ĮSIRENGTI BŪSTĄ: KAS BUVO PADARYTA IR KIEK IŠLEISTA PER 1,5 MĖN.?

2021 sausio 10 in Namai - 6 komentarai

Sveiki! Taigi, pagaliau pribrendau antrai būsto įsirengimo daliai (pirmą dalį rasite čia). Iš tiesų pasakysiu vieną dalyką, kuris tikriausiai nenustebins nei vieną – įsirengti būstą nėra paprasta ir darbai juda kur kas lėčiau nei to norėtųsi. Atrodo, kad per 1,5 mėn. neįvyko jokių didelių pokyčių, tačiau iš tiesų įvyko. Ir gana nemažai. Darbo buvo įdėta tikrai daug, tačiau reikės įdėti dar dvigubai daugiau tam, kad galėčiau įsikelti ir laimingai sau ten gyventi.

Šiandien noriu papasakoti šiek tiek plačiau apie atliktus darbui bei kartu su jumis paskaičiuoti, kiek jau buvo išleista pinigų ir kam. Nes iš tiesų kol kas dar pati nelabai įsivaizduoju, kiek buvo investuotą į apdailą, nors galo dar tikrai nesimato ir reikalų reikaliukų dar laukia labai daug. Žodžiu, viską apie viską pasakosiu tiesiai šviesiai, nieko neslėpsiu – pradedame!

 • Darbus pradėjome nuo elektros išvedžiojimo. Iš pradžių su tėčiu sužymėjome visas reikalingas rozetes, jungiklius bei apšvietimą. Apšvietimą, aišku, planavau pati su šios knygos pagalba, todėl labai tikiuosi, kad jis yra tinkamai suplanuotas ir jo nebus nei per daug, nei per mažai. Kalbant apie rozetes, tai patarimas, kuriuo su manimi dalinosi visi be išimties, kurie turi patirties būsto įsirengime, buvo negailėti rozečių. Tikiuosi jų ir nepagailėjau, o jau realią situaciją bus galima įvertinti tik pagyvenus. Visas šis malonumas su medžiagomis kainavo 550 eur. Dar vėliau reikės sumokėti apie 200 eur už pajungimą.
 • Toliau tęsė rekuperacija. Bute jau buvo įrengtas pats rekuperatorius ir išvedžioti du pagrdiniai ortakiai, todėl reikėjo išvedžioti tik tarp kambarių. Šiuo atveju kreipėmės į du meistrus, kad patikrintumėm kainas. Ir labai gerai, kad tai padarėme, nes vienas meistras už šį darbą su medžiagomis įvertino 600 eur, o kitas – 900 eur. Pasirinkome, aišku, tą, kuris pasiūlė už 600 eur. Darbą atliko labai greitai – per porą valandų.

P.S. Jeigu pačio įrenginio nebūtų, ši suma siektų apie 2500 eur.

 • Tuomet reikėjo paslėpti visus matomus vėdinimo vamzdžius. Juos paslėpėme su gipsokartinio plokščių pagalba. Viską darė tėtis, todėl išleista suma buvo minimali. Apie 50 eur.
 • Po to pajudėjome link vonios. Pirmas žingsnis – hidroizoliacija (25 eur). Tuomet klijavome grindų plyteles. Grindų plyteles išsirinkau terrazzo rašto ir pirkau Unideco. Kaina už kv. m. buvo 20 eur, tad iš viso sumokėjome 100 eur. Tada jau pastetėm vonią. Vonią išsirinkau vis dėlto akrilinę, tačiau labai kokybišką – Villeroy & Bosch, už kurią sumokėjau 550 eur su nuolaida (be nuolaidos kaina siekė 1000 eur). Taip pat reikėjo ir sifono, o kadangi aš nusprendžaiu, kad noriu, jog visos detalės būtų juodos spalvos, teko paieškoti ir sumokėti šiek tiek daugiau – 65 eur. Nusprendžiau pamaišyti sienų plyteles ir vienai sienai, kuri priklauso voniai, pasirinkau brangesnes plytelės – 40 eur už kv. m. ir viena siena kainavo 230 eur (irgi iš Unideco). Visoms likusioms sienoms pasirinkau pilkas plyteles, kurias radau Ermitaže su 50 proc. nuolaidą – jos kainavo  7 eur už kv. m. ir iš viso paklojau tik 130 eur. Šiuo atveju nei santechinikos, nei plytelių klijavimo darbai nieko nekainavo, nes viską vėlgi darė tėtis, kuris kažkada dirbo statybininku, todėl viską moka padaryti ir viską išmano kuo puikiausiai. Labai ačiū jam už tai!

P.S. Šiuo metu plytelės yra vis dar klijuojamos, tačiau liko nebe daug!

Taip pat jau yra nupirktas pastatomas klozetas (250 eur), dušo sistema (140 eur), vonios maišytuvas (108 eur), praustuvas (105 eur), praustuvo maišytuvas (80 eur) ir vonios sienelė (130 eur).

 • Be to, jau yra nupirktos grindys. Labai norėjau eglutės, bet dėl praktiškumo (ir, aišku, kainos) išsirinkau ne ąžuolines grindis, o laminatą, kuris dedasi eglute. Kaina už kv. m. buvo apie 17 eur, o už viską buvo sumokėta apie 750 eur. Taip pat per black friday Ermitaže nusipirkau 7 šviestuvus koridoriui ir virtuvės zonai (100 eur), o per facebook išparduotuvių grupes – šviestuvą (40 eur), kuris kabinsis virš valgomojo stalo, ir 4 kėdes – valgomajam stalui (190 eur).
 • Taip pat papildomos medžiagos (tinkas, glaistyklės, gruntas, įvairūs klijai, montavimo putos, gipsokartonio plokštės ir panašūs dalykai, apie kuriuos daug kas pamiršta skaičiuojant sąmatą) kainavo dar apie 300 eur.

Tad viską susumavus šiai dienai išleista suma jau siekia 4500 eur. Nei daug, nei mažai. Na, iš tiesų palyginus tikrai nedaug, nes labai daug pinigų buvo sutaupyta vien dėl to, kad daug ką darė (ir darys) tėtis. Su mano minimalia pagalba. Kol kas nelabai kuo galiu padėti, tik atnešti kavos, kažką palaikyti, paduoti, atnešti. Vat kitas etapas bus sienų glaistymas ir dažymas. Bent jau čia aš galėsiu labiau pasireikšti ir būsiu atsakinga už šlifavimą bei dažymą. Su priežiūra, hahah.

Taip pat toliau laukia išlaidos vonios spintelėms, durims, grindjuostėms, rozetėms ir jungikliams, luboms. Apie virtuvę, kitus baldus ir buitinę techniką net nenoriu kol kas užsiminti, nes tikėtina, kad dar ilgai teks pagyventi be jų.

Labai tikiuosi, kad tokio tipo straipsnis yra aktualus ir naudingas, kadangi bandau apie viską papasakoti kuo detaliau ir atskleisti piniginę įrengimo pusę. Taip pat laukia dar tikrai ne vienas straipsnis šia tema, nes planuoju dalintis ne tik pačiu procesu, bet ir pasidalinti kiekvienos iš zonos/kambario moodboard’ais ir daugiau papasakoti, kodėl išsirinkau tą ar aną ir palikti nuorodas. O kadangi viską darau pati, labai smagu dalintis mažais atradimais su įgytomis žiniomis!

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

6 Komentarai

 • Dovilė 2021 sausio 12 at 8:43

  vau, tikrai be galo išsamus ir įdomus įrašas! ačiū, kad daliniesi. net sunku buvo susivokti kiek viskas gali kainuoti, tačiau dabar suprnatu – jei nieko nemoki pati ar neturi kas padės, pakloti teks tikrai nemažai… 🙃 bet tu tikra šaunuolė, įkvepi ir rodai, kad įmanoma savo namus turėti ir pradėti juos rengti dar nesulaukus brandaus amžiaus ir neužgyvenus milijono 😁👏 super, labai patiko, lauksiu update. 🤎✨

  • darjatupcaja 2021 sausio 12 at 12:16

   viskas kainuoja tikrai nemažai, o aš tikrai nesirenku labai brangių dalykų, per viduriuką kažkur 😀 bus dar labai daug update, aišku, kol kas nelabai yra ką parodyt, bet ką papasakoti – tikrai bus! 😀 ačiū!

 • Aiste 2021 sausio 14 at 21:10

  Oho, aciu uz toki detalu straipsni! Idomu viskas, todel nenustok dalintis:) Norejau paklausti, o rinkaisi busta pagal vieta mieste ar labiau kreipei demesi i kitka?

  • darjatupcaja 2021 sausio 20 at 0:47

   labai džiaugiuosi, kad patiko 🙂 tikrai dar bus ne vienas! o kalbant apie pasirinkimą, tai kreipiau dėmesį į šiuos pagrindinius: 1) kokybė, energetinė klasė, koks konkrečiai yra dalinis įrengimas, 2) vieta mieste, kad būtų netoli miesto centro, t.y. geras susisiekimas ir nenorėjau, kad tai būtų Pilaitė arba Perkūnkiemis, ir 3) aišku, kaina, nes norėjau bent jau 45 kv. metrų, o didelių įmokų kas mėnesį mokėti – ne 😀 O dabar paklausa yra labai išaugus, tai nekilnojamą turtą perką lyg batus… Štai tiek trumpai!

 • Aldėja | www.burundukoblogas.lt 2021 sausio 20 at 22:06

  Nuostabu! Kaip tik mintys sukasi apie būstą. Tiesa, ne savą, iki jo teks palaukt mažiausiai kelis metus, kol pribręsiu vien į bendrą sumą pažiūrėt, bet vistiek labai įdomu 😁

  • darjatupcaja 2021 sausio 21 at 17:27

   sumos tikrai nemažos, o ypač kai susumuoji viską į vieną! 😀

  Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×