KAIP IŠSIRINKTI SIENŲ SPALVĄ: 5 ŽINGSNIAI

2021 kovo 13 in Namai - 2 komentarai

Galiu užtikrintai pasakyti, kad būsto įrengimo metu reikia išspręsti daug sudėtingų užduočių, o viena iš tų sudėtingesnių užduočių, apie kurią šiandien ir noriu pakalbėti, yra sienų dažų spalvos pasirinkimas. Tikrai visi žino, kad parduotuvėje jūs rasite daugybę skirtingų palečių! Dešimtys smėlio ir pilkos spalvos atspalvių, šimtai raudonos arba mėlynos spalvos tonų. Taip pat balta yra toli gražu ne tik balta ir gali būti šimtai skirtingų variantų. O ir parduotuvėse esančiose paletėse dažai visada atrodys kitaip nei namuose ant sienų… Žinoma, visada galima perdažyti ir rasti „savo“ atspalvį, tačiau ar tikrai norite tai daryti? Nemanau. Šiandien aš, bendradarbiaudama su Sadolin, noriu pasidalinti su jumis sienų spalvų pasirinkimo patarimais, kurie man padėjo ne tik apsispręsti, bet ir išsirinkti tą spalvą, kokios ir norėjau.

Taip pat visas nuotraukas šį kartą nusprendžiau įkelti neredaguotos, kad atspalviai atitiktų realybę.

ŽINGSNIS NR.1: KURIAME NUOTAIKĄ

Pirmasis žingsnis renkantis sienų spalvą yra bendros atmosferos, kurią norite sukurti savo namuose, apibrėžimas. Vieni žmonės nori ryškios ir linksmos oranžinės vasaros, kiti mėgsta neutralius smėlio spalvos atspalvius, treti – šaltų ir pilkų spalvų. Išanalizuokite, į kurią pasaulio pusę atsiveria langai, ir nuspręskite: norite, kad šis kambarys būtų šviesus ir ryškus arba neutralius, jaukus ir prislopintų tonų.

Pavyzdžiui, aš pradėjau nuo moodboar‘o sudarymo – apie svetainės moodbord‘ą pasakojau čia. Tiesiog išanalizavau skirtingus stilius bei nuotaikas ir taip nusprendžiau, kuris ne tik patinka man, bet ir atitinka mano poreikius bei gyvenimo būdą. Žinojau, kad noriu šviesių ir neutralių sienų, kurios būtų kaip fonas visiems kitiems elementams, o ne atvirkščiai.

ŽINGSNIS NR.2: RENKAMĖS PAGRINDINĘ SPALVĄ

Taigi, jūs nusprendėte, kokią nuotaiką norite sukurti namuose, dabar pagalvokite, kokia spalva jums asocijuojasi su šia šia atmosfera ir ar ji tinka šiam kambariui? Kambariams, nukreiptiems į pietus, pasirinkite šaltus atspalvius, o tada vasarą šiame kambaryje bus itin komfortiška būti.

Neutralios spalvos, tokios kaip smėlio, balta ar pilka, yra puikus fonas beveik bet kokiam interjerui. Pavyzdžiui, jei vaikų kambario langai nukreipti į šiaurę ir ten mažai dienos šviesos, neturėtumėte dažyti sienų šokoladiniu atspalviu: net jei į interjerą inkorporuosite daug šviesių detalių, kambarys vis tiek bus niūrus. Jeigu nežinote, ko tiksliai norite, siūlau išbandyti Sadolin Visualizer programėlę (daugiau info rasite čia). Per telefono ekraną galėsite „pasimatuoti“ skirtingas spalvas pasirinktame kambaryje.

Kaip ir minėjau, aš pasirinkau tą saugų variantą ir nusprendžiau visas sienas dažyti neutraliomis spalvomis. Iš pradžių mąsčiau vieną sieną padaryti akcentinę ir nudažyti juodai, bet vėliau vis dėlto atsisakiau šios minties, nes man mintyse ne itin gražiai atrodė skirtingų spalvų sienos, kuomet grindjuostės visur yra baltos. Jeigu jos būtų dažomos sienų spalva – viskas tikrai gražiai atrodytų bendrame kontekste.

ŽINGSNIS NR.3: ŠIMTAS BALTŲ ATSPALVIŲ?

Žinoma, ne viskas taip paprasta. Ir raudonų, ir mėlynų, ir žalių spalvų irgi būna įvairiausių. Todėl šiame etape turite nuspręsti dėl pasirinktos spalvos atspalvio. Jums patinka žalia? Tada nuspręskite, kuris atspalvis iš visų žalių tai bus – mėtų, šviesiai žalia, smaragdo, alyvuogių ar dar kažkas kito.

Ar vis dėlto nusprendėte nerizikuoti ir norite viską nudažyti baltai? Puiku! Tiesiog nepamirškite, kad yra ir labai daug baltos spalvos atspalvių: architektūrinė balta, kreminė, magnolijų, sniego baltumo, migdolų ir daugybės kitų gražių variantų. Kiekvienos spalvos atspalvius galima suskirstyti į šiltus ir šaltus, o tai, savo ruožtu, labai paveiks nuotaiką, kurią norite sukurti kambaryje. Bet kuriame salone ar parduotuvėje visada rasite paletę, kurioje bus dažai su įvairiausiais atspalviais – pilka su smėlio, žalia ir violetinė, mėlyna su žalia, raudona su mėlyna ar geltona…

Norite neutralios spalvos, bet nenorite šalto jausmo? Paimkite, pavyzdžiui, pilką su šiltu atspalviu (pilka su šiek tiek smėlio spalvos). Pabandykite rasti šios spalvos interjero pavyzdžių. Būtent tokios spalvos norėjau ir aš, bet nebuvau įsitikinusi, ar ji man tikrai tiks ir patiks. Taip pat dabar visi dažniau renkasi neutralias pilkas arba baltus atspalvius.

ŽINGSNIS NR.4: LAIKAS TESTERIAMS

Niekada nedažykite viso kambario pasirinkta spalva iš karto. Net jei esate tikri, kad radote gražiausią atspalvį ir jis jums tikrai patinka, tai nereiškia, kad jis išliks toks pats nepriekaištingas ir ant jūsų miegamojo sienų. Faktas yra tas, kad dažus pasirinkote pagal mažą paletės dalį pagal vieną apšvietimą, o visas kambarys su kita šviesa, dažytas tais pačiais dažais, atrodys visiškai kitaip. Įsigykite patinkančių dažų pavyzdžius ir pabandykite nudažyti nedidelį plotą sienos. Taip pat galima bandyti ne tiesiai ant sienų, o nudažyti nugruntuotas gipsokartonio plokštes.

Pavyzdžiui, man labai patinka sprendimas, kurį siūlo Sadolin – Ambiance testerius. Spalvos testeriais galima išbandyti Ambiance 54 spalvų kolekciją, kurią sukūrė AkzoNobel pasaulinio Estetikos centro specialistai, taip kad būtų lengva derinti spalvas tarpusavyje ir be dizainerio pagalbos išsirinkti išskirtinius sienų spalvų derinius. Tai yra 3in1 testeriai, kuriuos sudaro spalva, dažas ir dažymo volelis.  Tiesiog nuimate apsauginę plėvelę, išspaudžiate dažą ir dažote norima plotą! Nieko papildomai pirkti nereikia, o išbandžius testerį neliks jokios netvarkos. Daugiau informacijos apie šiuos testerius bei kur įsigyti, rasite čia.

ŽINGSNIS NR.5: TIKRINAME ATSPALVĮ

Dabar galite patikrinti, kaip šie dažai atrodo skirtingose ​​kambario sienose skirtingu paros metu. Pažiūrėkite į nudažytus plotus ryte, popiet ir vakare, ir pamatysite, kaip keičiasi spalva. Rinkdamiesi taip pat atsižvelkite į dažų savybę pakeisti erdvę. Jei jums patinka, pavyzdžiui, mėlyna spalva, tuomet mažam vonios kambariui, kuriame nėra natūralios šviesos, labiau tinka labai šviesus mėlynos spalvos atspalvis, kitaip visa vonios erdvė sumažės ir sienos jus prispaus.

Kalbant apie pačių dažų pasirinkimą, tai rinkitės kokybiškus dažus, kurie yra atsparus drėgmei ir sienas būtų galima lengvai valyti. Koridoriui ir pagrindiniam kambariui su virtuve aš pasirinkau Sadolin EasyCare, o atspalvį – FN.02.77:

Labai atsparūs plovimui matiniai patalpų sienų dažai (1 atsparumo drėgnam trynimui klasė, ISO 11998). Dažų sudėtyje yra vaško, todėl jais nudažytas paviršius atstumia skystį ir nešvarumus. Dėl ypatingos EasyCare dažų hidrofobinės dangos ant paviršiaus patekęs skystis (pvz., gaivinamieji gėrimai, sultys) į pagrindą neįsigeria, o subėga į lašelius ir lieka ant paviršiaus. Kadangi lašelio ir pagrindo sąlyčio plotas yra mažas, sumažėja paviršiaus ištepimo rizika, tokį paviršių gerokai lengviau valyti. Dažai EasyCare netyška, jais lengva dažyti, jie gerai išsilygina ant paviršiaus. Dažai beveik bekvapiai, juos galima tonuoti daugybe atspalvių. Akriliniai dažai yra labai atsparūs trynimui, nudažytą paviršių lengva prižiūrėti daug metų.

Miegamasis greitu metu bus dažytas kitais dažais, Sadolin Ambiance Royal, F4.04.74 atspalviu:

Puikiai dengiantys visiškai matiniai sienų ir lubų dažai vidaus darbams. Padengia paviršių tolygiu aksominiu sluoksniu. Visiškai matinis dažų sluoksnis paslepia nedidelius paviršiaus nelygumus. Dažytas paviršius daug metų išlieka lengvai valomas (1 atsparumo trynimui klasė, EN 13 300) ir lengvai prižiūrimas. Dažai vandeniniai, beveik bekvapiai, juose labai mažai lakiųjų organinių junginių (LOJ) (≤ 1 g/l). Galima tonuoti įvairiais atspalviais.

Nuotraukose matote FN.02.77 atspalvį. Tai šiltai pilka spalva, būtent tokia, apie kurią galvojau iš pradžių, bet šiek tiek abejojau. Išbandžiau skirtingus atspalvius su testerių pagalba, tačiau vis dėlto supratau, kad noriu to saugaus varianto. Ką jūs manote apie rezultatą? Ir kokiais dažais ir atspalviu yra nudažyti jūsų namai?

P.S. Šis straipsnis yra sukurtas bendradarbiaujant su Sadolin.

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

2 Komentarai

 • Dovilė 2021 kovo 15 at 23:08

  pasirinkai tobulą spalvą sienoms, vau 😍👌

  • darjatupcaja 2021 balandžio 20 at 23:07

   man irgi be galo patinka! nekantrauju persikraustyti <3

  Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×