ĮSIRENGTI BŪSTĄ: SVETAINĖ, MOOD BOARD’AS BEI SĄMATA

2021 vasario 27 in Namai - Komentarų nėra

Sveiki! Šiandien tęsiu savo mėgstamiausią temą – pasakojimą apie namų įrengimo subtilybes. Jau ne kartą esu minėjus, kad karantinas nei kiek nepadeda, nes rinktis medžiagas bei daiktus internetu yra tikrai iššūkis. Viso labo pasisekė, kad grindis ir plyteles įsigijau dar tada, kai parduotuvės buvo atidarytos. Kitaip dabar išvis išprotėčiau ir pradėčiau lipti sienomis. Juokauju, aišku, bet dalis tiesos čia yra.

Darbai juda, o aš tuomet savo ruožtu dalinuosi su jumis savo svetainės vizija (identišką straipsnį apie vonią parengiau čia). Tai tiesiog mood board’as – įvairių koliažų rinkinys, kuris nusako nuotaiką ir padeda pamatyti bendrą vaizdą. Tikrai rekomenduoju visiems, kas planuoja įsirenginėti namus be interjero dizainerio pagalbos, susikurti tokius mood board’us kiekvienai iš erdvių. Taip labai lengva pamatyti, ar visos detalės ir tekstūros dera tarpusavyje ir ar visos erdvės dera viena su kita, ir, pavyzdžiui, miegamasis neišsiskiria iš bedro konteksto. Pradėkite nuo inspiracijų, kuriuos lengvai rasite Pinterest’e, o jau tada dėlioti koliažą iš tų detalių, kurios jums patinka labiausiai ir kurias randate, kur įsigyti. Judame link mano svetainės projekto!

Iš pateikto plano matosi, kad pagridninė erdvė yra paprasčiausiai svetainė sujungta su virtuve (šiandien kalbu tik apie juodai apvestą plotą, neliečiant pačios virtuvės). Tikriausiai kitokį variantą šiandien sunkiai surastumėme. Man asmeniškai tai labai svarbi erdvė, nes čia planuoju praleisti daugiausia laiko: tiek gaminti, tiek valgyti, tiek poilsiauti, tiek žiūrėti televizorių (kažkada, kai jį įsigysiu), tiek pasitikti svečius, tiek dirbti, tiek sportuoti (jeigu kada nors prisiversiu tai daryti namų salygomis). Žodžiu, noriu, kad svetainė būtų labai jauki, gerai išplanuota, stilinga ir funkcionali, aišku, kiek tai įmanoma.

Nežinau, nuo ko reikia pradėti dėlioti viską, bet aš pradėjau nuo grindų. Labai norėjau eglutės rašto grindų, todėl čia galvoti ilgai nereikėjo. Iš pradžių mąsčiau apie ąžuolines grindis, bet kažkaip paskaičius atsiliepimus apie jų jautrumą natūraliam susidėvėjimui (ypač turint omeny, kad ir virtuvės zonoje bus tos pačios grindys), o dar po to ir paskaičiavus galutinę kainą, atsisakiau šios minties. Nusprendžiau rinktis laminatą, kuris dėtųsi eglute. Buvau radusi kelis patinkančius Unideco, bet, deja, visos nelabai tiko, nes rekomenduojamas storis esant grindiniam šildymui yra 10 mm, o visi man ten patikę buvo 12 mm… Nusprendžiau nerizikuoti ir visai netikėtai užmačiau būtent tai, ko man reikėjo, Senukuose: tinkanti spalva, 10 mm, atsparumas drėgmei.

Dėl sienų spalvos buvo nemažai dvejonių, nes nebuvau įsitikinus, ar noriu pilkšvų, ar kreminių, ar smėlinių, ar šalto atspalvio, ar šilto atspalvio, ar tiesiog baltų. Apsispręsti man padėjo Sadolin, bet apie tai bus atskiras straipsnis jau labai greitai. Galiu pasakyti tik tiek, kad pasirinkau šiltai pilką atspalvį ir esu 100 proc. patenkinta rezultatu.

Dėl baldų ir visų kitų detalių apsisprendžiau gana greitai. Nes žinojau, kad noriu neutralios, šviesios sofos be jokių detalių. Stalo norėjau didelio ir kokybiško, nes prie ko teks praleisti tikrai labai daug laiko. Kėdžių norėjau tų dabar labai populiarių ale pintų, kilimo ryškesnio ir išsiskiriančio savo raštu arba spalva, o kitų baldų, pavyzdžiui, TV spintelės ar kavos staliuko, tiesiog derančių prie jau išvardintų elementų. O visas kitas detales, tokias kaip šviestuvai, kėdžių bei stalo kojos, jungikliai ir rozetės bei poster’ių rėmai, norėjau matyti tik juodas. Štai toks gavosi galutinis mano galutinis svetainės mood board’as: dominuoja neutralios spalvos, natūralios tekstūros, ramūs, bet trendiniai baldai bei juodos detalės.

O kalbant apie konkrečius mano pasirinkimus, dalinuosi visais čia pat. Manau, kad tokio pobūdžio informacija tikrai yra naudinga planuojant bei sekant savo išlaidas. Kaip ir minėjau anksčiau, nesirinkau nei pačių pigiausių, nei pačių brangiausių prekių, viskas kažkur per viduriuką:

Sienų dažai Sadolin EasyCare (čia) – apie 80 eur (70 kv. m, bet apie tai papasakosiu irgi atskirai, kadangi po Instagram pokalbių supratau, kad ši tema daugeliai labai aktuali)

Grindys iš Senukai (čia) – 800 eur (kaina visam butui)

Grindjuostės iš Gerosgrindys.lt (čia) – apie 130 eur (irgi visam būtui)

Sofa iš Jurdecohome išparduotuvės – 550 eur

Valgomasis stalas Halmar iš Pigu.lt (čia) – apie 300 eur

Kėdės iš Jurdecohome išparduotuvės – 190 eur

Staliukas iš Jurdecohome išparduotuvės  – 110 eur

TV spintelė iš Baldai1 (čia) – 185 eur (dar nepirkau)

Rėmai ir posteriai Desenio – apie 170 eur (daugiau irgi papasakosiu atskirame straipsnyje)

Šviestuvas virš valgomojo stalo iš Šluoju sandėlį (čia) – 50 eur

Liko dar į “sąmatą” įtraukti televizorių, pagrindinį šviestuvą, kilimą (pradžiai parsivešiu savo turimą, bet vėliau tikrai įsigysiu naują), kavos staliuką bei dar visokias kitas smulkmenas. Bet iš kitos pusės – daug ką jau spėjau įsigyti ir liko ne tiek ir daug! Šiai dienai jau yra sudėtos grindys, prieš kelias dienas baigėsi dažymo darbai, sudėtos grindjuostės. Na, reikalai jau juda ir tikiuosi, kad viskas dar sparčiau pradės judėti, kai atsidarys parduotuvės. Nes patikėkite manimi, uždarytos parduotuvės labai apsunkina visą procesą… Nei galima gyvai pasižiūrėti, nei spalvą išsirinkti, nei dydį įvertinti…

Bet kokiu atveju tikiuosi, kad namų įrengimo tema jums vis dar patinka ir yra aktuali, kadangi liko dar paruošti analogišką straipsnį apie miegamąjį (prisipažinsiu, dar net pati nesu apsisrendusi dėl jo vizijos), o taip pat greitu metu dalinsiuosi bendru progresu po 3 mėn., sienų dažymu bei posteriais iš Desenio.

nuotraukos: Pinterest

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×