ATSAKINGO VARTOJIMO KELIAI VEDA Į BLUSTURGĮ

Aš nuoširdžiai džiaugiuosi dėl sparčiai populiarėjančios zero waste idėjos ir faktu, kad kasdien atsiranda vis daugiau ir daugiau žmonių, palaikančių šią idėją. Ne, aš tikrai nesu pasiruošusi tokiam iššūkiui savo gyvenime ir nematau savęs kaip 100% zero waste propaguotojos. O, bet, tačiau, stengiuosi mažais žingsneliais judėti prie sąmoningo vartojimo kontroliuodama impulsyvius pirkinius ir naudodama mažiau plastiko. Taip pat stengiuosi mažiau pirkti drabužius iš greitosios mados tinklų ir kiekvieną pirkinį apmąstyti: ar tikrai man to reikia, ar tikrai aš jį galėsiu priderinti prie daugelio savo drabužių? Todėl stengiuosi ieškoti alternatyvų ir kol kas esu atradusi trys tvarius būdus įsigyti naujus drabužius bei aksesuarus: 1) vinted.lt (galima rasti ko tik nori), 2) Humana ir kitos dėvetų drabužių parduotuvės (ypač jeigu mėgstate vintažinius drabužius ir turite daugiau laiko) ir 3) Vilniuje vykstantis blusturgis. Apie pastarąjį aš ir noriu jums šiandien papasakoti.

Blusturgis vyksta kiekvieną sekmadienį 12.00-16.00 val. gegužės – rugsėjo mėnesiais. Jis vyksta jau nuo 2008 metų. Šie mainai akimirksniu išpopuliarėjo ir tapo gyvybingu sekmadienio popietės renginiu. Juk visi namuose turime nebereikalingų daiktų, kodėl jų neišdėliojus ant prekystalio? Blusų turgus – netikėčiausių ir įdomiausių pirkinių vieta, kur daiktai keliauja iš vienų rankų į kitas. Labiausiai man patinka tas faktas, jog blusturgyje gali prekiauti visi norintys – tereikia tik užsiregistruoti čia. Tik, aišku, prekiauti galima savo asmeniniais daiktais ir tai nėra pelno siekiantiems asmenims. Tai puiki proga ne tik atsisveikinti su šiek tiek pabodusiais drabužiais, bet ir galbūt įsigyti šį bei tą naujo. Iš patirties galiu pasakyti, kad tai sėkmės reikalas. Vieną sekmadienį galite visiškai nieko sau patinkančio ir tinkančio rasti, o kitą – grįžti namo su nauju megztiniu, suknele, rankine, batais ir skarele. Kainos būna labai įvairios, priklausomai nuo pardavėjo, pačių drabužių/aksesuarų, tačiau tikrai prieinamos. O derėtis niekas nedraudžia! Aš asmeniškai tikrai esu radusi labai daug perliukų.

Tiesa, jeigu norite ne tik atvykti apsižiūrėti ir kažką įsigyti (įėjimas, aišku, nieko nekainuoja), bet ir prekiauti, reikia sumokėti už inventorių: vienas stalas – 6€; vienvietė kabykla drabužiams – 6€; viena vieta (vieta rezervuojama tada, kai atvykstate su savo inventoriumi ir jums reikia tik vietos jam pastatyti) – 6€. Pakabas rekomenduoju atsinešti iš namų.

Šią vasarą esu apsilankiusi blusturgyje 4 kartus: 3 kartus kaip pirkėja, o 1 – kaip prekiautoja. Ir šiek tiek gailiuosi, kad pardavinėti susiruošiau tik praeitą savaitę, kadangi tai ne tik puikiai praleistas laikas (rekomenduoju pasiimti su savimi drauge, nes vienai tikrai nebus taip jau linksma), bet uždirbti pinigai bei atlaisvinta spinta ir lagaminai naujiems drabužiams bei aksesuarams! Daugiau informacijos rasite Facebook puslapyje ir oficialioje svetainėje. P.S. Taip pat planuoju apsilankyti ten ir ateinanti sekmadienį, tad reikia pamatysite mane, būtinai pasisveikinkite!

Adresas: Vilniaus g. 39, Vilnius LT-01119

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×