KĄ VEIKTI PALANGOJE? MANO 12 REKOMENDACIJŲ

2020 birželio 22 in Kelionės - Komentarų nėra

O kur jūs šiemet atostogausite? Manau, kad 90 proc. mano skaitytojų šią vasarą leis Lietuvoje, o pasirinkimas, kur galima tradiciškai pailsėti prie jūros, nėra didelis. Nida, Klaipėda, Šventoji… ir Palanga! Būtent apie Palangą aš šiandien ir noriu pakalbėti, kadangi tai vienareikšmiškai yra populiariausia vasaros atostogų kryptis Lietuvos mastu. Aš asmeniškai praktiškai visas savo vaikystės atostogas praleisdavau Palangoje. Na, turiu omenyje tą vieną vasaros savaitę, kuomet kartu su tėvais tradiciškai važiuodavome pailsėti prie jūros.

Puikiai atsimenu savo pirmą kelionę į Palangą – man buvo 3 metai. Tėvai pasakojo, kad jūra manęs nei kiek nesužavėjo, o ir visą savaitę tėčiui teko mane nešioti ant rankų, nes atsisakydavau pati eiti. Po to laiko praktiškai kiekvienais metais važiuodavome čia atostogauti (neskaitant vienos vasaros, kuomet tėvai nusprendė važiuoti į Šventąją). Puikiai atsimenu visas tas vasaras ir pačią Palangą. Per tiek metų tikrai gerai pažinau šį miestelį, visas jo lankytinas vietas, pramogas bei kavines. Ir žinote, kas yra įdomu? Kad per tiek metų mažai kas pasikeitė! Ta pati Basanavičiaus gatvės, tie patys aplieti šokoladu vafliai, tie patys suvenyrai, tas pats Palangos tiltas, tas pats Birutės parkas ir Gintaro muziejus, ta pati dviračių nuoma ir netgi tos pačios kavinės. Su visokiomis vakarinėmis programomis, aišku! Taip, per tuos metus atsidarė nemažai naujų kavinių, viešbučių bei SPA centrų, tačiau Palanga vis dar ta pati Palanga. Tačiau nenusiminkite, kad galbūt šią vasarą teks apsiriboti atostogomis čia, nes Palanga yra tikrai nebloga vieta poilsiui, kur galima daug  ką nuveikti. Šiandien noriu pasidalinti su jumis savo sąrašu iš 12 rekomendacijų. Taigi,  ką veikti Palangoje?

1. PRADĖTI RYTĄ NUO PASIVAIKŠČIOJIMO PALEI JŪROS KRANTĄ

Taip, netgi jeigu jūs, kaip ir aš, nemėgstate keltis anksti ir kiekvieną rytą atsikelti į darbą jums yra tikras iššūkis. Aš tikrai nesu ryto žmogus, tačiau man asmeniškai nėra nieko nuostabesnio negu pasivaikščiojimas palei jūros krantą, kai visas miestas dar miega. Tiesiog jūs ir jūra – tobulas pasimatymas! Vieną rytą aš priverčiau save tai padaryti, o antrą ir trečią tiesiog negalėjau sau leisti miegoti žinodama, kad vietoj to galima nueiti į pasimatymą su jūra.

2. PASIMĖGAUTI SAULĖS SPINDULIAIS KOPOSE

Toli gražu ne kiekviena jūra gali pasigirti kopomis. O mūsų Baltijos gali! Todėl neišnaudoti šios galimybės būtų nuodėmė. Ypač turint omenyje, kad mūsų orai yra nenuspėjami ir tikimybė, kad prie jūros kranto bus galimybė pasimėgauti šiltais saulės spinduliais, yra nedidelė. Šiai galimai problemai išspręsti turime kopas!

3. PASIVAIKŠČIOTI PO BIRUTĖS PARKĄ

Man poilsis Palangoje neįsivaizduojamas ne tik be jūros, bet ir be pasivaikščiojimo po vieną iš gražiausių parkų Šiaurės Europoje – Birutės parką. Šis parkas pasižymi didele vaizdų ir nuotaikų įvairove, su meistriškai išvedžiotais takais, aikštelėse įrengtais gėlynais. Čia, buvusioje Tiškevičių dvaro žemėje, iki tol buvo kemsynais apaugusios pelkės. Grafų užsakymu šioje vietoje buvo iškasti tvenkiniai, o gruntas panaudotas būsimo dvaro pylimui. Birutės parkas yra ideali vieta jaukiam ir ramiai rytiniam arba vakariniam pasivaikščiojimui: ryte čia renkasi pavieniai asmenys, o vakare čia labiau lankosi žmonės su draugais bei šeima. Parko viduryje rasite ir vieną žymiausių Palangos pastatų – gintaro muziejų.

4. PASIDARYTI NUOTRAUKŲ PRIE GINTARO MUZIEJAUS

Nes gintaro muziejus yra be galo gražus pastatas – lyg iš pasakos! Eini sau lėtai takeliu, eini ir visai netikėtai pamatai šį nuostabų pastatą. Tai yra neorenesansinio stiliaus architektūros rūmai, kurie buvo pastatyti 1897 metais. Gintaro muziejus čia buvo atidarytas tik 1963 metais. Sutikite su manimi, kad rūmai tikrai nuostabūs ir primena nepakartojamus Vakarų Europos parkų rūmus. Tai yra puiki vieta porai kadrų su jūsų mėgstamiausia vasarine suknele. Beje, apie savo mėgstamiausias vasariškas sukneles visai neseniai pasakojau čia.

5. IŠSINUOMOTI DVIRATĮ

O kodėl gi ne? Tai yra pati populiariausia transporto priemonė Palangoje, tad dviračių ir dviratininkų čia apstu. Galite išsinuomoti jums tinkantį ir patinkantį dviratį kokiam tik norite laikotarpiui nuo vienos valandos iki begalybės! Man asmeniškai šis sprendimas labai pasiteisino, nes galėjau pasiekti kiekvieną mane dominantį Palangos objektą vos per keletą minučių. 5 minutės – ir aš prie jūros! Taip pat pasirinkau labai “talpų” dviratį, tad su savimi galėjau pasiimti visus reikalingus daiktus: ir fotoaparatą, ir stovą, ir rankšluostį, ir knygą, ir vandens buteliuką, ir drabužius. Taip, viską vienu metu! Beje, dviračių nuoma visoje Palangoje kainuoja labai panašiai: nuo 3 eurų už valandą iki 15 eurų už parą. Aš buvau pasiėmus dviratį 3 paroms ir už tai paklojau 45 eurus. Na, nėra labai pigu, tačiau buvo verta!

6. NUVAŽIUOTI IKI OLANDO KEPURĖS

Manau, kad daugelis žino apie šią vietą, tačiau jeigu ne, tai Olando kepurė – tai 24,4 m aukščio skardis Baltijos jūros pakrantėje, Pajūrio regioniniame parke, 2 km į šiaurę nuo Girulių, prie Karklės. Tai parabolinė kopa, supustyta ant moreninio gūbrio, kuri yra intensyviai ardoma jūros. O ardant skardžio pagrindą, nuo Olando kepurės viršuje, dėl sunkio jėgos, formuojasi nuošliaužos. Iš Palangos iki čia galima nuvykti tiek su automobiliu, tiek su dviračiu. Aš pasirinkau dviratį, nes išsinuomojau jį tam, kad važinėčiau visur, kur tik panorėsiu. Kelionė į vieną pusę nėra trumpa, nes atstumas yra apie 16 km, tačiau tikrai įmanoma įveikti kiekvienam! Aš asmeniškai visiškai nesunkiai įveikiau šią distanciją, nors važinėju su dviračiu itin retai. Tiesa, būtinai pasiimkite su savimi vandens, nes pakeliui tikrai norėsite atsigaivinti.

7. PAVALGYTI VAKARIENĘ A-PETIT RESTORANĖLYJE

Ši vieta buvo mano pradiniame to-do sąraše, tačiau čia ir liko, nes apsilankyti čia man taip ir nepavyko… Norėjau apsilankyti čia prieš pat išvykimą, tačiau tokių norinčių, kaip aš, buvo tiek daug, kad eilė išsirikiavo per pusę gatvės. Tikriausiai ne veltui, nes girdėjau labai gerus atsiliepimus, o ir kaina atitinka kokybę. Čia yra jauku, miela, šilta ir skanu, o maisto pasirinkimas labai platus! Kitą kartą būtinai čia papietausiu. Tiesa, jie nerezervuoja staliukų, tad sezono metu teks eiti ne piko metu, jeigu nenorite laukti eilėje lauke. A-Petit rasite Vytauto g. 112.

8. NUSIPIRKTI RŪKYTOS ŽUVIES

Žuvis čia tikrai labai skani ir jos galima nusipirkti labai daug kur. Tad jeigu mėgstate rūkytą žuvį, pirmyn! Aš pirkau ir sau, ir atsivežiau į Vilnių paragauti tėvams. Kadangi šiuo metu vis dar laikausi keto, žuvis man yra tiesiog must have, o jei ji dar tokia skani, kaip čia, tai išvis pasaka!

9. APSILANKYTI VIENAME IŠ SPA CENTRŲ

Nes Spa čia dešimtys! Galite rasti tinkančią bei patinkančią vietą, nes sąrašas tikrai nėra mažas. Aš tikrai nesu ekspertė, todėl sau pačiai ir jums rekomenduočiau pasikliauti šiuo straipsniu. Tiesa, jeigu nenorite išlaidauti, tai rekomenduočiau ne apsigyventi viename iš šių viešbučių, o tiesiog nueiti į Spa. Pavyzdžiui, kelioms valandoms pasimėgauti pirtimis, baseinu arba masažu ar kokia nors grožio procedūra. O ypač rekomenduočiau apsilankyti čia kuomet oro sąlygos neleidžia mėgautis jūra bei saule!

10. PASIŽMONĖTI J. BASANAVIČIAUS GATVĖJE

O kaipgi be šio punkto? Nes Palanga be Basanavičiau gatvės – ne Palanga. Čia galima pamatyti viską, o ypač daug skirtingų žmonių, tad kartais vaizdai nėra patys gražiausi akiai. Man asmeniškai čia yra nostalgijos gatvė, nes, kaip ir minėjau prieš tai, vaikystėje atostogų metu su tėvais čia eidavome kiekvieną vakarą ir kiekvieną vakarą aplankydavome vis skirtingą kavinę arba restoraną. Taip, šiandien didžioji dalis tų kavinių atrodo visiškai taip pat, kaip ir prieš 15 metų!

11. APSILANKYTI 313 CABLE PARK WAKE PARKE

Išbandyti savo jėgas ant vandenlentės aš noriu jau virš metų ir tai netgi įtraukiau į savo pažadų sąrašą vasarai (apie tai pasakojau čia). Netoli Palangos yra vienas žinomiausių ir moderniausių wake parkų – 313 Cable Park. Jeigu jūs, kaip ir aš, nė karto nestovėjote ant jokios lentos, tai 313 Cable Park organizuoja naujokų treniruotes, kurios vyksta kasdien 11 ir 16 val., o vienos treniruotės trukmė yra 2 val. Daugiau apie tai skaitykite čia. Tai spėkite, kur aš keliausi, kai kitą kartą būsiu šalia Palangos?

12. PALYDĖTI SAULĘ PAPLŪDIMYJE

Kas gali būti romantiškiau už saulėlydį paplūdimyje? Pasiimkite pledą, vyno ir taures bei kokių nors užkandžių. Raskite kokią nors jaukią vietą kopose ir stebėkite, kaip saulė lėtai leidžiasi.

Taigi, trumpos atostogos Palangoje gali būti tikrai turiningos. O ką jūs veiktumėte Palangoje?

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L US

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×