ATSAKINGAS SPRENDIMAS: KĄ VEIKTI NAMUOSE KARANTINO METU?

Na, 2020 metai prasidėjo tikrai ne taip, kaip mums norėtųsi. Deganti Australija, Trečiojo pasaulinio karo grėsmė ir koronavirso pandemija… Jau nuo pirmų savaičių koronavirso proveržio Kinijoje ši tema manęs neramino. Taip pat kasdien aptardavome susiklosčiusią situaciją su kolegėmis ir sekdavom visas naujienas. Šiandien situacija yra itin įtempta: koronavirso užsikrėtimų skaičius auga ne dienom, o valandom.

Pasaulinė praktika rodo, kad geriausias būdas kovoti su koronaviruso plitimu yra karantinas ir maksimalus judėjimo apribojimas. Būtent dėl to vyriausybė nusprendė ir vakar pranešė, kad nuo pirmadienio Lietuvoje įsigalioja karantinas. Nors jau buvo uždrausti masiniai susibūrimai, t.y. koncertai, renginiai, seminarai, uždarytos mokyklos, universitetai, kino teatrai, teatrai, sporto klubai (dėl šito nuliūdau labiausiai, nes 4-5 vakarus per savaitę praleisdavau crossfit treniruotėse), o nuo rytojaus nedirbs jokios parduotuvės (tik maisto ir vaistinės), kavinės, restoranai, grožio salonai… Rekomenduojama būti namuose, vengti viešojo transporto, mažiau lankytis parduotuvėse, dažnai plauti rankas ir neliesti veido bei akių. Ir, aišku, jokiu būdu nekeliauti, net tarp miestų, nors iš Lietuvos bet kokiu atveju išvykti nepavyks. Taigi, šias kelias savaites, o tikriausiai tikrai daugiau negu dvi savaites, visi mes turėsime daug laisvo laiko namuose.

Ir nesuprantu žmonių, kurie nesuvokia situacijos rimtumo. Tiesiog mažiau galvokite apie save, o daugiau apie kitus. Pavyzdžiui, vakar išgirdau mamos pasakojimą apie tai, kad viena jos pažįstama ruošiasi keliauti į Turkiją, nes jie taip pripratę, ir tiesiog pasiutau. Žmonių abejingumas ir visiškas problemos masto nesupratimas mane gasdina. Be to, pasauliui tikrai gresia gyli ekonominė krizė ir išvis neaišku, kada pavyks sustabdyti šio viruso plitimą, o viskas tik dėl žmonių neatsakingumo. Raginu visus sumažinti iki minimumo kontaktą su žmonėmis ir šias kelias savaites, o jeigu prireiks, tai ir ilgiau, ramiai pabūti namie. O kad šis laikas neprailgtų ir būtų praleistas ne nuobodžiaujant, o dirbant su savimi, noriu pasidalinti su jumis keliomis idėjomis, kaip užimti save namie ir naudingai leisti laiką karantine.

ŽIŪRĖKITE

Kiek turite savo to-watch sąraše filmų, serialų bei TV laidų, kuriuos jau seniai norėjote pažiūrėti, bet pritrūko laiko? Pagaliau atėjo laikas tai padaryti. Pavyzdžiui, aš noriu pagaliau įsijungti antrą sezoną “You“, pažiūrėti “Suits“, “Sex and the City“, “How How to Get Away with Murder“, “Narcos“, “Peaky Blinders” bei “Love is Blind“. O jeigu norite sužinoti daugiau apie virusų problemą, tai Netflix siūlo puikų dokumentinį filmą “Pandemic: How to Prevent an Outbreak“, kuriame paaiškinama, kaip skirtingi žmonės visame pasaulyje kovoja su įvairių tipų gripais.

MOKYKITĖS

Lūžį socialiniame gyvenime galima išnaudoti kaip puikią progą naujoms žinioms įgyti bet kurioje jus dominančioje srityje. Šiandien labai populiari yra internetinė platforma Master Class, kurioje galite išmokti mados fotografijos kartu su Annie Leibovitz, sužinoti apie mados prekės ženklo kūrimą iš Dianos von Furstenberg lūpų ar klausytis Anos Wintour patarimų. Jeigu norite pradėti mokintis naujos kalbos, tai tam yra Duolingo. Žodžiu, pasirinkimas online platybėse yra begalinis, tad reikia tik atrasti tai, kas jus labiausiai domina.

SPORTUOKITE

Buvimas uždaroje erdvėje gali lengvai paveikti mūsų fizinę formą , kadangi tikėtina, kad esant karantinui kalorijų sudeginsime žymiai mažiau negu įprastai, o vat suvartosime kalorijų tikrai ne mažiau, o netgi daugiau, kadangi noras pastoviai patikrinti šaldytuvo turinį tik padidės. Alternatyva sporto klubui yra namų treniruotes. Jos irgi turi privalumų: jums nereikia pirkti sporto klubo abonemento ir apskritai išeiti iš namų, galite treniruotis bet kuriuo patogiu metu. Nors man tai tikrai neatstos crossfit treniruočių, bet bet koks fizinis aktyvumas pakelia nuotaiką ir tonusą, pagerina savivertę ir sustiprina tikėjimą savo jėgomis. Išbandykite YouTube platybėse populiarias 7 Minute Workout8 Minutes Abs Workout и The 28 Day Challenge, o jeigu mėgstate Instagram treniruotes, tai išbandykite Lauros Stalinkevičiūtes siūlomas treniruotes. P.S. O aš būtinai įsigysiu tokias gumas, kurios akivaizdžiai pagerina treniruočių efektyvumą.

ŽAISKITE

Stalo žaidimai yra dar vienas būdas nenuobodžiauti namuose. Jei ne visiškai atsisakėte sąveikauti su išoriniu pasauliu, tuomet galite pakviesti į svečius artimų draugų porą ir praleisti kelias valandas su smagia kompanija. Galite pasirinkti ką nors sarkastiško, pavyzdžiui, legendinį žaidimą Cards Against Humanity, sužaisti klasikinį Monopolį arba pasinerti į DIXIT visatą. Taip pat iš stalo žaidimų man patiko Saboteur. O jeigu mėgstate kruopštumą, tai įsigykite kokią nors sudėtingą dėlionę – laikas praeis nepastebimai greitai!

“KELIAUKITE”

Nors oro linijų bendrovės atšaukė skrydžius, o kai kurios valstybės uždarė savo sienas ir siunčia visus išvykstančius į karantiną, vis tiek galite leistis į ne mažiau įdomią kelionę nepalikdami savo namų – virtualią! Vienos populiariausių yra online ekskursijos po geriausius pasaulio muziejus – nuo Luvro iki Vatikano muziejų. Čia galite rasti visai padorų virtualius turus siūlančių muziejų sąrašą.

SKAITYKITE

Man skaitymas yra ta veikla, kuriai nuolatos pritrūksta laiko… Tegul laikinas “įkalinimas” tampa ne atgrasymo priežastimi, o galimybe sulėtinti tempą, iškvėpti ir grįžti prie paprastų ir pamirštų džiaugsmų. Savo to-read sąraše kol kas turiu šias knygas:

Iš šių laikų:

 • Taylor Jenkins Reid “Septyni Evelinos Hugo vyrai”;
 • Penny Vincenzi “Ne angelas”;
 • Sveva Casati Modignani “Apartamentai 405”;
 • Delia Owens “Ten, kur gėda vėžiai”;
 • Mark Sullivan “Po raudonu dangum”
 • Lauren WeisbergerWhen Life Gives You Lululemons” (į lietuvių kalbą nėra išversta).

Iš klasikos:

 • Levas Tolstojus “Anna Karenina”;
 • Levas Tolstojus “Karas ir taika”;
 • Oskaras Vaildas “Doriano Grėjaus portretas”;
 • Vladimiras Nabokovas “Lolita“;
 • Harpera Lee „Nežudyk strazdo giesmininko“;
 • Agata Kristi “Žmogžudystė Rytų eksprese”.

TVARKYKITĖS

Karantinas namie yra puiki proga apsitvarkyti. Ir netgi ne apsitvarkyti, o sutvarkyti viską. Pradėkite nuo spintos, peržiūrėkite visus nešiojamus ir nenešiojamus drabužius, avalynę. Taip pat susitvarkykite savo dekoratyvinę bei odos priežiūros kosmetiką. Nepamirškite ir pamirštų spintelių bei stalčių, kur kaupiate įvairias niekam nereikalingas smulkmenas. Beje, kelių dienų bėgyje planuoju pasidalinti spintos tvarkymo ABC, kuri padės jums efektyviau tai padaryti.

Labai tikiuosi, kad greitai gyvenimas grįš į save vėžes, o kol kas viską, ką galime padaryti, yra mėgauti slow living gyvenimo būdu.

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×