KELIAUJU VIENA ARBA SOLO KELIONIŲ PRANAŠUMAI

2020 liepos 13 in Gyvenimo būdas, Kelionės - 2 komentarai

Kelionės su draugais ar šeima yra tai, ką visi gerai žinome ir darome gana reguliariai. Bet ar jūs bandėte nors karą gyvenime keliauti solo? Nes aš tikrai taip! Ir net ne vieną ir ne du kartus. Tarp kelionių su šeima ar draugais bei savimi yra daugybė skirtumų, o jūsų patirtis bei prisiminimai po solo kelionės yra daug ryškesni ir geriau įsimenami. Bet, aišku, tai toli gražu ne viskas! Tiesa, sutinku, kad ne visi gali taip lengvai ryžtis keliauti vienas, su pačiu savimi, nes tai nėra taip jau paprasta ir priimtina kiekvienam. Tačiau aš vis dėlto linkusi manyti, kad kiekvienas turi bent kartą išvykti į kokią nors solo kelionę, nes tai yra didžiulis žingsnis savęs pažinimo link, kuris turi labai daug pranašumų ir privalumų. Šiandien aš noriu pasidalinti su jumis, kodėl man patinka kartais keliauti vienai. Taigi, kokie yra tie paslaptingi solo kelionių pranašumai?

SOLO KELIONĖ REIŠKIA LAISVĘ

Visų pirma, jūs esate visiškai vienas (-a). Bet tai tikrai nėra blogai! Kai keliaujate savarankiškai, galite patys nuspręsti, ką norite daryti, kur nueiti, ką pamatyti ir kur pavalgyti pagal savo sudėliotą “grafiką”, o tai tikrai yra didelis pliusas, nes nereikia prie nieko taikytis. Yra blogas oras ir nežinote, ką nuveikti? Visada galite tiesiog nueiti į kavinę ir stebėti žmones arba paskaityti knygą. Domitės istorija ir jau seniai norėjote aplankyti tam tikrą muziejų? Nuostabu, pirmyn! Visada už sprendimo priėmimą esate atsakingi jūs patys ir nėra nieko, su kuo reikėtų pasitarti. Solo kelionės suteikia jums laisvę apsispręsti, ko norite būtent jūs. Taip netgi geriau pažinsite save ir savo pageidavimus bei norus.

JŪS TAPSITE SAVARANKIŠKESNIS (-E)

Solo kelionė yra puiki proga tapti savarankiškesniems, nes nėra to, kuris planuoja už jus. Būtent jūs turite išsiaiškinti, kur apsistosite, kelintą turite būti oro uoste, kaip iki oro uosto nuvažiuosite iki reikalingos vietos. Keliaudami solo jūs išeinate iš savo komforto zonos ir tampate daug savarankiškesni. Be to, jūs taip pat mokotės mokytis iš savo klaidų. Kartais tiesiog nutinka taip, kad kažką pamiršti padaryti, pavyzdžiui, patikrinti kavinės arba muziejaus darbo laiką ir atvyksti į vietą, kai viskas jau uždaryta. Bet tai yra smulkmenos, nes kuo daugiau keliausite vieni, tuo mažiau klaidų darysite.

Tiesa, keliaudama su draugais ar šeima aš praktiškai visada esu atsakinga už visas smulkmenas bei detales ir esu ta planuotoja, kuri žino, kur yra oro uostas, kaip nuo jo nuvažiuoti iki viešbučio, kaip susiorientuoti mieste ir ką po ko geriau aplankyti. Ir vis dėlto keliaudama solo aš vis tiek jaučiuosi visiškai kitaip ir viską apgalvoju dar 10 kartų, nors abiem atvejais esu atsakinga už visas organizacines detales.

PRADĖSITE LABIAU PASITIKĖTI SAVIMI

Jei esate gana drovus žmogus, tai mintis kalbėtis su nepažįstamais žmonėmis gali būti tikrai bauginanti. Patikėkite manimi, aš tikrai žinau, apie ką kalbu. Kai pirmą kartą keliavau kažkur viena, tikrai nebuvau itin savimi pasitikinti ir paklausti kažko nepažįstamo žmogaus man buvo tikras iššūkis. Šiandien viskas yra atvirkščiai ir be jokių “bet” iškart klausiu, jeigu nežinau kur kas yra arba šiaip noriu kažką sužinoti. Tokios nepatogios situacijos padeda įveikti tą intravertišką drovumą ir padeda jūsų asmenybei labiau atsiskleisti. Solo kelionės iš tikrųjų išstumia jus iš to intravertiško burbulo, nes kelionės metu negalite išvengti kontakto su nepažįstamais žmonėmis.

Be to, nepamirškite, kad visur yra solo keliautojų, tad tikrai galite laisvai susipažinti su naujais žmonėmis. Jeigu nenorite to daryti gyvai, tai susipažinkite su kažkuo per Instagram, kas gyvena tame mieste, kur jūs planuojate keliauti. Aš esu taip darius: prieš skrisdama į Maskvą parašiau vienai vietinei panelei, kurią sekiau Instagram ir tiesiog pasiūliau susitikti. Mes tikrai puikiai praleidome laiką, o ir ji parodė man tas vietas, kur lankosi vietiniai.

SUŽINOSITE DAUGIAU APIE SAVE

Paskutinis, bet ne ką mažiau svarbus dalykas – solo kelionės gali pakeisti jūsų asmenybę į gerą pusę. Šiais laikais mes esame paskendę savo reikaluose ir nuolatos kažkur skubame. Vargu, ar turime laiko sustoti ir skirti laiko savęs pažinimui. O būti savimi, ypač nepažįstamoje vietoje, reiškia nuolat leisti laiką su savimi ir pažinti save bei suprasti, kuo esate. Didelė tikimybė, kad solo kelionė netgi padės atrasti save ir išsiaiškinti, kas jums labiausiai patinka ir ką norite pasiekti šiame gyvenime.

Pabaigai tiesiog noriu paskatinti jūs nebijoti leistis į solo kelionę, nes iš tiesų tai yra neįkainojama patirtis! O gal jau jums teko keliauti solo? Jei taip, tai pasidalinkite savo įspūdžiais komentaruose.

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

2 Komentarai

 • dovilė - influx.lt 2020 liepos 14 at 20:27

  oi, labai spicy nuotraukytė 😀
  o solo kelionė yra mano to-do before death list’e ir po tavo argumentų dabar tikrai!

  • darjatupcaja 2020 liepos 15 at 11:20

   ilgai galvojau, ar galima ją kelti 😀 bet ai, Instagram’e kai kurie kasdien tokį turinį kelia, tad surizikavau 😀 o solo kelionė kartais yra labai geras dalykas!

  Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×