ANTRAS KARTAS BARSELONOJE – VISKO PO TRUPUTĮ

2018 rugpjūčio 5 in Kelionės - Komentarų nėra

Sveiki! Šiandien pagaliau prisiruošiau pasidalinti akimirkomis iš antros dienos Barselonoje. Apie pirmą dieną, kuomet į Katalonijos sostinę keliavau su ekskursija, pasakojau čia. Praėjus kelioms dienos po pirmo apsilankymo Barselonoje, nusprendžiau būtinai nuvykti čia dar kartą, tik šįkart jau viena, be ekskursijos, kadangi mintyse jau buvau sudėliojusi sąrašą tų vietų, kurias norėčiau aplankyti savarankiškai. Barselonos pažinimui norėčiau skirti dar bent 3-4 dienas, ką būtinai padarysiu rudenį arba pavasarį, bet savo absoliučiai savarankiška diena likau labai patenkinta ir pamačiau visa tai, ką planavau. O dabar šiek tiek plačiau ir šiek tiek vaizdingiau apie mano klajones!

Mano diena prasidėjo labai anksti 5.20 val. ryto. Buvau įsitikinusi, kad autobusas atvažiuos manęs pasiimti į viešbutį 6.30 val., todėl greitai susiruošiau, apsirengiau, susidėjau visus būtiniausius daiktus ir 6.15 jau laukiau atsiimti pusryčių registratūroje. Eidama ištraukiau bilietą, kad dar kartą pasitikrinčiau laiką ir supratau, kad autobusas atvažiuos tik 7.15 val. ir turiu visą valandą ramiai pavalgyti ir minimaliai apsitvarkyti iš pat ryto sugriautą kambarį. Autobusas atvyko laiku ir ramiai sau įlipau ir išsirinkau vietą pačiame priekyje prie lango, kad galėčiau visą 100 km kelią stebėti Tarraganos, o vėliau jau ir Barselonos, provincijų apylinkes. Barseloną pasiekėme apie 9 val. ryto. Tai buvo darbo diena, todėl visiškai kamščių išvengti nepavyko ir vienoje ar kitoje vietoje teko šiek tiek pastovėti. Atsimenu, kad iš pradžių važiavome Diagonal prospektu, tuomet pravažiavome pro garsųjį Camp Nou stadioną. Po pusvalandžio išlipome prie Katalonijos aikštės, nuo kurios ir prasidėjo mano klajonės po Barseloną.

AVINGUDA DEL PORTAL DE L’ANGEL

Katalonijos aikštė ir aplink ją esančios gatvės yra šopoholikų rojus. Čia yra visos įmanomos parduotuvės, o vasaros išpardavimo metu dar ir kainos yra labai prieinamos, tad čia yra vienas didžiausių turistų bei vietinių traukos centrų. Čia šalia yra ir La Rambla, ir keli El Corte Inglés prekybos centrai, ir didžioji Sephora, ir dar šimtai tokių parduotuvių, kaip Mango, Massimo Dutti, Zara, Stradivarius, Pull & Bear, Calzedonia, Intimissimi, Oysho. Bet mano tikslas buvo kitoks. Prisiminiau, kad gidė minėjo, jog nuo Katolonijos aikštės yra labai lengva pasiekti Barselonos katedrą, kurią aplankyti pirmoje dienos pusėje galima nemokamai. Tiesa, norint surasti ją be didelių pastangų reikia eiti gatve, kuri yra paralelinė La Rambla bulvarui – Avinguda del Portal de l’Àngel. Ji nėra ilga, o iš pat ryto išvis pasirodė labai rami, nors tikiu, kad diena čia yra žymiai daugiau žmonių. Pakeliui užsukau į porą parduotuvių, nupirkau mamai lauktuvių iš Kiko bei užsukau išgerti rytinės kavos į Pans & Company. Tai vietinis greitojo maisto restoranas, kur galima paragauti tikro ispaniško tiklinio greito maisto. Šią vietą rekomendavo viena YouTube šeima, kuri gyvena Barselonoje jau virš 6 metų, todėl negalėjau jos apeiti. Užsisakiau kavos su pienu ir mažą sumuštinį-bagetę. Labai patiko, o ir kaina juokinga – 2,50 eur. Visą laiką einant tiesiai gale ši gatvė išsišakoja – dešinė jus nuves link La Rambla, viduryje yra pastatas, kur antrame aukšte yra labai geras restoranas su nuostabiu vaizdu, o į kairę reikia eiti norint surasti katedrą. Tęsiau savo žygį ir labai greitai pasiekiau pirmą dienos tikslą – Barselonos katedrą.

BARSELONOS KATEDRA

Barselonos katedra yra didžiausia šio miesto senamiesčio-Gotikinio kvartalo puošmena. Ar žinojote, kodėl šis kvartalas vadinamas gotikiniu? Ne dėl to, kad čia vyrauja šis stilius (labai daug čia romaninio bei kitų architektūros stilių pastatų), o todėl, kad didžiausias šio kvartalo meno statinys – Barselonos katedra – yra gotikinio stiliaus. Ši katedra buvo pradėta statyti 1298 m., o užbaigta tik 19 a. Katedros skliautuotų lubų aukštis siekia 26 m., o navoje yra 28 šoninės koplyčios. Viduje yra gražus kiemelis. Prie jos vis kas nors vyksta: tai koks turgelis šurmuliuoja, tai gatvės muzikantai groja ir dainuoja, tai šokama sardana – tradicinis katalonų šokis (sekmadieniais). Rodos, kad iki 15 ar 16 val. apsilankyti čia galima nemokamai, nes ji veikia kaip bažnyčia, o po to laiko – kaip muziejus. Palei Katedros šoną vedanti gatvelė Carrer del Bisbe yra itin fotogeniška dėl čia esančio Pont del Bisbe – Vyskupo tilto.

Viduje praleidau apie 15-20 minučių, viską apžiūrėjau, apėjau. Įspūdį paliko tikrai didelį, todėl visiems planuojantiems apsilankyti Gotikiniame kvartale patariu nepatingėti ir užeiti į katedros vidų. Vėliau kitoje gatvės pusėje užmačiau įdomų kiemelį, kurį puošė arkos, o viduje buvo nedidelis fontanas. Pakilau į antrą aukštą, kur atsivėrė puikus vaizdas. Žmonių čia praktiškai nebuvo, todėl, esant tokiai puikiai progai, pasidariau porą nuotraukų su laikmačiu – savarankiškos kelionės ypatybės.

LA BOQUERIA

Po apsilankymo Barselonos katedroje nusprendžiau keliauti link La Rambla bulvarą ir aplankyti geriausią Europos turgų – La Boqueria. Tiksliai nepamenu, kaip pasiekiau La Rambla, nes tai įvyko labai greitai. Įžengusi į La Ramblą, iškart pamačiau antrą tikslą, t.y. minėtą turgų. La Boqueria turgaus pavadinimas kilo nuo žodžio „boc“, reiškiančio ožkas, mat XIII a. jau buvo galima čia įsigyti ožkienos. Kaip jau minėjau, tai populiariausias maisto turgus ne tik Barselonoje, bet visoje Europoje, kuris pritraukia ne tik vietinius, bet ir turistus, kurie nori paganyti akis į įvairiausius skanėstus. Čia galėsite įsigyti mėsos, žuvies, jūros gėrybių, vaisių, daržovių, saldumynų.

Žmonių čia labai daug, todėl savo asmeninius daiktus reikia saugoti dar labiau. Prie įėjimo mane iškart pasitiko spalvos: viskas taip spalvota, taip gražu, taip skanu! Visur pilna sulčių kokteilių, vaisių rinkinių, mėsos bei sūrio užkandžių, jūros gėrybių bei įvairių nedidelių užkandinių, kur galima paragauti tikro ispaniško maisto už labai nedidelę kainą. Tiesa, nupulkite pirkti nieko prie pat įėjimo, nes kuo giliau ir atokiau nuo pagrindinio įėjimo, tuo pigiau. Pavydžiui, vaisių kokteiliai prie įėjimo kainuoja 2 eur, o vaisių rinkiniai – 3 eur, o paėjus šiek tiek toliau tokį pat kokteilį ir tokį pat užkandį rasi už 1,5 eur, 2,5 eur. Iš pradžių nusipirkau žaliųjų citrinų bei mėtų kokteilį – labai skanus, rūgštus ir gaivus, o vėliau su kokosų pienų – irgi nuostabaus skonio. Norėčiau išragauti visus, bet nemanau, kad tai įmanoma padaryti per vieną dieną, ne pasirinkimas didžiulis. Taip pat nusipirkau ir iškart suvalgiau porą gabaliukų baklavos – nerealiai skanu. Žodžiu, nereali vieta dievinantiems maistą!

LA RAMBLA

Jau esu šiame straipsnyje kelis kartus užsiminusi apie La Rambla, bet dabar šiek tiek plačiau apie ją. Iš Katalonijos aikštės jūros link veda pati turistiškiausia Barselonos gatvė – La Rambla. Sako, vietiniai šios gatvės vengia. Visi kiti, akivaizdžiai ne. Žmonių čia visuomet minios. La Rambla įsikūręs teatras, muziejai, kavinės ir restoranai. Čia pardavinėjami suvenyrai, čia renkasi gatvės menininkai (tie sustingę, kur pajuda įmetus monetą), čia darbuojasi ir kišenvagiai.

Man ši gatvė pasirodė ypač perpildyta žmonių ir labai nešvari. Čia jaučiausi ne itin saugiai, bet vieną kartą ją praeiti nuo pradžios iki galo vis tiek reikia. Gatvės ilgis yra 1,2 km, kas nėra daug, tačiau dėl tokios masės žmonių eiti ja greitai nepavyks. O ir La Boqueria yra La Rambla viduryje, tad jos neišvengsi, kad ir kaip benorėtum. La Ramba gale yra pamiklas Kristupui Kolumbui – garsiajam ispanų jūrininkui, plaukusiam į Artimuosius Rytus, bet netyčia nuplaukusiam į Ameriką. Jo skulptūra besipuikuoja ant aukštos kolonos. Žymiojo keliautojo statula čia užkelta 1888 m. Pasaulio mugės proga (kuomet ir Triumfo arka pastatyta buvo). Kolonos viršuje, 60 m aukštyje, yra nedidelė apžvalgos aikštelė, į kurią už 6 eur kelia liftas. La Rambla gale jus pasitiks ne tik paminklas Kristupui Kolumbui, bet ir Barselonos uostas. 10-15 minučių kelio nuo čia ir jūs pasieksite garsųjį Barselonos akvariumą. Bet aš nuspendžiau neiti į akvariumą dėl laiko stokos (labai gailiuosi ir būtinai apsilankysiu čia kitą kartą), o keliauti link Barselonos Triumfo arkos.

ARCO DE TRIUNFO DE BARCELONA

Vienu momentu jau planavau imti taxi arba važiuoti su viešuoju, nes eiti buvo gerokai per karšta. Galu gale nusprendžiau vis dėlto pasivaikščioti ir iki Triumfo arkos nueiti savo kojomis. Labai pasisekė, kad ėjau siauromis gatvelėmis, kur saulės praktiškai nebuvo, tad sekantį tikslą – Arco De Triunfo De Barcelona – pasiekiau po 20 minučių kelio. Barselonos Triumfo arka arba Arco de Triunfo de Barcelona buvo pastatyta 1888 m. Barselonoje vykusios pasaulinės mugės proga (tos pačios, kaip ir paminklas Kristupui Kolumbui). Virš arkos yra Ispanijos provincijos herbai. Taip pat čia yra istorinių skulptūrų, kurios puošia statinį. Šiandien tai dar viena populiari miesto vieta, kur renkasi tiek turistai, tiek vietiniai. Čia ilgai neužtrukai ir, pasidariusi porą nuotraukų, tęsiau žygį toliau – manęs laukė ilgas 25 min. kelias.

CASA MILÀ, CASA BATLLÓ IR PASSEIG DE GRÀCIA

Sekantis ir priešpaskutinis dienos sustojimas buvo Passeig de Gràcia gatvėje, kur neišvengiamai atsidursite, kai keliausite apžiūrėti Gaudi šedevrų. Passeig de Gràcia – tai gražių ir turtingų gatvė, kuri labai primena Paryžiaus Eliziejaus laukus. Jei norite apsipirkti Channel, Gucci, Cartier ar Louis Vuitton parduotuvėse-butikuose, tai jums reikia į Passeig de Gràcia.

Kaip ir minėjau, šioje gatvėje atsidūriau tik todėl, nes ėjau apžiūrėti Casa Milà (arba kitaip dar La Pedrera) ir Casa Batlló – du Antonio Gaudi kūrinius, esančius ne per toliausiai nuo Sagrada Família bažnyčios, Gràcia pasaže. Abu namai buvo renovuoti panašiu laikotarpiu, 20 a. pradžioje. Gaudi taip šauniai pasidarbavo, kad po keliasdešimties metų jo statiniais sužavėta liko ir UNESCO komisija. Taip Casa Milá ir Casa Batlló pateko į pasaulio paveldo sąrašą. Gaudi įkvėpimas buvo gamta. Jo kūryboje nepamatysite tiesių linijų, nes Gaudi teigė, kad tiesias linijas sukūrė žmogus, o ne gamta.

Tiesa, vos tik įlipusi į lėktuvą aš pradėjau naują Dan Brown knygą “Kilmė”. Kodėl? Visų pirma, dievinu šio autoriaus kūrybą ir labai laukiau naujos knygos. Antra, žinojau, kad veiksmas vyks Barselonoje ir norėjau jo knygą sujungti su savo kelionę. Taigi, Dan Brown “Kilmė” knygoje vienas pagrindinių veikėjų gyveno paskutiniame žymiojo Gaudi šedevro aukšte – Casa Milà. Būtent dėl to man knietėjo pamatyti, kaipgi atrodo šis pastatas gyvai. Galiu pasakyti – įspūdingai.

KATALONIJOS AIKŠTĖ

Praėjus visą Passeig de Gràcia, iškart atsidūriau pradiniame kelionės taške – Katalonijos aikštėje. Katalonijos aikštė arba Plaça de Catalunya – centrinė ir svarbiausia Barselonos aikštė, apsupta prekybos centrų, kavinių, restoranų ir t.t. Čia sutinkami Naujieji metai, švenčiamos kitos šventės, vyksta įvairūs renginiai, turgeliai ir pan. Tai yra – viskas taip, kaip ir pridera centrinei miesto aikštei. Atskirai jos ieškoti nereikia, nes anksčiau ar vėliau, kartą ar dešimt, tyčia ar netyčia, bet visi atsiduria šioje vietoje. Iš Katalonijos aikštės išeinančios gatvės skirtos nacionaliniam šalies sportui – apsipirkinėjimui. Jose, priešingai nei Passeig de Gràcia, randasi visiems gerai žinomos ir daugeliui pagal kainas prieinamos parduotuvės. Nevalia nepaminėti ir prekybos centrų El Corte Inglés, kurių pilna visoje Ispanijoje.

Turėjau dar apie valandą laiko, todėl nuėjau į prie pat esantį El Corte Inglés. Tai didžiulis, 9 aukštų department store tipo prekybos centras. Čia yra visko, ko tik širdis geidžia. Bet mano širdis geidė ne nusipirkti dar vieną nereikalingą ir jokios vertės neturintį drabužį, o pakilti į patį paskutinį aukštą. Ten yra kavinė-restoranas su nuostabiu vaizdu tiek į pačią Katalonijos aikštę, tiek į dalį Barselonos. Šioje vietoje ir baigėsi mano dienos nuotykiai. Įlipau į atvažiavusį autobusą ir po nepilnų dviejų valandų jau šokinėjau per bangas prie viešbučio esančiame paplūdimyje.

nuotraukos: Canon G7X

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×