ĮSIRENGTI BŪSTĄ: KAS BUVO PADARYTA IR KIEK IŠLEISTA PER 3 MĖN.?

2021 kovo 11 in Namai - 1 komentaras

Sveiki! Laikas eina, ir būsto įsirengimo darbai irgi nestovi vietoje. Jeigu nematėte pirmos ir antros dalies, tai kviečiu pradėti skaityti nuo jų (čia ir čia), o šiandien atėjo laikas trečiai daliai. Nuo to momento, kai prasidėjo pirmieji būsto įrengimo darbai, praėjo jau 3 mėnesiai. Nors padaryta jau yra nemažai, tačiau pabaigos dar nesimato. Aišku, labai didelę įtaką viskam turėjo karantinas ir uždarytos parduotuvės…

Neįmanoma tą pačią dieną nusipirkti jokios smulkmenos, ar tai būtų klijų pakelis, grunto indelis ar gipsokartonio plokštė… Iš pradžių užsisakai internetu, tada turi pasirinkti atsiėmimo dieną, kuri tikrai nebūna pirma ar antra diena po užsakymo apmokėjimo. Geriausiu atveju trečia, o dar prie viso to reikia suplanuoti savo laiką ir kitus darbus taip, kad pavyktų atsiimti… Taip pat neįmanoma su kažkuo pasikonsultuoti, apžiūrėti kelis variantus gyvai. Žodžiu, vien nepatogumai. Bet negaliu sakyti, kad tie nepatogumai sustabdė darbus. Tiesiog darbai judėjo lėčiau nei norėjosi. Taigi, pereiname prie to, kas buvo padaryta per dar 1,5 mėn. bei kiek buvo išleista.

Kaip ir minėjau, čia pasakojau apie per 1,5 mėn. atliktus darbus, kurie tada baigėsi tuo, kad buvo 70 proc. suklijuotos plytelės ir ruošėmės glaistyti sienas ir ruošti jas dažymui. Tuo metu išleista suma siekė 4500 eurų. O kalbat apie tolimesnę remonto eigą, tai:

 • Toliau tęsėsi vonios plytelių klijavimo darbai. Atrodė, kad viskas juda teisinga linkme, bet atsitiko tai, kas atsitiko. Dalis tų mažų plytelių, kurias pasirinkau vienai sienai, buvo užklijuota nelygiai… Ir tas man asmeniškai labai matėsi. Na, teko perklijuoti. Kažkur 0,5 kv. m. liko sugadinta ir nemanau, kad dabar užteks. Reikės užsakyti dar vieną dėžutę – ir vėl laukti mėnesį. Bet šiaip kol kas dar papildomai plytelių neprikau, todėl čia papildomos išlaidos nebuvo didelės, apie 50 eur.
 • Taip pat pradėjome ir baigėme sienų paruošimą dažymui (pagr. kambario ir koridoriaus). Žinojau, kad šis procesas nėra lengvas ir jį sudaro daug pasikartojančių žingsnių, tačiau nemaniau, kad tai bus iš tiesų taip sudėtinga! Viską gruntuoji, tada špakliuoji, vėliau šveiti. Tada vėl gruntuoji, špakliuoji, šveiti. Ir tada dar! Taip pat reikia pereiti kiekvieną centimetrą, kad, neduok Dieve, kažkur kažkas bus nelygu. Atrodė, kad šis procesas yra be pabaigos. Bet dabar matydama galutinį rezultatą, labai džiaugiuosi mūsų atliktu darbu. Glaistas, gruntas ir visokie kiti dalykai, reikalingi sienų paruošimui dažymui, kainavo apie 150 eur.
 • Taip pat spėjome, ne tik paruošti, bet ir nudažyti paruoštą plotą. Pagrindiniam kambariui pasirinkau populiarius Sadolin EasyCare dažus (atspalvis  FN.02.77) , o miegamajam (kuris dar laukia savo eilės) – Sodalin Ambiance Royal (atspalvis F4.0473). Be galo džiaugiuosi tiek pasirinktais dažais, tiek pačiu atspalviu (kalbu apie jau nudažytas erdves – FN.02.77), todėl jau ruošiu atskirą straipsnį, kuriame papasakosiu daugiau apie tai, kaip išsirinkti tą tobulą sienų dažų spalvą. Nes mano būtent tokia! Be to, ir visas dažymo procesas buvo itin paprastas ir užtruko vos 2 dienas! Tiesa, bendradarbiauju su Sadolin, tad šiuo atveju pačius dažus gavau nemokamai, o teko sumokėti tik už tonavimą. Dar reikėjo volelių, teptukų. Viskas bendrai kainavo apie 50 eur.
 • Tuomet atėjo metas grindims. Pačias grindis nusipirkau pačioje pradžioje ir apie jas pasakojau čia. Reikėjo įsigyti tik grindų paklotą (kainavo apie 100 eur) ir grindjuostes (130 eur). Grindys buvo sudėtos gana greitai. Na, man viskas po sienų glaistymo atrodo greitai. Tiesa, dėjosi nelabai lengvai, nes pasirinkau eglutę, o su ja tikrai yra reikalų, ypač neturint patirties. Galutinis rezultatas tikrai atrodo neblogai ir grindys tikrai jau sulaukė virtualių komplimentų mano Instagram’e.
 • Aišku, nieko nelaukdama tęsiau baldų ir kitų interjero detalių paieškas. Tiesiog labai nenorėjau, kad tektų viską susipirkti vienu metu. Man geriau pradėti žvalgytis iš anksčiau, skirti laiko, kad išsirinkčiau tuos baldus, kurie man iš tiesų be galo patiktų, stilistiškai ir spalviškai derėtų tarpusavyje bei teiktų džiaugsmą žiūrint į juos. Taip pat tokiu būdu galima neblogai sutaupyti, nes galima paieškoti įvairiose išparduotuvėse, pavyzdžiui, Jurdecohome, Furnideco ir pan. Tad sėkmingai užsisakiau valgomąjį stalą (300 eur), sofą (550 eur) ir staliuką-servantą (100 eur). Viskas buvo užsisakyta internetu (nes kito pasirinkimo vis tiek nebuvo), tačiau tiek stalas, tiek sofa, tiek staliukas visiškai atitiko mano lūkesčius ir atrodo geriau nei tikėjausi.
 • Taip pat užsisakiau ir baldus voniai iš Ikea. Tai buvo dvi spintelės, apie kurias pasakojau čia. Jos kainavo 175 eur. Ai ir dar atkeliavo užsakyti plakatai ir rėmai iš Desenio, apie kuriuos pasakojau čia – juos gavau barteriu, bet būčiau ir pati pirkusi, nes seniai buvo nusižiūrėjus kelis jų nuostabius plakatus.

Na, lyg ir viskas. Per tuos 1,5 mėn. buvo išleista dar apie 1650 eur, o bendra išleista suma jau siekia 6100 eur. Sakyčiau, kad ne tiek ir daug, nors išlaidų dar nusimato tikrai labai daug.

Šiai dienai vonia yra 90 proc. baigta, o kai bus baigta 100 proc., bus galima pereiti prie miegamojo apdailos darbų. Kol kas tas kambarys buvo tiesiog kaip sandėliukas. Kai bus baigta vonia, jis labiau atlaisvės, ir bus galima ramiai pradėti glaistyti sienas, dažyti ir dėti grindis. Taip pat reikia užsakyti duris, nusipirkti rozetes bei jungiklius. Tada padaryti turto vertinimą, sulaukti pavedimo iš banko ir keliauti į Ikea užsisakyti virtuvės!

nuotraukos: Iphone XS Max

1 komentaras

 • Dovilė 2021 kovo 15 at 23:07

  suma tikrai negąsdina, kartais gali įsivaizduoti, kad tas įrengimas visas kainuoja tikrai daug daugiau. ačiū už realybę 🙂

 • Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×