei reikia, nustatykite konkrečias jų atlikimui skirtas valandas.

4. TURĖKITE SAVO DARBO VIETĄ

Kaip ir drabužių atveju, nepaprastai svarbu namuose įrengti specialią erdvę, kur jūsų smegenys gaus signalą, kad laikas dirbti. Geriausia, kad ši vieta nebūtų virtuvėje ar miegamajame, nes šios vietos tikrai neasocijuojami su darbu. Aišku, ne kiekvienas iš mūsų turi namie tiek daug kambarių (tame tarpe ir aš), todėl pilnai užteks turėti bent jau atskirą zoną. Beje, čia jau spėjau pasidalinti savo idealiu darbo stalo, prie kuriuo šiuo metu praleidžiu itin daug laiko.

5. IŠNAUDOKITE IKI MAKSIMUMO SAVO GERIAUSIAS VALANDAS

O tiksliau sakant – nešvaistykite veltui. Pavyzdžiui, Netflix’o žiūrėjimui arba skrolinimui soc. tinkluose. Tai svarbus dienos laikas, nes tuomet jūsų efektyvumas ir (arba) kūrybinis mąstymas yra didžiausias. Darbo iš namų žavesys slypi lanksčioje dienotvarkėje, t.y. jūs patys pasirenkate, kada imtis svarbiausių ir daugiausia energijos ir mąstymo reikalaujančių užduočių.

6. NEPAMIRŠKITE VALGYTI IR UŽKANDŽIAUTI (SU SAIKU)

Ne paslaptis, kad kartais darbas gali būti itin įtraukiantis (ypač jeigu skubus) ir lengva pamiršti apie priešpiečius arba pietus. Stenkitės to išvengti ir turėti gana tikslų grafiką – leiskite savo mintims ir kūnui pasikrauti energijos. Svarbus niuansas: venkite valgyti pietus darbo vietoje, o suraskite kitą vietą, pavyzdžiui, virtuvėje (jeigu dirbate ne virtuvėje) arba balkone (jeigu leidžia oro sąlygos). Jeigu valgysite ten, kur ir dirbate, darbo dienos bus ilgos ir neproduktyvios.

7. DARYKITE PERTRAUKĖLES IR LEISKITE SAU ATSIKVĖPTI

Šis punktas iš dalies papildo prieš tai esantį. Norėdami padidinti darbo produktyvumą darykite iš anksto suplanuotas pertraukėles, kurios efektyviai nukreips jus ir jūsų mintis nuo darbo. Jei įmanoma, išeikite pasivaikščioti į lauką 10-15 minučių arba pasidarykite kavos ir lėtai ją išgerkite skaitydami įdomią knygą.

8. UGDYKITE SAVYJE EKSTRAVERTĄ IR RENKITE VIRTUALIUS SUSITIKIMUS

Dirbant namuose labai lengva prarasti komandos dvasią, kadangi dažnai trūksta atsitiktinio bendravimo su kolegomis. Norėdami užpildyti šią psichologinę spragą stenkitės reguliariai bendrauti su savo kolegomis ne tik darbo reikalais. Susikurkite bendrą chat’ą, susirašYkite kiekvieną rytą, pasidomėkite kaip kiekvienam sekasi, su kokias iššūkiais susiduria ir t.t. Taip pat labai rekomenduoju bent kartą per savaitę pasidaryti virtualią kavos pertraukėlę su kameromis. Sakau iš patirties – labai smagus reikalas!

Manau, kad anksčiau daug kas manė, jog darbas iš namų yra siekiamybė: nereikia kiekvieną rytą ir vakarą praleisti daug brangaus laiko kamščiuose. Iš tiesų dirbti iš namų nėra lengva ir prie to reikia priprasti, nes tai reikalauja daug savidisciplinos ir noro išlaikyti sveiką darbo ir gyvenimo pusiausvyrą. Kol kas man asmeniškai sekasi jau kur kas geriau, tačiau vis dėlto man artimiau yra darbas ofise –niekas taip nemotyvuoja, kaip gyvas bendravimas!

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L US

2 Komentarai

 • dovilė - influx.lt 2020 balandžio 24 at 12:19

  labiausiai man padeda turėti to-do ir nuteikti save, kad man čia kaip įššūkis, kurį turiu įvykdyti. kai turiu to-do sąrašą visada padarau viską ir net daugiau nei reikia, tad pritatriu su šiuo punktu labai labai

  • darjatupcaja 2020 gegužės 11 at 17:01

   Ir netgi motyvuoja padaryti visko ko įmanoma daugiau! 🙂

  Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×