LAIKO VALDYMAS: KAIP VISKĄ SPĖTI?

2019 balandžio 8 in Gyvenimo būdas, Stilius - Komentarų nėra

Po 10 minučių turite susitikti su drauge miesto centre, o jūs tik dabar išeinate iš namų? Iki darbo arba prezentacijos pridavimo liko vos kelios valandos, o jūs nusprendėte įkelti į Instagram naują nuotrauką? Pažįstama? Laiko valdymas yra labai svarbus norint viską spėti, tačiau nuo ko pradėti? Aš asmeniškai manau, kad mano gyvenimas yra labai įvairus ir pilnas įvairių veiklų. Jeigu nežinojote, tai dirbu ofisinį darbą nuo 9 iki 18 val. 5 dienas per savaitę, 4-5 kartus per savaitę sportuoju, kuriu turinį savo Instagram paskyrai bei tinklaraščiui, kas atima žymiai daugiau laiko negu gali pasirodyti šia veikla niekada neužsiėmusiems žmonėms, du kartus per mėnesį rašau straipsnius Deichmann „Shoelove“ tinklaraščiui ir dar kartais sulaukiu vizualinio turinio kūrimo užsakymų. Be to, nereikia pamiršti ir apie laiką, kurį reikia skirti artimiesiems: šeimai ir draugams. O laiko paroje mes visi turime vos 24 val., tad man labai svarbu mokėti suplanuoti viską taip, kad viską ir visur spėčiau. Na, jeigu ne viską, tai bent jau 80 procentų. Šiandien noriu pasidalinti su jumis savo laiko valdymo ypatybėmis, kurios padeda man neišprotėti ir maksimaliai viską spėti. Let‘s go!

1. SUDARYKITE TO-DO SĄRAŠĄ

Žmonės linkę būti daug produktyvesni, kai turi prieš akis darbų sąrašą, iš kurio palaipsniui išbraukia pabaigtas užduotis, tokiu būdu atlaisvindami galvoje vietos sekantiems. Ir tai tikrai laiko švaistymas! Aš asmeniškai stengiuosi sudaryti po du to-do sąrašus: pirmą, skirtą visos dienos darbams, ir antrą, skirtą tik su pagrindiniu darbu susijusiems darbams. Mane labai teigiamai veikia ir motyvuoja tas padarytų darbų išbraukymas, kad net nesinori sustoti!

2. TRIJŲ UŽDAVINIŲ TAISYKLĖ

Šios taisyklės yra tame, kad jūs iš visų sąrašo dienai numatytų darbų koncentruojatės į tris pagrindinius ir svarbiausius jums. Tuos tris darbus jūs padarote pirmiausiai, o visą antraeiliai arba nesuplanuoti turi būti galu gale nukreipti į vieną iš tų trijų. Ir nuspręsti, kurie iš visų darbų yra tie trys svarbiausi, reikia iš pat ryto, kol dar nepradėjote atrašinėti į visus iš eilės el. laiškus, atsiliepinėti į skambučius arba spręsti kitų žmonių problemas.

3. MUZIKA Į PAGALBĄ

Ar pastebėjote, kad valyti dulkes, tvarkyti spintą, gaminti vakarienę yra žymiai smagiau ir greičiau, kai fone groja jūsų mėgstamiausia daina? Tas pats galioja praktiškai visiems darbams. Na, galbūt netiks tik kokios nors svarbios darbinės prezentacijos ruošai arba skaičių analizei. Tiesiog sudarykite jus motyvuojančių dainų grojaraštį Spotify arba YouTube (aš renkuosi YouTube) ir visada, kai jaučiate sparčiai mažėjančia motyvaciją kažką daryti, paspauskite mygtuką „play“.

4. DARYKITE NEDIDELES PERTRAUKĖLES

Leiskite sau pailsėti, netgi jei jums atrodo, kad nepavargote. Kam? Tam, kad iš tikrųjų nepavargtumėte! Pertraukėles padeda persikrauti, padidina kūrybingumą ir motyvaciją, sumažina stresą bei įtampą ir taip pat yra naudingi jūsų kūnui: galima padaryti lengvą mankštą, leisti pailsėti akims arba atsigerti kavos su kolegomis ir aptarti savaitgalio planus. Ne tik atsigausite, bet galbūt ir sužinote šį bei tą naudingo! Taip pat galite išbandyti ir jogą prie darbo stalo čia! Pavyzdžiui, mes darbe neseniai pradėjome visi kartu daryti vienos minutės trukmės mankštą, kuri atpalaiduoja įsitempusius kaklo raumenis, kas labai svarbu, jeigu dirbate sėdimą darbą prie kompiuterio. Be to, aš asmeniškai stengiuosi bent kartą į dvi valandas išgerti kavos arba arbatos ir šiek tiek pailsėti nuo savo darbo stalo.

5. LAIKYKITE TELEFONĄ KUO TOLIAU NUO SAVĘS

Stenkitės atsiriboti nuo savo išmanaus telefono, o jeigu darbas reikalauja visada turėti telefoną po ranka, tai išjunkite visų socialinių tinklų bei nereikšmingų programėlių pranešimus. Pastovūs laikai Instagram‘e, pažįstamų gimtadieniai, pranešimai iš įvairių chat’ų, susirašinėjimas buvusių klasiokų… Aišku, daug kas iš to iš tikrųjų yra svarbu, bet ar tikrai yra būtina gauti ir įsisavinti šią informaciją čia ir dabar? Esu įsitikinusi, kad visa tai tikrai palauks iki iš anksto numatytos pertraukėlės. Kartais aš tiesiog įsidedu telefoną į rankinę ir išsitraukiu jį tik kartą per valandą. Ypač praktikuoju šį metodą, kai artėja koks nors svarbus deadline‘as ir reikia susikaupti čia ir dabar.

Labai tikiuosi, kad mano patarimai padės jums valdyti savo laiką ir pagaliau spėti padaryti viską, ką susiplanavote!

Aš dėviu: paltas Vero Moda iš Newmood.lt/ megztinis Zara/ džinsai, kepurė ir rankinė Lindex/ batai Dr. Martens

nuotraukos: Canon 6d + Canon 50 mm f/1.8

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×