Kažkur prie metus aš nusprendžiau, kad noriu būti šviesesnė ir dar kartą nusidažiau plaukus balayage technika, tik pasakiau, kad noriu kuo įmanoma šviesesnių plaukų. Gautas rezultatas man labai patiko, nes atrodžiau sau visai kitaip ir netgi veido bruožai kiek pasikeitė. Su šviesesniais plaukais į mano gyvenimą atėjo ir violetinis šampūnas – pagalbininkas plaukų priežiūroje, kuris padeda išlaikyti šaltą plaukų atspalvį.
Jeigu jūs šviesinate plaukus, tačiau iki šiol neturite violetinio šampūno, tai tikriausiai kažką gyvenime darote ne taip. Aš, aišku, juokauju, bet dalis tiesos tame yra. Šviesintų plaukų savininkės susiduria su 3 pagrindinėmis problemomis: plaukų kokybė, spalvos išsilaikymas ir geltonumas. Pirmą problemą galima išspręsti labai paprastai. Pagrindinis plaukų elementas – keratinas, kurio struktūra yra pažeidžiama šviesinant. Bet jeigu naudosite efektyvias priemones, pavyzdžiui, kaukes su keratinu, aliejukus bei nenuplaunamu kremus, tai plaukai atrodys gana sveikai. Su antra problema viskas yra šiek tiek sudėtingiau… Tačiau ir ją galima išspręsti, jeigu dažysite plaukus pas gerą meistrą, kuris sugeba parinkti tinkamus dažus su spalvos apsauga, pigment, lipidų bei drėgmės trūkumo papildymu. Be kokybiško dažymo salone jums taip pat reikalinga priežiūra namuose, o čia jums padės priemonės, kurios apsaugo nuo saulės poveikio, išlygina paviršių ir sukuria apsauginį sluoksnį, kuris apsaugo spalvą ir neleidžia jai greitai nusiplauti. Su nepageidaujamu geltonu atspalviu gali padėti tik specialios tonikos bei violetiniai šampūnai.
Tam, kad palaikytumėte platininį blondinišką atspalvį arba tiesiog šalta, peleninį toną, profesionalai rekomenduoja kaitalioti tonuojančias priemones, kurias plaukų meistrai naudoja iškart po dažymo, su tonuojančiais šampūnais. Taip vadinamais violetiniais šampūnais, kurių sudėtyje yra violetinių arba mėlynų pigmentų. Būtent jie neutralizuoja tą nepageidaujamą geltoną atspalvį.
KAIP NAUDOTI VIOLETINĮ ŠAMPŪNĄ?
Yra kelios taisyklės, kurių reikia laikytis, jeigu norite turėti gražų šaltą atspalvį ir nepavirsti į violetinę laukų fėją.
1. VIOLETINIS ŠAMPŪNAS NĖRA STEBUKLINGA PRIEMONĖ
Būkime realistais: nei vienai violetinis šampūnas nepanaikins geltonį po pirmo naudojimo visam laikui. Nepaisant to, kad priemonės, papildytos violetiniais pigmentaia, kurios yra skirtos geltonam atspalviui panaikinti, nešviesina plaukų. Jeigu jūs tik nusišviesinote plaukus, be jokio tonavimo, gautą oranžinį atspalvį nei vienas violetinis šampūnas nepanaikins. Jie tinka atspalvio palaikymui, kuris jau buvo gautas, o ne gauti spalvą, kurios niekada neturėjote. Šviesių plaukų problema yra ta, jog po dviejų savaičių dažai (arba tonas) pradeda blukti, o plaukai palaipsniui gelsta. Tokiais ir tik tokiais atvejais šampūnas su violetiniu pigmentu padės išlaikyti šaltą atspalvį. Bet tik tiek.
2. JIE PRAVERS NE TIK BLONDINĖMS
Brunetės irgi gali įsimylėti violetinį šampūną! Iš tikrųjų kiekvienas, nenorintis turėti šilto atspalvio savo plaukuose, gali naudoti priemones su violetiniais pigmentais, kad „atvėsintų“ savo plaukų spalvą. Įdomus faktas, jog kuo natūralūs, nedažyti plaukai yra tamsesni, tuo labiau yra linkęs prasiskverbti šiltas medaus atspalvis dėl plaukuose esančio melanino kiekio. Todėl, jeigu jūsų karamelinis ombre tapo per šiltas, tai verta įsigyti violetinį šampūną ir/ar kondicionierių, kuriuos rekomenduojama naudoti kartą per savaitę.
Rudi plaukai atrodo per raudoni? Jūsų natūraliai šviesūs plaukai turi šiltą karamelinį toną, o jūs norite turėti peleninės blondinės atspalvį? Nereikia dažyti plaukų. Įtraukite purpurinį šampūną į savo rutiną. Jokio drastiško pokyčio nebus ir spalva visiškai nepasikeis, kaip turint dažytus plaukus, tačiau tai gali padėti.
3. NEPERSISTENKITE
Su violetiniais šampūnais bei kondicionieriai yra viena problema – jie gali suteikti jūsų plaukams lengvą violetinį atspalvį. Tad labai svarbu nepersistengti ir nelaikyti priemonių ant plaukų per ilgai. Taip pat jokiu būdu nenaudokite tokių priemonių kasdien! Ne, ne ir dar kartą ne! Teks vaikščioti su ne itin madinga purvina purpurine spalva. O jeigu jūsų plaukai yra išsausėję ir pažeisti, tai viskas nueis dėmėmis. Taip jūs pradėsite nekęsti violetinių priemonių ir nustosite jas naudoti visam laikui.
Tiesą sakant, violetiniai šampūnai ir balzamai atlieka savo darbą per tą trumpą laiką. Tai reiškia, kad pakanka tik užtepti, masažuoti 1-3 minutes ir nuplauti. Tamsesnių plaukų savininkės gali palaikyti iki 5 minučių, tačiau tik nesusimąstykite užtepti dosniai priemonės, užsidėti kepurėlę ir taip išsėdėti valandą. Rekomenduojama tokias priemones naudoti ne dažniau kaip 1 kartą per savaitę. Prisiminkite dar kartą, tai yra produktas, skirtas palaikyti šaltą atspalvį, o ne suteikti jo plaukams.
Aš asmeniškai neįsivaizduoju savo plaukų priežiūros rutinos be violetinio šampūno. Šiuo metu naudoju jau 4 buteliuką ir po 4 bus 5, 6, 7 ir taip toliau iki begalybės, kadangi man patinka turėti šalto atspalvio plaukus. Tiesa, visą laiką naudoju pigesnes priemones, pavyzdžiui, Elvital Purple Shampoo šampūną bei kondicionierių, tačiau kai išnaudosiu turimas atsargas, planuoju išbandyti Kerastase. O jūs naudojate violetinį šampūną ir kondicionierių ar kaukę?
nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L US
1 komentaras
taip, būdama blondine perėjau labai daug violetinių šampūnų ir taipogi labai daug išsiaiškinau apie juos)
o dabar, kai perėjau prie brunetės, nusipirkau šokoladinį šampūną spalvai palaikyti! 😀 nes supratau, kad tamsią plaukų spalvą išlaikyti ne ką lengviau, negu šaltos blondinės)