KALINIGRADAS: AR VERTA KELIAUTI IR KĄ APLANKYTI?

2019 lapkričio 4 in Kelionės - Komentarų nėra

Laikas bėga taip greitai, kad nespėju skaičiuoti savaites. Atrodo, kad ką tik grįžau iš Kaliningrado, o iš tikrųjų tai įvyko prieš dvi savaites… Tad nieko nelaukdama ir norėdama pasivyti laiką šiandien pasidalinsiu vietomis, kurias rekomenduoju aplankyti Kaliningrade. Bet apie viską nuo pradžių. Kaliningrade lankiausi tikrai ne pirmą ir ne antrą kartą. Pirmą kartą čia apsilankiau būdama 7 metų, nes čia gyveno ir vis dar gyvena mano mamos sesė ir visa giminė iš tos pusės. Puikiai atsimenu kaip čia leisdavau laiką, ką veikdavau, kur eidavau, tačiau tuo metu mano prioritetai buvo toli gražu nesusiję su miesto pažinimu. Paskutinį kartą Kaliningrade buvau prieš gerus 12 metų, nes vėliau vizas padarė mokamas, kas visas mūsų šeimos keliones ta kryptimi sumažino iki nulio. Šią, t.y. 2019 metų, vasarą atsirado galimybę gauti nemokama el. vizą (apie visą vizos gavimo procesą bei sienos kirtimo procesus papasakosiu atskirai), tad, aišku, galimybei pasinaudoti šia proga neatsisakėme ir užpildėme paraiškas nemokamoms vizoms gauti. Vizos buvo sėkmingai gautos, pasienio patikros įveiktos ir mes įvažiavome į Kaliningrado teritoriją.

TRUMPAI APIE KALININGRADĄ

Kaliningradas – tai nedidelė teritorija, priklausanti Rusijos Federacijai, tačiau iš tiesų gyvenimas čia vyksta kiek kitokiu ritmu nei visoje likusioje Rusijoje. Nors Kaliningrado sritis ir gali priminti mūsų Visaginą arba nedidelius Rusijos regionus, tačiau pats miestas pasižymi tiek priemone, tiek išvystyta jūreivyste, tiek lankytinais objektais, kurie verti dėmesio.

Savo gyvavimo laiką miestas skaičiuoja nuo 1255 m., kai Bohemijos karaliaus Pšemyslo II Otokaro, dalyvavusio Vokiečių ordino žygyje į Sembą, buvo įkurta Karaliaučiaus pilis. Nuo to laiko iki 1946 m. pilis, o vėliau ir miestas, oficialiai vadintas Königsberg (dar Königsberg in Preußen), arba mūsiškai – Karaliaučius. Čia tikrai yra jaučiama Prūsijos įtaka ir Vokietijai būdinga architektūra. Netgi miesto centras man kiek priminė Gdanską, nors nieko įspūdingo, kadangi Gdanską ir Kalinigradą skiria ne toks jau ir didelis atstumas – 160 km. Taip pat čia galima aptikti germanų praeities paminklų, lietuviškumo, sovietmečio liekanų bei šiuolaikinės Rusijos atributų. Tiesa, antrojo pasaulinio karo metu miestas smarkiai nukentėjo, o tai yra labai liūdna, nes kadaise jis buvo laikomas vienu gražiausių Europos miestų. Žodžiu, miestas tikrai įdomus ir vertas bent jau dviejų dienų apsilankymo, ypač turint omenyje nemokamas el. vizas.

TOP 5 VIETOS, KURIAS PRIVALOTE APLANKYTI

Kaliningrado sritį aplankyti tikrai nepakenks, nes Ispanijas, Grakijas, Prancūzijas ir netgi Indonezijas bei Tailandus mes ir taip kasdien matome Instagram platybėse, o Karaliaučiaus man asmeniškai neteko ten pastebėti. Taigi, ką verta aplankyti Kaliningrade?

1. KURŠIŲ NERIJA

Visiems mums gerai žinoma, kad Kuršių nerija – tai unikalus Lietuvos kampelis. Tačiau šis tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių įsiterpęs žemės ruoželis priklauso ne vien tik mūsų šaliai. Dalis jo – Rusijos Kaliningrado sričiai. Tiksliau sakant, iš 98 km ruožo 48 km priklauso būtent Kaliningradui. Jeigu keliausite į Kaliningradą su automobiliu, tai iš anksto patariu kirsti sieną per Kuršių neriją. Kelionės metu galėsite sustoti ir pasigrožėti šia unikalia vandens, vėjo ir žmogaus sukurta vietove, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tik pažiūrėkite kaip čia gražu! Jeigu keliausite vasarą, tai galėsite išsimaudyti, o jeigu kitais metų laikais – tai pasigrožėti gamta, kadangi žmonių čia vargu, ar sutiksite. Pavyzdžiui, mes buvome vieni.

2. ŠOKANTIS MIŠKAS

Daugiausia Kuršių nerijoje auga pušys – pušynai sudaro beveik du trečdalius Kuršių nerijos parko teritorijos. Bet tik mažytė pušynų dalis yra kitokia, nei visos kitos – tai šokantis miškas. Šokančiame miške pušys yra neįprastos. Pušys čia auga ne vertikaliai, o susirangiusios, išsiraičiusios ir suformavusios įvairias keisčiausias formas. Vietiniai šią vietą vadina ir ne tokiu romantišku vardu: „girtas miškas“. Bet kodėl pušys šioje vietoje yra tokios keistos formos? Mokslininkų teigimu pušys „šokti“ ėmė dėl ypač vėjuotos vietovės, bet yra ir kur kas įdomesnių aiškinimų. Paslaptingąjį mišką ekstrasensai ir aiškiaregiai yra linkę vadinti vieta, kur susikerta teigiama ir neigiama energija. Kiti gi teigia, jog šioje vietovėje kažkada buvo atliekami lazerių bandymai. Vieno atsakymo į šį gamtos fenomeną nėra, tačiau aplankyti jį nuoširdžiai rekomenduočiau. Čia yra padarytas takas, tad šalia esančioje lauko kavinukėje nusipirkę karšto vyno galėsite 30 minučių skirti jaukiam pasivaikščiojimui gamtos apsuptyje.

3. MIESTO KATEDRA

Pažintį su Rytų Prūsijos sostine rekomenduoju pradėti nuo katedros. Ją rasite pačiame miesto centre, I. Kanto saloje. Ji tapo miesto simboliu, kuris kviečia užsukti apžiūrėti ištaigingo interjero bei aplankyti I.Kanto mauzoliejaus. Karo metais susprogdinta Karaliaučiaus katedra buvo atstatyta neseniai; šiuo metu aplink ją plyti puikus parkas, o kadangi katedra įsikūrusi saloje, ją supa vanduo. Tiesa, įėjimas į katedros vidų yra mokamas, bet jeigu nenorite mokėti, tai galite tiesiog pasivaikščioti aplinkui.

4. ŽVEJŲ KAIMAS

Visai netoliese katedros rasite žvejų kaimą. Žvejų kaimas – tai palei pakrantę stovintys senoviniai, vokiško stiliaus pastatai bei švyturys, kuriame galima užkilti į apžvalgos aikštelę. Anksčiau čia vykdavo ne tik aktyvi žvejyba, bet ir prekyba – šis kvartalas sutraukdavo daugybę vietinių, atvykusių įsigyti jūros gėrybių. Šiandien čia yra tiesiog turistinė vieta, kur galima atsisėsti ir atsigerti kavos ar pavalgyti besimėgaujant vaizdu į kanalą bei parką. Beje, rekomenduoju Verf’ restoraną – skanus maistas, nedidelės kainos (palyginus su mūsų restoranų kainomis) ir idealus aptarnavimas.

5. PERGAILĖS AIKŠTĖ IR LENINO PROSPEKTAS

Eidami Lenino prospektu (Leninskij prospekt) nuo katedros iki pat galo pamatysite pergalės aikštę – pagrindinę miesto aikštę, kurioje įsikūrę daug administracinių pastatų, kavinukių, restoranų bei parduotuvių. Prieš karą tai buvo turgaus aikštė, kur čia vyko aktyvus ir svarbus vietinių gyvenimas, aidėjo įvairios derybos. Taip pat čia pamatysite ir vieną žinomiausių bei lankomiausių cerkvių, kuri buvo pastatyta tik 2006 metais. Aplink šventovę yra gražiai sutvarkyta ir prižiūrima aplinka – rūkyti čia draudžiama. Be to, priešais yra gana didelis prekybos centras, kuriame taip pat spėjau apsilankyti. Ne, pirkti tai nepirkau, nes viskas kiek brangiau negu pas mus, tačiau nepraleidau progos išgerti kavos su kruasanu kavinukėje Kruassan-Kafe.

6. SVETLOGORSKAS

Svetlogorskas – tai ištaigingiausias Kaliningrado kurortas su stačiausiais jūros krantais, išlikusiomis prieškario vilomis ir naujaisiais Koncertų rūmais. Vietiniai šį miestą dažnai lygina su Palanga ir kitais Europos kurortais, tačiau man jis nei kiek neprimena Palangos. Gal labiau Nidą, bet tikrai ne Palangą. Prieš karą čia mėgo lankytis daugybė vokiečių, todėl miestelį puošia gražūs vasarnamiai. Visai neseniai čia sutvarkė pakrantę, tad galima mėgautis ramiais pasivaikščiojimais.

7. IR DAR…

Jeigu turėsite šiek tiek daugiau laiko, tai nepamirškite apie gintaro muziejų. Kaliningradas garsėja gintaru, todėl nenuostabu, kad gatvėse pamatysite daugybę prekystalių su gintaro dirbiniais. Gintaro muziejuje eksponuojami įvairūs ryškieji mineralai ir juvelyrikos dirbiniai. Taip pat apsilankę muziejuje sužinosite paslaptingas istorijas apie gintaro kambarį. O jeigu jūs, priešingai nei aš, domitės jūreivyste, tai rekomenduočiau atkreipti dėmesį į pasaulinio vandenyno muziejų – vieną žymiausių lankytinų objektų mieste, kuris puikiai tinka tiek suaugusiems, tiek vaikams. Muziejus įkurtas laive, todėl galima iš arti apžiūrėti kajutes ir daugybę kitų eksponatų. Kiek teko skaityti, tai apsilankymo metu galima apžiūrėti tris laivus bei didelę gyvūnų skeletų ekspoziciją, akvariumus su jūrų gyventojais, o povandeniniame laive B413 išvysti ir galbūt net pasimatuoti įvairius narų ir jūreivių apdarus bei reikalingą techniką. Aš asmeniškai nusprendžiau šį kartą neiti į šiuo muziejus, nes esu buvus čia vaikystėje.

IR KITI NAUDINGI PATARIMAI

  • Kaliningrado mieste geriausią keliauti Yandex taxi – greitu, pigu ir patogu.
  • Jeigu reikia 24/7 būti online, tai iškart nueikite ir nusipirkite vietinę sim-kortelę.
  • Kainos maisto prekių parduotuvėse nei kiek ne mažesnės negu pas mus. Sankt Peterburge pigiau. Kavinės ir restoranai pigiau negu Lietuvoje.
  • Žmonės draugiški ir nepasikėlę, nepalyginsi su Maskva.
nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×