KĄ VEIKTI TRAKUOSE? MANO 10 REKOMENDACIJŲ

2020 spalio 25 in Kelionės - Komentarų nėra

Kadangi mano straipsnis apie tai, ką veikti Palangoje (perskaityti galite čia), iki šiol sulaukia gana daug dėmesio, nusprendžiau tęsti šią seriją – šiandien pasakoju apie Trakus. Trakuose esu buvusi labai daug kartų, o pastaruoju metu išvis esu dažna lankytoja, kadangi dažnai atvykstu čia savaitgalį pas Alioną į svečius. Tikriausiai pirmo savo apsilankymo čia negalėsiu prisiminti, nes buvau dar labai maža, tačiau puikiai prisimenu karštus vasaros savaitgalius ant ežero kranto, kurių praleisti čia atvykdavau su tėvais. Taip pat bent 3 ar 4 kartus buvau čia su mokyklos organizuojama ekskursijomis. Vėliau atvažiuodavome čia su draugėmis su traukiniu, o dabar į Trakus atvažiuoju jau su savo automobiliu.

Trakai turistus pasitinka gražėjančiu įvaizdžiu, atvirumu pasauliui ir žmonėms. Trakai – viena labiausiai lankomų vietų šalies kultūrinio turizmo žemėlapyje, Baltijos šalių turizmo vizitinė kortelė, nes tiek daug vertybių vienoje teritorijoje Lietuvoje vargu, ar galima kur rasti. Legendinė Lietuvos valdovų rezidencija, mėlynuojantys ežerų vandenys ir vaizdingos pakrantės, senieji miesteliai ir grafų gyvavimą menantys dvarai – visa išlikę čia, Trakų krašte.

Kadangi šiuo metu kelionės po Lietuvą yra aktualios kaip niekada anksčiau, nusprendžiau pasidalinti su jumis savo 10 rekomendacijų, ką veikti Trakuose – šiame nedideliame miestelyje, esančiame vos 25 km nuo Vilniaus centro. Taigi, ką galima nuveikti Trakuose?

1. APLANKYTI TRAKŲ PILĮ

Ar yra tokių, kurie niekada nematė, kaip atrodo Trakų pilis iš vidaus? Ši gotikinė pilis buvo pastatyta XIV a. kaip tvirtovė apsiginti nuo priešų ir niekad nebuvo paimta užpuolikų. Dabar Trakų pilis yra vienas populiariausių Lietuvoje turistų lankomų objektų. Į pilį vedantis 300 m medinis tiltas, net 12 km ilgio kanalais sujungti ežerai, neapsakomo grožio menės, galerijos, vitražai, freskos, slapti perėjimai sužavi netgi ir tuos, kurie istorijai yra abejingi. Taip pat rekomenduoju būtinai padaryti garbingą ratą aplink pilį!

2. UŽSINUOMOTI KATAMARANĄ ARBA VALTĮ

Jau manau, kad niekam nereikia pasakoti, kad Trakai nebūtų Trakais be gausybės valčių, vandens dviračių ar kajakų. Atrodo, kad tai gana banali veikla būnant Trakuose, tačiau visada su mielu noru sutinku pasiplaukioti valtimi arba katamaranu. O ir kaina tikrai nėra didelė – 1 val. kainuos apie 4 eur.

3. PAVALGYTI KIBINŲ “SENOJOJE KIBININĖJE”

Ši kibininė buvo įkurta dar 1969 m., tad nieko nuostabaus, kad apie šią vietą žino ir mėgsta tiek mano tėvai, tiek giminaičiai, negyvenantis Lietuvoje. Pirmą kartą čia apsilankiau, kai buvau kokių 5 metų, tačiau nuo to laiko čia mažai kas paskeitė (tik kainos). Interjeras apstatytas antikvariniais baldais ir įvairiomis senovę primenančiais elementais, o kibinų yra įvairiausių skonių nuo avienos iki šokolado. Beje, mano mėgstamiausia yra su varške. O jūsų?

Adresas: Karaimų g. 65, LT-21104 Trakai, Lietuva

4. IŠGERTI VYNO SU VAIZDU Į TRAKŲ PILĮ

O kodėl gi ne? Na, arba nealkoholinio vyno, jeigu vairuojate. Vyno taurė (net ir nealkoholio) niekada nepamaišys, o ypač jei ta taurė bus išgerta su vaizdu į Trakų pilį. Jeigu lauke šilta, tai rekomenduoju rinktis “Bona Lounge” (beje, šią vietą man užrodė Aliona), o jeigu šalta, tai restoraną “Apvalaus stalo klubas”.

Adresas: Karaimų g. 53A/B, LT-21104, Trakai, Lietuva

5. SUSIPAŽINTI SU KARAIMŲ ISTORIJA

Trakai yra karaimų sostinė, kuriuos XIV a. pabaigoje iš Krymo atkėlė Vytautas ir apgyvendino miesto dalyje, esančioje tarp abiejų pilių – Pusiasalio ir Salos. Šiuo metu ši gatvė taip ir vadinasi: Karaimų g. Čia pat yra ir jų maldos namai – kenesa, mokykla bei kitoje Totoriškių ežero pusėje nuo pat karaimų įsikūrimo Trakuose – kapinės. Trakų kenesa buvo kelis kartus sugriauta ir sudeginta, tačiau kaskart atstatyta toje pačioje vietoje.

Adresas: Karaimnų g., LT-21104 Trakai, Lietuva

6. IŠGERTI KAVOS KAVINĖJE “AJ ŠOKOLADO SOSTINĖ”

Trakai tikrai negarsėja kavinėmis, kur galima ramiai išgerti kavos, bet viena čia tokia vieta tikrai yra – tai “AJ Šokolado sostinė”. Nors ir Vilniuje turime tokių pat šokoladinių, tačiau užsuku čia tik būdama Trakuose. Beje, pirmą kartą čia apsilankiau prieš gerus 12 metų, kai su klase važiavome į ekskursiją po Trakus. Tuo metu šioje šokoladinėje apturėjome šokoladinių saldainių gaminimo pamoką, tad nuo to laiko ši vieta man asocijuojasi su kokybišku šokoladu, kurio, beje, paragauti (su kavos puodeliu) kažkaip mėgstu čia karts nuo karto užsukti.

Adresas: Vytauto g. 4, LT-21106 Trakai, Lietuva

7. TRUMPAI PAILSĖTI SUPYNIŲ – HAMAKŲ PARKELYJE

Net nežinau, kada tiksliai čia atsirado tos supynės bei hamakai, tačiau spėju, kad šiais arba praeitais metais. Puiki vieta ramiam poilsiui pačiame Trakų senamiesčio centre. Labiausiai man čia patinka vakare, kuomet pradeda temti ir parkas yra apšviestas pakabinamomis lemputėmis. Beje, ši vieta yra visai prie pat “AJ Šokolado sostinė”, todėl paimame kavos bei šokolado išsinešti ir einame į parkelį pasisupti su vaizdu į Galvės ežerą.

Adresas: Karaimų g. 4, LT-21106, Trakai, Lietuva

8. UŽSUKTI Į UŽUTRAKIO DVARĄ

Kitame Galvės ežero krante neįmanome ne pastebėti įspūdingo Užutvarkio dvaro. Tai Tiškevičių palikimas ir nacionalinės reikšmės kultūros paminklas, valdomas ir tvarkomas Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos. Užutrakis sparčiai atgimsta ir sulaukia vis daugiau ir daugiau lankytojų dėmesio: restauruojami rūmai, ūkiniai dvaro pastatai ir parkas – atkuriami nunykę tvenkiniai, tvarkomi želdiniai, į parką sugrįžta skulptūros ir vazos, kiti jį puošę mažosios architektūros elementai. Šiuo metu dvaras ir parkas atrodo išties įspūdingai ir sužavi savo elegancija, skulptūromis ir ramybe. Tai puiki vieta ramiam pasivaikščiojimui ir porai žavingų nuotraukų! Tiesa, profesionalios fotosesijos, kiek žinau, čia yra mokamos, tačiau tikrai niekas nieko nesakys, jei nuspręsite pasidaryti porą nuotraukų asmeniniam naudojimui.

Adresas: Užutrakio g. 17, LT-21102 Trakai, Lietuva

9. PASIGROŽĖTI GAMTA VAIKŠTANT VARNIKŲ PAŽINTINIU TAKU

Išvažiuojant iš Trakų (o galbūt kaip tik atvirkščiai – įvažiuojant į Trakus) taip pat galite užsukti į Varnikų pažintinį taką, apie kurį gana plačiai pasakojau čia. Nuo karantino pradžios spėjau apsilankyti tikrai ne viename pažintiniame take, tačiau šis man patiko labiausiai. Jeigu norite “išvalyti” mintis ir ramiai pasivaikščioti gamtos apsuptyje, rinkitės šį vos 5 km ilgio taką – puikus ir nei kiek nevarginantis atstumas 1 val. trukmės pasivaikščiojimui. Čia pamatysite ne tik nuostabų mišką, bet ir tyvuliuojančią Eilgelio pelkę bei ežerą.

Adresas: LT-21142, Trakai, Lietuva

10. IŠDRĮSTI PASIPLAUKIOTI IRKLENTĖMIS NAKTĮ

Šią idėją palikau pabaigai, kadangi šiuo metu rinktis šią pramogą jau yra šiek tiek per šalta, bet atėjus vėlyvam pavasariui – pats tas! Žodžiu, naktinius irklenčių turus aplink Trakų pilį organizuoja goSUP.lt. Plaukiama yra tuomet, kai lauke tamsu, o kelią bei povandeinį pasaulį padės  pamatyti kiekvienoje irklentėje įtaisytos specialios LED šviesos. Manau, kad tai yra tikrai išskirtinė pramoga, kurią verta išbandyti tiems, kurie nebijo bandyti kažką naujo ir neįprasto.

Štai tiek iš mano pusės apie Trakus. O ką jūs labiausiai mėgstate veikti Trakuose?

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L US/ Iphone XS MAX

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×