AR VERTA PLAUKTI VIENAI DIENAI Į SANTORINI?

2018 rugsėjo 20 in Kelionės - Komentarų nėra

Prisižiūrėjote tų nuolat keliaujančių Instagram influencer’ių nuotraukas, kur labai dažnai pasirodo nuostabi sala su baltais nameliais mėlynais stogais fone? Tai yra nuostabi Santorini sala! Santorini yra Graikijai priklausanti vulkaninės kilmės sala pietų Egėjo jūroje. Sala priklauso Kikladų salų grupei. Tiesa, ar žinojote, kad Santorini nėra tikrasis salos pavadinimas? Iš tikrųjų ji vadinama Tira arba Tera. Grįžtame prie aktualijų. Ar iš tikrųjų ši sala yra tokia nepakartojama, kaip nori ją parodyti socialiniame tinkle Instagram? Arba, pavyzdžiui, jeigu esate apsistoję Kretos arba Rodo saloje, ar apsimoka mokėti 170 eurų už vienos dienos išvyką į Santorinio salą? Ar tikrai verta pakloti nemenką sumą už kelių valandų viešnagę Šv. Irinos saloje? Šio straipsnio tikslas yra papasakoti visą tiesą apie šią salą, kas 100 proc. padės jums priimti galutinį sprendimą: pakloti nemenką sumelę ar nepakloti? Plaukti į šią garsią salą ar neplaukti?

SANTORINI (ARBA SANTORINAS) – KAS TAI PER SALA?

Ir vis dėlto, kas tai per sala? Kokia jos istorija? Kuo ji skiriasi nuo kitų kelių šimtų Graikijos salų? Taip, jau visi žino, jog Santorini žinoma dėl baltų namų su mėlynais stogais. Anksčiau namai baltai buvo dažomi dėl praktinių sumetimų: buvo manoma, kad balta spalva ne taip praleidžia karštį. Vėliau, 1974 metais, buvo išleistas įstatymas, kuris įpareigojo visus namus dažyti baltai dėl politinių priežasčių. Mums gi gidė pasakojo, kad salos gyventojai pradėjo dažyti savo namus baltai-mėlynai tuo metu, kai šią salą buvo užkariavę turkai – tai buvo jų pasipriešinimo turkams gestas, kadangi balta-mėlyna visada buvo Graikijos vėliavos pagrindinėmis spalvomis. Kaip ir minėjau, Santorini yra vulkaninės kilmės sala. Paskutinis vulkano išsiveržimas fiksuotas 1956 m., tada žemės drebėjimas sunaikino 85% statinių, žuvo daug žmonių. Nuo to laiko Graikija skyrė labai daug lėšų salai padėti, tad pamažu ji pradėjo atsigauti ir nuo 1970 metų tapo turistų iš viso pasaulio trauka. Ši sala tikrai labai skiriasi nuo kitų Graikijos salų – ji yra juoda, tamsi, visiškai neaugalinga (dauguma medžių ir kitų augalų buvo čia atvežta iš svetur). Nieko panašaus anksčiau nesu mačiusi, o ir Instagram platybėse rastose nuotraukose niekas nesidalina tokia informacija.

KUR ĮSIGYTI KELIONĘ IR KIEK JI TURI KAINUOTI?

Dar kartą noriu pasikartoti, kad šiame straipsnyje aš kalbu apie mūsų patirtį keliaujant į Santorini vienai dienai su laivu-keltu ir įvertinu visus pliusus bei minusus. Tokias išvykas pardavinėja kiekviena Chersoniso miestelyje esanti vietinė kelionių agentūra. Kainos tarp jų skiriasi nežymiai, bet jos yra žymiai prieinamesnės nei perkant tiesiogiai iš kelionių organizatoriaus, su kuriuo jūs atvykote į Kretą (ar kitą Graikijos salą). Pavyzdžiui, TezTour siūlo keliauti į Santorini už 169 eur, o vietinėse kelionių agentūrose kainos svyruoja apie 90 eur. Ten kur mes pirkome – 87 eur su lėtesniu keltu (kelionės trukmė į vieną pusę 2.30 val.) ir 97 eur su greitesniu keltu (kelionės trukmė į vieną pusę 1.45 val.). Galima rasti dar pigiau, todėl sutaupyti tikrai verta ir nerekomenduoju iškart aklai pirkti. Mes ilgai svarstėme dėl šios idėjos, kadangi kaina nėra maža, o Simonai, kuri keliavo ten gegužę, tokia išvyka visiškai nepatiko, bet mes vis dėlto nusprendėme surizikuoti. Kitą rytą 6 val. ryto jau sėdėjome autobuse ir važiavome link Herakliono uosto. Pliusas gyvenant Chersonise yra tik 25 km atstumas nuo Kretos sostinės, todėl šiuo atveju yra sutaupoma nemažai ir taip brangaus laiko. Pakeliui stojome prie kitų viešbučių, todėl uostą pasiekėme po valandos, t.y. 7 val. ryto. Gavome bilietus, įlipome į didžiulį, bet labai komfortišką laivą-keltą, išsirinkome labiausiai patikusias vietas ir sėkmingai išplaukėme į jūrą. Kelionė praėjo labai greitai ir tikrai neprailgo. Vos tik atvykus į Santorini, mus pasitiko gidė ir kartu su visa grupe pasiruošę nuotykiams įsėdome į autobusą. Pakeliui gidė labai daug pasakojo apie salą, jos istoriją, dienos programą ir t.t., tad dar kartą įsitikinau, jog pirkti ekskursijas labai naudinga – sužinai tiek visko daug apie lankytiną vietą, tad internet vargu, ar rastumėt!

PIRMAS SUSTOJIMAS – OIA MIESTELIS

Tai, tai būtent tas miestelis iš Instagram! Miestelis, kur ir yra balti namai su mėlynais stogais. Čia mes turėjome 1,5 val. Iš pradžių siaura gatvele mus nuvedė iki pagrindinės gatvės, aprodė kelias vietas ir papasakojo, kas čia, kur ir kaip yra, kur eiti, kur gražiausias nuotraukas pasidaryti ir t.t. Visų pirma, noriu pažymėti, kad turistų čia itin daug! Gatvės, kurios čia yra vos kelios, perpildytos turistų, bet praeiti tikrai įmanoma. Tai, ką spėjome čia pamatyti, labai patiko ir paliko didžiulį įspūdį: siauros gatvelės, praktiškai vien tik baltos spalvos statiniai su mėlynais akcentais, žadą atimantys vaizdai į jūrą bei kitas miestelio dalis. Tiesa, apsistoti čia nenorėčiau, nes: 1) kainą už vieną naktį gali siekti ir 5 tūkst. eurų, o pigiau 500 eur sunku būtų rasti ir 2) gražiausi Santorini paplūdimiai yra ne čia. Per mums skirtą laiką spėjome pasivaikščioti pagrindinėmis gatvelėmis, pasidaryti daug gražių nuotraukų, kaip jau ir patys matote, ir grįžti atgal į autobusą. Tiesa, galbūt norėčiau 30 min daugiau laiko, kad spėtumėme išgerti šaltos kavos vianame iš restoranelių su pasakišku vaizdu.

ANTRAS SUSTOJIMAS – FIRA MIESTELIS (SALOS SOSTINĖ)

Fira – tai Santorini salos “sostinė”. Miestelis didesnis nei Oia, bet čia yra tik 3 pagrindinės gatvės, kurios yra išsidėsčiusios lygiagrečiai viena kitai. Jis labai panašus į Oia, tik kad mėlynų stogų čia nėra. Čia turėjome tiek pat laiko, kurio vėlgi mums pilnai užteko. Pasivaikščiojom, padarėm porą kadrų, pasigrožėjome nuostabiais vaizdais, nusipirkau ir suvalgiau be galo skanius ledus ir grįžome atgal. Kalnų per 1,5 val. tikrai nespėsite, bet pirmam įspūdžiui susiformuoti to pilnai pakanka.

TREČIAS SUSTOJIMAS – JUODASIS PAPLŪDIMYS

Paskutinis mūsų dienos sustojimas buvo juodajame paplūdimyje. Laiko čia irgi turėjome panašiai, apie 1,5 val. Kagangi nei Oia, nei Fira miesteliuose laiko ramiai užeiti į kokią nors kavinę pavalgyti tiesiog nebuvo, tai tą padarėme vos tik atvykusios į paplūdimį. Visokių tavernų čia daug, tad tikrai lengvai išsirinksite tą vietą, kuri jums labiausiai patiks. Mes nieko neieškojome, o nuėjome ten, kur mus ir atvedė. Deja, bet pavadinimo tavernos neprisimenu… Maistas buvo graikiškas, o meniu mačiau ir Santorini salos tradicinių patiekalų. Didžiausias privalumas: jei kažką užsisakai tavernoje, tai gultais bei skėčiais paplūdimyje galima naudotis nemokamai. Aišku, aš apsidžaiugiau ne dėl skėčių, o dėl šių nuostabių paplūdimio “lovų”! Gal nuskambės kvailai ir tuščiai, bet visada svajojau pasimėgauti saulės voniomis būtent  tokiame guolyje. Ai, pamiršau papasakoti apie patį paplūdimį… Smėlis/maži akmenukai čia iš tikrųjų yra juodos spalvos, kadangi sala yra vulkaninės kilmės. Vanduo labai skaidrus ir švarus, tik ne žydras, o tamsiai mėlynas.

Taigi, ar verta važiuoti į Santorinio salą vienai dienai? Manau, kad iš šio straipsnio patys galite atsakyti sau į šį klausimą. Viskas priklauso nuo to, ko tikitės ir koks jūsų tikslas. Aš šia vienos dienos išvyka likau labai patenkinta ir tikrai nesigailiu sprendimu čia nuplaukti. Na, o šios milijono vertos nuotraukos tai įrodo.

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×