KETO LEDAI: BE KALTĖS JAUSMO… IR CUKRAUS! | RECEPTAS

2020 birželio 29 in Receptai - 3 komentarai

Keto ledai: be kaltės jausmo ir cukraus? Taip, tai įmanoma! Pati negaliu patikėti, kad nuo to laiko, kai visiškai atsisakiau cukraus ir perėjau prie keto (apie tai plačiau pasakojau čia), praėjo jau 9 savaitės. Vis dėlto aš labai mėgstu saldumynus, todėl besilaikydama keto mitybos principų saldžius dalykėlius su minimaliu kiekiu angliavandenių bei saldikliais vietoje cukraus arba užsisakau iš juos gaminančių žmonių, arba gaminu pati. Kadangi visą šį reikalą pradėjau pavasarį, karšta nebuvo, desertams rinkausi tai aguonų pyragą, tai varškėčius, tai žemės riešutų sviesto sausainius (beje, receptas yra čia). Tačiau kartu su atėjusiais karščiais atėjo ir noras pavalgyti ledų.

Nors šiaip aš galiu gyventi be ledų, bet nusprendžiau, kad vis dėlto noriu pabandyti pasigaminti juos pati namų sąlygomis. Nes ledų pagrindas yra riebi grietinėlė, o šis produktas yra pats tas laikantis keto. Ieškojau tobulo recepto internete, tačiau praktiškai visi receptai reikalavo ksantano dervos, kurios aš neturiu, o ir mano mėgstamoje Livinn parduotuvėje ši prekė yra išparduota jau virš mėnesio laiko ir papildymo kaip nėra, taip nėra. Ksantano derva yra naudojama kaip stabilizatorius, kuris sulipina visą masę ir padaro ją vientisą. Nusprendžiau šiek tiek pakoreguoti receptą ir pabandyti pasigaminti ledus be jos. Ir, kaip jau supratote, ledai buvo labai skanūs, nes jei nebūtų skanūs, tai recepto šio čia ir nebūtų!

JUMS REIKĖS

 • 250 ml riebios grietinėlės (30-35%)
 • 3 kiaušinių trynių;
 • 50 gramų saldiklio eritritolio (naudojau šį). Taip pat galima naudoti ir ksilitolį (angl. xylitol), bet jis pagal saldumą atitinką cukrų, todėl dėkite jos perpus mažiau. Jeigu vartojate cukrų, tai naudokite cukrų;
 • 2 v.š. degtinės arba brendžio;
 • 30 g kokosų drožlių.

GAMINIMO EIGA

 • Į puodą įpilame grietinėlę, įberiame eritritolį (arba kitą naudojama saldiklį) ir maišome ant silpnos ugnies, kol eritritolis visiškai ištips.
 • Suplakame trynius.
 • Toliau plakame trynius, bet jau būtinai ant vidutinio greičio ir pradedame po vieną v.š. pilti šiek tiek atvėsintą grietinėlės ir saldiklio mišinį. Neskubėkite, nes kitaip gausis kiaušinienė.
 • Įdedame naudojamą alkoholį bei kokosų drožles ir gerai viską išmaišome. Jeigu netyčia turite ksantano dervos, tai naudokite ją – konsistencija bus labiau kreminė.
 • Dedame į šaldiklį ir nepamirštame kas 30 min viską išmaišyti.
 • Po 2 val. ledai bus paruošti ir galėsite mėgautis skaniais keto ledais be kaltės jausmo!

Net rašydama šį straipsnį užsimaniau vėl pasigaminti šiuos ledus, tik manau, kad šį kartą vietoje kokosų drožlių pabandysiu įdėti smulkiai supjaustytas braškes. O ar jūs bandėte kada nors gaminti ledus namų sąlygomis? Aš asmeniškai niekada nemaniau, kad tuo užsiimsiu, bet gyvenimas yra nenuspėjamas dalykas. Skanaus!

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

3 Komentarai

 • dovilė - influx.lt 2020 liepos 2 at 11:27

  kartais gailiuos, kad neturiu šaldiklio. ypač per tokius karščius ir ypač skaitydama receptus tokius kaip šis:))) anyway, alkoholis padėjo sulipint viską?

  • darjatupcaja 2020 liepos 2 at 11:56

   Oi jo, šaldiklis labai geras dalykas ledukams ir ledams! Tikriausiai alkoholis. Aišku, su ta ksantano derva būtų išvis tobula konsistencija lyg itališkų ledų, tačiau ir taip gavosi labai gerai ir net nesitikėjau, kad galima taip lengvai namų sąlygomis pasigaminti ledus! 😀

   • dovilė - influx.lt 2020 liepos 2 at 13:48

    atrodo tikrai paprasta! 😀
    p.s. mobilioj versijoj nėra arba aš nerandu paieškos laukelio 🙁 norėjau susirast įrašą ir niekaip nerandu kur 😀

  Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×