LAIKAS KAVOS PERTRAUKĖLEI: KAM JI REIKALINGA?

megztinis, sijonas ir rankinė Tally Weijl/ batai Deichmann


Labas rytas! Šį trečiadienį noriu pradėti nuo neilgo samprotavimo apie kavos pertraukėlės naudą mūsų kasdieniame gyvenime, kadangi žiūrint į šias nuotraukas man tik tokia tema ir ateina į galvą. Taigi, pakelkite rankas tie, kurie dirba sėdimus darbus. Ir aš nesu išskirtis. Aš, kaip ir daugumą, dirbu nors ir įdomų ir iššūkių prisotintą darbą, tačiau jis vis dėlto yra sėdimas. Didžiąją dalį darbo laiko praleidžiu prie kompiuterio, o kaip žinia, darbas prie kompiuterio yra ne ką mažiau varginantis už fizinį darbą.

Kavos pertraukėlė yra labai svarbi darbo dienos metu. Ne, tai tikrai nėra laiko švaistymas. Mokslininkai įrodė, kad kavos pertraukėlės darbo metu yra labai svarbios dėl daugelio priežasčių. Visų pirma, kavos pertraukėlė padeda atgauti jėgas, kovoti su nuovargiu ir suteikia energijos. Visi mes esame žmonės ir tiesiog fiziškai negalime dirbti be pertraukos, ypač kokybiškai ir produktyviai. Psichologai lygina kavos pertraukėlę su mini komandos kūrimu a.k.a. team building’u, kuriuo metu kolegos artimiau susipažįsta vieni su kitais ir turi puikią galimybę pabendrauti ne tik su darbu susijusiomis temomis. Su kavos puodeliu rankose ir neilgais pokalbiais su kolegomis lengviau atsiriboti nuo streso ir psichologiškai padėti vieni kitiems. Argi ne apie tai svajoja kiekvienas vadovas?

Be visų jau išvardintų pliusų kavos pertraukėlės metu, esant įdomiam pokalbiui, gali kilti visokios nestandartinės idėjos ir mintys, kai dalinamasi skirtingomis patirtimis ir vizijomis. Kaip teigia mokslininkai, neformali aplinka ir įtampos nebuvimas skatina darbo produktyvumą, mąstyseną ir kūrybingumą. Taip pat darbo metu daug efektyvesnės yra trumpesnės, bet dažnesnės pertraukos. Įsiminkite, kad pertraukos yra būtinos ir privalomos tiems žmonėms, kurie dirba po 8 val. per dieną 5 dienas per savaitę. Žmogus turi mokėti trumpam atsitraukti nuo darbų tam, kad vėliau tęstų darbus atsigavęs ir pasikrovęs energijos.

Aš asmeniškai neįsivaizduoju darbo dienos bent jau be vienos 10-15 minučių trukmės pertraukos, kurią ir skiriu lėtam kavos puodelio išgėrimui ir pozityviems pokalbiams, padedantiems nors ir trumpam, bet vis tiek pamiršti apie rūpesčius ir pasikrauti pozityvios energijos. Taip pat kartais kavos pertraukėlę praleidžiu ne darbe, o už jo ribų – susitinku su Aliona. Aišku, susitinkame mes ne tik paplepėti, kas irgi labai svarbu, bet ir šiek tiek padirbėti. Mūsų vieno trumpo kavos susitikimo, kuris vyko desertinėje “Atostogos”, rezultatą matote patys – šio derinio nuotraukos, kurį sukūriau bendradarbiaudama su Tally Weijl.

 

nuotraukos: Canon 6d + Canon 50 mm f/1.8

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.