BARSELONA PER 8 VALANDAS

2018 liepos 21 in Kelionės - Komentarų nėra

Sveiki! Taigi, tęsiu pasakojimą apie mano kelionę į Ispaniją. Apie pirmą dieną jau pasakojau čia, o apie antrą čia, tad šiandien atėjo laikas trečiai dienai. Trečią dieną važiavau į Barseloną! Kadangi Barselonoje prieš tai niekada nebuvau, nusprendžiau pirmam susipažinimui važiuoti čia su ekskursija. Už tai sumokėjau apie 60 eurų ir visiškai nesigailiu, kad sugalvojau nuvažiuoti pirmą kartą taip. Beje, ekskursija vyko rusų kalba ir ją organizavo W2M ekskursijų organizavimo agentūra. Autobusas atvažiavo manęs pasiimti į viešbutį apie 11 val. ryto. Kelionė iki Barselonos truko apie 2 val., kadangi pakeliui reikėjo sustoti prie kitų viešbučių ir paimti kitus žmones. Mano viešbutis buvo vienas pirmųjų, todėl autobuse aš praleidau bene daugiausiai laiko. Bet kadangi aš mėgstu keliones autobusu, tai man čia buvo vien malonumas, kadangi stebėti pro langą visą veiksmą pirmą kartą matytuose miesteliuose iš tikrųjų labai įdomu! Kai surinkome visus žmones, gidė pradėjo pasakojimą apie dienos programą, o vėliau jau apie pačią Barseloną. Visos ekskursijos metu sužinojau labai daug visko apie šį miestą bei apie pačią Ispaniją. Šiandien pasistengsiu atgaminti dalį informacijos ir papasakoti šiek tiek ir jums!

Barselona yra antras pagal dydį Ispanijos miestas (po Madrido), Katalonijos regiono sostinė ir provincijos centras, kuriame gyvena 1,6 mln. žmonių, neįskaitant priemiesčių. Barselona – tai Antonio Gaudi architektūra, žadą atimantis istorinis bei kultūrinis paveldas, šilta jūra ir auksiniai paplūdimiai, parkai ir kalnai su nuostabiomis panoramomis, Barselonetos kvartalo balkonuose besiplaikstantys skalbiniai, tamsios ir klaidžios gotikinio kvartalo gatvelės, daugybė barų ir restoranų, šurmuliuojantis naktinis gyvenimas ir nesibaigiančios parduotuvės. Čia yra visko, ko tik širdis geidžia – istorija, kultūra, jūra, pramogos ir šopingas! Šis mano straipsnis skirtas istorijai bei kultūrai, kadangi tai yra buvo mano pagrindinis šios vienos dienos kelionės tikslas. Taigi, dienos programoje pirmoje vietoje buvo ispanų kaimelis arba Poble Espanyol de Barcelona, antroje – Antonio Gaudi šedevras Šv. Šeimynos bažnyčia, trečioje – trečioje parkas Parc Güell, ketvirtoje – laisvas laikas aplink Katalonijos aikštės, penktojefontanas Font Magica. Sakyčiau, kad dienos planas tikrai labai intensyvus, bet užtat per labai trumpą laiką pavyko pamatyti išties daug. Dabar apie kiekvieną iš dienos sustojimų plačiau.

Montjuic kalnas ir Poble Espanyol de Barcelona

Pirmas sustojimas – Montjuic kalnas. Pakilus ant Montjuic kalno laukia ne tik kerintis Barselonos peizažas, bet ir nuostabūs parkai, turtingą istoriją menantis fortas ir nuotaikingas ispaniškas kaimelis Poble Espanyol de Barcelona. Poble Espanyol, arba ispaniškasis kaimelis, buvo įkurtas 1929 m. “Expo” parodai Barselonos Montijuic rajone. Šiame kaimelyje demonstruojuoma ispanų architektūros stilių įvairovė – iš viso daugiau nei 100 pastatų. Tai architektūros muziejus po atviru dangumi! Čia įrengti namai, kurie atspindi skirtingų Ispanijos regionų architektūros tradicijas. Kaimelyje galima pamatyti ne tik Katalonijos tradicinių statinių, bet ir kitų šalies regionų – Andalūzijos, Aragono, Baskų, Kastilijos ir kt. stilius. Tiesa, čia nėra pastatų iš Kanarų bei Balearų salų. Kodėl? Nes architektai, kurie apkeliavo visą Ispaniją, kad pamatyti kiekvienos iš provincijų pastatus gyvai, neplaukė į salas. Tiesa, vienas pastatas iš Maljorkos vis dėlto yra, bet ir jis buvo pastatytas pagal nuotrauką. Linksmas faktas: kadangi pastatas buvo projektuojamas ir statomas pagal nuotrauką, įvyko nedidelis nesusipratimas. Pastatas nuotraukoje buvo geltonas. Tokį ir pastatė. Tačiau iš tikrųjų jis yra baltas, o nuotrauka tiesiog pagelto, nes buvo sena. Toli gražu ne visi pastatai yra identiški originalams. Kai kurios detalės vieno ar kito namo gali skirtis, pavyzdžiui, nesutampa kolonų skaičius ir t.t. Po 1929 m. parodos buvo planuojama šį kaimelį sugriauti, tačiau jis taip patiko turistams, kad nusprendė jį palikti. 1992 m. jis buvo renovuotas ir šiuo metu per metus yra aplankomas virš milijono lankytojų iš įvairiausių pasaulio šalių. Kaimelio pastatuose yra įsikūrusios įvairios kavinukės, restoranai, suvenyrų krautuvėlės, dirbtuvės, naktiniai klubai ir nuolatos vyksta renginiai bei koncertai.

Čia mes praleidome apie 2,5 val. Apėjome visą kaimelį, apžiūrėjome labai daug pastatų bei išgirdome pasakojimų apie kiekvieną iš jų. Taip pat viename iš pastatų kas maždaug 10-15 minučių rodo filmą apie ispanų šventes – fiestas. Filmas trunka apie 8 minutes, bet per tas 8 minutes parodo žymiausias ispanų šventes ir 100 proc. perteikia jų atmosferą. Mano išvada tokia, kad tikrai nenorėčiau sudalyvauti nei vienoje iš jų fiestų. Labai daug triukšmo ir labai daug žmonių. Tuomet turėjome apie valandą laisvos laiko, kurį paskyriau tikros gaspačo sriubos ragavimui ir ąsočiui šaltos sangrijos.

ŠV. ŠEIMYNOS BAŽNYČIA ARBA SAGRADA FAMILIA

Nėra garsesnės bažnyčios pasaulyje, kuri būtų tiek lankoma turistų dar nė nepastatyta. Barselonos simboliu tapusi Šv. Šeimynos bažnyčia, arba Sagrada Familia (pilnas pavadinimas – Temple Expiatori de la Sagrada Familia) iki šiol dar nepabaigta, nors jos statybos buvo pradėtos prieš daugiau nei 100 metų, t.y. 1882 m. Jos statybos turėtų baigtis 2026 metais, kuomet bus 100 metų po Antonio Gaudi mirties. Įėjimas į vidų yra mokamas ir kainuoja apie 22 eurus, tačiau visi pinigai skiriami statyboms ir jokios kitos organizacijos ir pati Ispanija ar Vatikanas jos finansiškai neremia. Ši bažnyčia, galima sakyti, buvo žymiojo Antonio Gaudi gyvenimo statinys: jo statybų aikštelėje garsusis katalonų architektas praleido 14 metų. Bažnyčia yra išties įspūdinga! Vienas jos fasadas (1 ir 2 nuotraukos) atvaizduoja Jėzaus Kristaus gimimą ir jaunystę. Ši pusė buvo pastatyta dar kol Gaudi buvo gyvas. Po jo mirties buvo nemažai diskusijų, kas turi tęsti jo darbą. Buvo išrinktas kitas architektas, kuris suprojektavo kitą, priešingą fasadą, kuriame pavaizduota yra Jėzaus Kristo mirtis (3 ir 4 nuotraukos). Ši pusė yra visai kitokio stiliaus, vyrauja kvadratai, griežtos formos, skulptūros yra mažiau tikroviškos ir labiau apibendrintos. Būtent dėl to Barselonoje kadaise kilo konfliktas ir net protestų bangos – liaudžiai nepatiko toks stilius. Tiesa, pats Gaudi yra sakęs, kad nereikia jo kopijuoti, o reikia suprasti, ką ji norėjo perteikti. Vėliau neramumai vis dėlto baigėsi ir dauguma suprato, kad skirtingi stiliai atvaizduoja skirtingas epochas. Trečias fasadas ir pagrindinis (5 nuotrauka) iki šiol dar nelabai egzistuoja. Kad būtų galima tęsti jo statybas, reikės nugriauti priekyje esančius gyvenamuosius namus. Tiesa, viduje statybos yra visiškai baigtos. 2005 metais Sagrada Familia jau buvo įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą, o 2010 metais popiežius Benediktas XVI Šv. Šeimynos bažnyčiai suteikė bazilikos kategoriją. Pastatas turėtų būti 95 metrų aukščio ir 60 metrų pločio – tai bus aukščiausia bažnyčia visoje Europoje (o gal ir pasaulyje?). Ją puoš aštuoniolika 90-120 metrų aukščio bokštai, kurie simbolizuos dvylika apaštalų, keturis evangelistus, o dar du bokštai bus skirti Jėzaus Kristaus ir Mergelės Marijos garbei. Pats Antonio Gaudi yra palaidotas kriptoje. Čia taip pat įrengtas nedidelis muziejus, supažindinantis su šio nuostabaus statinio istorija.

Į vidų mes neėjome, nes tai nepriklausė pagal mūsų pasirinktą ekskursijos programą, bet užtat apėjome ją iš visų pusių bei apžiūrėjome net ir smulkiausias detales. Aš nesitikėjau, kad Sagrada Familia yra tokia didžiulė, kad net užima kelis Barselonos kvartalus! Kai kitą kartą būsiu Barselonoje, būtinai aplankysiu ją ir iš vidaus!

Parc Güell parkas

Trečias dienos sustojimas Barselonoje – Güell parkas. Güell parkas – tai dar vienas nuostabus Antonio Gaudi kūrinys, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kuris yra įsikūręs ant El Carmen kalvos, Gràcia rajone. Čia vyrauja keisti pastatai, puošti spalvingomis kolonomis, mozaikomis bei stiklu. Yra teigiama, jog šiame parke esantis suoliukas, dekoruotas keramikos mozaikomis, yra ilgiausias pasaulyje. Pastatytas jis buvo tarp 1900 ir 1914 metų. Buvo planuojama, kad čia bus žymiai daugiau namų, tačiau projektas nepasiteisino, nes turtingieji miesto žmonės nenorėjo statyti čia namų. Kaip namas mieste tai buvo per toli nuo centro, o kaip namas užmiestyje – per arti miesto. Taigi, buvo pastatyti tik trys namai, tarp kurių vienas yra pačio Gaudi namas. Šiuo metu parkas yra padalintas į dvi dalis: nemokamą ir mokamą. Pasigrožėti nuostabiu vaizdu į miestą, apžiūrėti viadukus bei Gaudi namą galima nemokamai, tačiau įėjimas į monumentaliąją parko dalį su nuostabiu suoliuku bei kitais Gaudi kūriniais jau, deja, yra mokamas.

Čia praleidome mažiausiai laiko. Tiesa, monumentaliosios parko dalies nelankėme, nes tam reikėtų daugiau laiko. Vaizdas, atsiveriantis nuo čia, išties yra nuostabus: matosi visas miestas ir jūra. Vėliau mus nuvežė į Katalonijos aikštę, kur turėjome virš dviejų valandų laisvo laiko. Per tą laiką pasivaikščiojau La Rambla gatve, nuėjau į porą parduotuvių ir greitai pavalgiau vienoje iš kavinių.

Font Magica

Penktas ir paskutinis sustojimas – Font Magica fontnas. Tai įspūdingiausias Barselonos fontanas. Jo purslai trykšta ant Montijuic kalvos, ties Palau Nacional rūmais, netoli Placa d’Espanya aikštės. Šis fontanas buvo įrengtas 1929 m., kuomet Barselona ruošėsi Pasaulinei parodai. Jo diametras siekia net 36 metrus, kas, kaip fontanui, yra be galo daug. Vakarais prie fontano susirenka šimtai smalsuolių pasigrožėti vandens, muzikos ir spalvų žaismu.

Nemaniau, kad man čia išvis patiks. Bet kaipgi aš klydau! Labai maloniai nustebino smagi atmosfera, žaisminga muzika bei šimtai besišypsančių žmonių aplinkui. Žmonių buvo itin daug. Tikriausiai tiek daug žmonių vienoje vietoje dar niekada nemačiau. Bet žiūrėti į fontano “pasirodymą” tokios masės žmonių visai netrukdė! Šiuo metu fontanas įsijungia trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais, šeštadieniais bei sekmadieniai 21 val. 30 min. 22 val. mes jau buvome autobuse ir važiavome Diagonalės gatve iš Barselonos. Viešbutį aš pasiekiau po vidurnakčio, bet grįžau kupina įspūdžių, kad negalėjau užmigti kokias 2 valandas, nors buvau labai pavargus ir vos galėjau išstovėti ant kojų.

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×