MANO DARBO STALAS ARBA KAIP PRODUKTYVIAI DIRBTI IŠ NAMŲ

Taip, žinau tiek aš, tiek jūs, kad aš nesu full-time freelancer’e ir veikla socialiniuose tinkluose man yra tik pomėgis, atnešantis į mano gyvenimą įdomios veiklos bei papildomų pajamų. Tačiau darbo stalas namie man visada buvo, yra ir bus gyvybiškai svarbus. Dėl praeitą savaitę paskelbto karantino mano ofisas persikėlė į namus, tad jau virš savaitės prie savo darbo stalo praleidžiu ne tik valandas, kurias iki tol skirdavau tinklaraščio veiklai ir porą kartų per mėnesį darbui iš namų, bet ir dar papildomas 8 val. per dieną. Teisingai, nuo šiol šis stalas yra mano geriausias draugas, su kuriuo priverstinai praleidžiu labai daug laiko.

Mano produktyvumas, kaip ir pasitenkinimas padarytais darbais, yra tiesiogiai susijęs su aplinka. Kokia turi būti ta aplinka? Visų pirma, t-v-a-r-k-i-n-g-a! Ir, aišku, ant stalo turiu turėti kelis būtinus dalykus, be kurių negaliu 100 proc. susikoncentruoti. Taigi, šiandien noriu pasidalinti su jumis savo “idealaus” darbo stalo pavyzdžiu.

PLANUOTĖ-UŽRAŠINĖ

Aš esu popieriaus žmogaus, kuriam patinka rašyti ranka. Niekada neturėjau didelio noro ar poreikio pereiti prie el. darbų planavimo būdo t.y. telefone esančio kalendoriaus arba specialiai tam sukurtų programėlių, nes nuo vaikystės mėgdavau rašyti ir pati viską gražiai apipavidalinti. Aišku, šiuo metu gražus apipavidalinimas šiek tiek prarado aktualumą, tačiau vis dar jaučiu būtinybę darbo metu turėti prie savęs dieninę planuotę. Tiesiog surašius visus suplanuotus darbus ranka ir po to po vieną juos užbraukdama jaučiu kažkokį vidinį atliktų darbų pasitenkinimą. Manau, kad dalis iš jūsų tikrai suprato, ką aš turiu omenyje. Tiesa, šiais metais turiu dvi planuotes: vieną gavau iš Baltos Gegutės, o kitą – Cloudberry Design. Dieninę Baltų Gegučių planuotę naudoju darbui, o Cloudberry Design – viskam, kas nesusiję su darbu, pavyzdžiui, planuoju tinklaraščio įrašus, Instagram post’us ir pan.

KAVA

Esu kažkiek priklausoma nuo kavos. Bet priklausomybė yra susijusi ne su jos tiksliniu poveikiu, t.y. žvalumo suteikimu, o su kavos gėrimo ritualu. Tiesiog jaučiuosi pasiryžusi daugiau viską spėti padaryti, jei prie savęs turiu kavos. Gurkšnodama ją net greičiau perskaitau visus el. laiškus ir atrašau į tuos, kurie jau porą dienų laukė savo eilės. Ir toks ritualas man pakelia nuotaiką, kadangi ne karantino metu kiekvienas mano rytas nuo pirmadienio iki penktadienio prasideda nuo rytinės kavos pertraukėlės su kolegėmis. Dabar su kolegėmis bendraujame tik nuotoliniu būdu, bet dienotvarkės nekeičiu ir kavą geriu tiek ryte, tiek dienos bėgyje, tiek vakare. Dažniausiai renkuosi paprastą juodą kavą, į kurią įpilu šiek tiek pieno. Ir visada renkuosi didelį puodelį. Beje, šiandien ruošdama šį straipsnį Urban Outfitters radau tiek nerealių puodelių, kad jau netyčiomis spėjau įsidėti vieną į pirkinių krepšelį. Jeigu jau karantinuotis namie, tai tik su puikia nuotaika, o geriant kavą iš vieno iš apačioje esančių puodelių nuotaika kitokia ir negali būti!

KVAPNI ŽVAKĖ

Turiu silpnybę kvapnioms žvakėms, todėl mano namuose visada yra bent 3-4 kvapnios žvakės, kurias deginu pakaitomis priklausomai nuo nuotaikos, metų laiko bei oro. Jos ne tik užpildo namus nuostabiu kvapu, bet ir sukuria jaukumą. Jau porą metu aš renkuosi tik Bath&Body Works žvakes, kurias vis pirkdavau komandiruočių metu Varšuvoje per išpardavimus. Šiuo metu dėl susiklosčiusios situacijos jokių komandiruočių nenusimato ir nežinau, ar šiais metais išvis pavyks dar ten nuvykti, todėl teks ieškoti alternatyvų. Esu girdėjusi neblogų atsiliepimų apie H&M Home žvakes, tad manau esant poreikiui nusipirksiu porą iš ten.

RANKŲ KREMAS IR LŪPŲ BALZAMAS

Niekada anksčiau nenaudodavau rankų kremo, nes labai nemėgdavau palaukti tas porą minučių kol jis įsigers (visada kaip tyčia man reikėdavo tai pamaigyti telefoną, tai kompiuterį, tai dar velnias žino ką), o ir poreikio didelio nebūdavo – mano rankos praktiškai niekada neišsausėdavo ir būdavo švelnios ir taip. Tačiau prieš geras 3 savaites rankas pradėjau plauti žymiai dažniau ir pastoviai jas dezinfekuoti. Mano rankos iškart sureagavo į tokius pokyčius ir dabar visada yra sausos. Teko pradėti kasdien naudoti rankų kremą ir visada turėti jį po ranka. Šiuo metu ant stalo turiu Garnier Bio universalų balzamą, kuris tinka tiek veidui, tiek kūnui, tiek rankoms. Išties labai smagus kremas, nes ir įsigeria labai greitai, ir kvepia skaniai, ir puikiai pamaitina išsausėjusią rankų odą. Taip pat tenka dažniau naudoti lūpų balzamą, kurį irgi turiu ant savo darbo stalo.

KANCELIARINĖS PREKĖS

Tušinukai, pieštukai, markeriai, lipnios juostelės – viskas, kas daro visą šį procesą įdomesnį! Nuo vaikystės mėgstu gražias kanceliarines prekes, todėl iki šiol rašydama kažką į planuotę statistiškai stengiuosi šiek tiek daugiau negu paprastas žmogus.

O kaip jums sekasi išgyventi šį laikotarpį? Dirbate iš namų, dirbate įprastai ar išvis nedirbate?

P.S. stalas pirkas iš Berry Baldai.

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×