KASDIENĖ KOSMETINĖ: Į KĄ “INVESTUOTI”, KUR SUTAUPYTI?

2020 vasario 2 in Grožis - 1 komentaras

Mitas, kad kokybiška kosmetika negali kainuoti mažai. Grožio verslo virtuvę aš išmanau pakankamai gerai, kad drąsiai galėčiau sau leisti sakyti, jog kosmetikos kokybė toli gražu ne visada priklauso nuo kainos. Už kainodaros slepiasi labai daug įvairių veiksnių, tokių kaip gamybos mastas, prekės ženklo pozicionavimas ir mūsų, pirkėjų, pasiryžimas mokėti daugiau ar mažiau už tam tikrą produktą. Būtent todėl mano kosmetinėje yra priemonių iš labai skirtingų kainų kategorijų, tačiau visos yra mylimos, nes jų pagalba sukuria tą makiažą, su kuriuo jaučiuosi pasitikinti savimi.

Be to, žmonės, kurie mano, jog mokėdami 40 eurų už blakstienų tušą tikrai moka už jo nepriekaištingą kokybę, labai klysta, nes ne ką prastesnį, o net galbūt ir geresnį tušą galėtų įsigyti už 5 kartus žemesnę kainą. Na, situacija keičiasi, jeigu jums svarbiau pasirodyti prieš kitus ir prie pažįstamų arba nelabai gerai pažįstamų žmonių iškilmingai, bet visai netyčiomis, išsitraukti iš kosmetinės Chanel blakstienų tušą. Žodžiu, grįžtame prie šiandieninio straipsnio temos. Taigi, į ką vertą “investuoti”, o kur geriau sutaupyti renkantis dekoratyvinės kosmetikos produktus kasdieniam naudojimui.

1. MAKIAŽO PAGRINDAS/”INVESTUOTI”

Jei jau kalbu apie tai, už ką geriau sumokėti daugiau ir neprašauti pro šalį, tai man tai būtų makiažo pagrindas. Kalbant apie makiažą labai svarbu yra tobulai paruošta bazė, t.y. veido oda, todėl jeigu galite sau leisti paišlaidauti renkantis dekoratyvinę kosmetiką, tai įsigykite kiek brangesnį makiažo pagrindą. Bet tikrai neprieikite prie sprendimo priėmimo aklai! Paskaitykite internete, koks makiažo pagrindas atitinka jūsų odos tipą bei poreikius. Jeigu pirksite fizinėje parduotuvėje, tai būtinai paprašykite, kad konsultantas parinktų jums tinkamą atspalvį bei padengtų veidą jūsų išrinktu makiažo pagrindu. Taip galėsite įvertinti, ar efektas bei atspalvis jums tinka, o tik tada jau keliauti prie kasos.

Nors aš, pavyzdžiui, labai mėgstu naudoti L’Oréal Paris True Match, L’Oréal Paris Infaillible 24H Fresh Wear bei Maybelline New York Dream Urban Cover, tačiau vis tiek mano numeris vienas yra Giorgio Armani Luminous Silk makiažo pagrindas. Pastarąjį renkuosi kuomet noriu tobulo, bet gana natūraliai atrodančio rezultato. Tiesiog su juo žinau, kad su juo vakare atrodysiu ne kuo prasčiau negu iš ryto.

2. MASKUOKLIS/SUTAUPYTI

Šiandien pigesnių ir labai kokybiškų maskuoklių parduotuvėse yra tiek daug, kad mokėti virš 10 eurų nerekomenduočiau. Ypač turint omenyje, kad maskuoklis yra labai greitai išnaudojamas produktas. Bent jau aš gana greitai juos keičiu, nes man maskuoklis yra būtinas. Nesvarbu, ar tai lengvai dieninis makiažas, ar vakarinis, maskuoklis mano rutinoje visada apsireiškia. Na, nebent išvis nesidažau.

Dievinu Maybelline New York Instant Anti-Age Eraser, Revolution Conceal & Define, L’Oréal Paris True Match bei L’Oréal Paris Infaillible More Than Concealer maskuoklius.

3. PUDRA, BRONZANTAS, SKAISTALAI, ŠVYTĖJIMO SUTEIKIANTI PRIEMONĖ/JŪSŲ SPRENDIMAS

Su visais pigesniais sausais produktais yra viena problema – talkas. Taip, jo būna ir brangesnių priemonių sudėtyje, tačiau rečiau. Jeigu aptariant kiekvieną iš kategorijų atskirai, tai:

 • į fiksuojančia pudrą tikrai neverta “investuoti” daug, nes yra labai nebrangių pigesnių. Tiesa, yra vienas bet: pigių pudrų pakuotės yra labai pigios ir dažnai priemonę tenka mest lauk dar jos nesunaudojus iki gali dėl eilinį kartą sudužusios pakuotės;
 • perkant brangesnį bronzantą yra didesnė tikimybė nusipirkti puikiai išsisklaidančią ir idealiai pagal atspalvį tinkančią priemonę. Bet dabar yra ir pigesnių alternatyvų, tik reikia iškart pasiskaityti atsiliepimus internete ir tikrai neiti aklai pirkti;
 • su skaistalais didelių iššūkių neturėtų būti, nes šiuo atveju reikia tiesiog atitaikyti jums tinkantį atspalvį;
 • su švytėjimo suteikiančiomis priemonėmis, kaip ir su skaitalais, problemų neturėtų kilti. Svarbiausi žinoti, kokio efekto (subtilesnio ar ryškesnio) jūs norite, nes norimo efekto priemonę be didelių pastangų rasite įvairių kainų kategorijose.

Aš esu atradusi nuostabias sausas priemones veidui iš The Balm: Sexy Mama matiškumo suteikiančią pudrą, Mary-Lou Manizer švytėjimo suteikiančią piriemonę (sena gera klasika) ir Hot Mama skaistalus. Nors taip pat mėgstu ir dažnai naudoju priemones su talku, kurios yra pigesnės, bet pagal rezultatą yra puikios: Maybelline New York City Bronzer bronzantą bei Master Chrome švytėjimo suteikiančią priemonę.

4. ŠEŠĖLIAI/”INVESTUOTI”

Pigūs šešėliai dažniausiai būna pigūs dėl savo sudėties. Jeigu pirmoje vietoje ingredientų sudėtyje matote talką, tai nerekomenduočiau jų pirkti, nes labai didelė tikimybė, kad jie nebus itin kreminiai, pigmentas bus prastas, o ir išsisklaidymas ne visada džiugins. Taip pat pigesnių šešėlių pakuotės yra labai prastos, o šešėliai yra ta priemonė, kuri retai kada būna išnaudojama iki galo ir dažnai naudojama labai ilgą laiko tarpą. Todėl man svarbu, kad pats įpakavimas atrodytų reprezentatyviai ilgai, o ne susibraižytų ar sulūžtų po savaitės. Iš savo pusės aš galiu rekomenduoti Too Faced, Urban Decay bei Huda Beauty šešėlių paletes. Be to, kiekvienas iš šių prekinių ženklų siūlo labai įvairias šešėlių paletes nuo mažų ir neutralių iki didelių ir ryškių.

Pavyzdžiui, aš šiuo metu naudoju vieną vieninelę Too Faced Hot Buttered Rum 8 šešėlių paletę, o prieš tai virš metų naudojau analogišką variantą, tik kitokios spalvinės gamos Too Faced Tickled Peach paletę.

5. AKIŲ PRAVEDIMAS/SUTAUPYTI

Kalbant apie akių pravedimą, tai čia tiesa slypi tame, jog brangių ir pigių sudėtis retai kada skiriasi ir jokio skirtumo tarp pravedimo už 4 eurus ir 30 eurus jūs nepamatysite. Galite lengvai tokiose parduotuvėse kaip “Drogas” ar “Eurokos” rasti šimtus skirtingų akių pravedimų: vandeniui atsparius, ne atsparius vandeniui, gelinius, skystus, kajal pieštukus, ilgai išliekančius, juodus bei spalvotus.

Man labai patinka Essence, Catrice, Maybelline New York, L’Oréal Paris bei Nyx Professional Makeup pravedimai.

6. BLAKSTIENŲ TUŠAS/SUTAUPYTI

Šioje kategorijoje vienareikšmiškai laimi pigesnė alternatyva. Blakstienų tušas yra pati perkamiausia dekoratyvinės kosmetikos priemonės, kadangi 1) praktiškai visi žmonės, kurie dažosi, naudoja blakstienų tušą ir 2) blakstienų tušas yra greičiausiai išnaudojama priemonė, kurią rekomenduotina keisti kas 3 mėnesius. Taip pat ir kokybės atžvilgiu pigesni blakstienų tušai dažnai pralenkia brangesnius.

Labai rekomenduoju Maybelline New York blakstienų tušus, tarp kurių Snapscara, Lash Sensational bei Falsies Lash Lift, bei L’Oréal Paris – Bambi Eye, Volume Million Lashes ir Paradise Extatic.

7. LŪPŲ PRIEMONĖS/JŪSŲ SPRENDIMAS

Fantastiškų formulių lūpų priemonių galima rasti visur ir už labai įvairias kainas. Rinkitės lūpų dažus pagal tai, kaip norite jaustis. Manau, kad viskas nuo pakuotės jausmo rankoje iki faktinės spalvos ant jūsų lūpų gali visiškai pakeisti jūsų nuotaiką. Lūpų dažai yra ta priemonė, kuri gali akimirksniui pakelti jūsų nuotaiką, tad rinkitės atsakingai. Juokauju.

Aš asmeniškai dievinu Maybelline New York Superstay Matte Ink skystus matinius lūpų dažus, Urban Decay Vice matinio užbaigimo lūpų dažus, Too Faced Lip Injection Extreme Lip Plumper lūpų blizgesį bei daugelį Kiehl’s ir Carmex lūpų balzamus.

 

  nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

1 komentaras

 • AffiliateLabz 2020 vasario 15 at 20:19

  Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

 • Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×