PIRMAS KARTAS SANKT PETERBURGE: TOP 7 VIETOS

2019 birželio 2 in Kelionės - Komentarų nėra

Prieš dvi savaites (vis dar negaliu suvokti, kodėl laikas taip greitai bėga) aš grįžau iš Sankt Peterbugo ir jau spėjau atsakyti į pagrindinius jūsų klausimus, kurie susiję su viza, pasieniu, kainomis ir t.t., čia. Šiandien aš tęsiu savo pasakojimą ir dalinuosi vietomis, kurias rekomenduoju aplankyti kiekvienam pirmą kartą keliaujančiam į šį įspūdingą Rusijos miestą. Sankt Peterbugas iš tikrųjų yra fantastiškas miestas, pasižymintis baltomis naktimis (deja, šį kartą mums jų patirti neteko), begale skirtingų tiltų, kertančių įvairias upes ir kanalus. Įspūdingos cerkvės, dešimtys, o gal ir šimtai įvairiausių muziejų, nuostabūs parkai, parkeliai ir dvarai bei rūmai. Tai ne tik miestas, istorinė ir kultūrinė Rusijos sostinė. Sankt Peterburgas – tai visai kitas pasaulis, nepanašus į jokį kitą Rusijos miestą, kuri myli ir dievina tiek vietiniai gyventojai, tiek turistai, kasdien tūkstančiais atvykstantys pamatyti viską savo akimis. Tą padariau ir aš ir dabar esu pasiruošusi pasidalinti su jumis keliomis savo rekomendacijomis.

1. NEVOS PROSPEKTAS (РУС. НЕВСКИЙ ПРОСПЕКТ)

Aš pažintį su Sankt Peterburgu siūlyčiau pradėti nuo didžiausios ir labiausiai turistų ir vietinių pamėgtos gatvės – Nevos prospekto. Galima praleisti visą dieną tyrinėjant šį 3 mylių (apie 4,8 km) ruožą, kuris 1718 m. buvo iškirstas per tankų mišką. Čia yra pilna kavinių, restoranų, barų, įvairių parduotuvių, muziejų, parkų, bažnyčių ir ši gatvė kerta pagrindines miesto upes bei kanalus, tarp kurių upės Fontanka ir Moyka bei Griboyedovo kanalas. Čia rasite ir Singer pastatą, kurio paskutiniame aukšte įsikūrusi Vkontake būstinė, o pirmame – didelis knygynas, ir garsiąją Elisiejaus parduotuvę, ir Šuvalovo rūmus, kur rasite “Faberge” muziejų, ir dar daug daug visko! Žodžiu, Nevos prospektas yra miesto kultūrinio ir socialinio gyvenimo centras, kuriame veiksmas vyksta ištisą parą! Nebijokite nusukti į kokią nors šalia esančią gatvę, nes kiekvienas kampas čia vertas dėmesio. Kadangi mes gyvenome prie pat Nevos prospekto, tai per 4 dienas spėjome išvaikščioti jį skersai ir istrižai, nes praktiškai visą laiką visur ėjome tik pėsčiomis. Čia ir pusryčiavome, ir gėrėme rytinę kavą, ir aplankėme kelias parduotuves bei knygynus, ir tiesiog neskubėdamos vaikščiojome besigrožėdamas architektūra ir miesto atmosfera.

2. SANKT PETERBUGAS – PASIPLAUKIOJIMAS UPĖMIS IR KANALAIS

Taip pat rekomenduoju susipažinti su miestu ir iš vandens, t.y. pasiplaukioti upėmis ir kanalais, nes būtent iš šios pusės Sankt Peterburgas atrodo ypač romantiškas. Mes nusprendėme pasiplaukioti ne visai planuotai: tiesiog vienas iš šimtų parduodančių bilietus į įvairias ekskursijas bei pasiplaukiojimus pasiūlė šią atrakciją. Iš pradžių atsisakėme, bet po vakarienės nusprendėme, kad vis dėlto norime šiandien dar ir pasiplaukioti. Nors jėgų ir nebuvo, bet noras nugalėjo nuovargį. Tai buvo lyg terapija po ilgos dienos! Beje, kiek teko matyti, tų turistinių laivelių prieplaukų yra daug, bet mūsų buvo prie upės Moyka, visai arti rūmų aikštės ir Ermitažo. Pasiplaukiojimas truko apie 1 val., bet per tą valandą spėjome pamatyti tikrai daug ir praplaukėme po apie 80 tiltų! Griežtai nustatytos kainos nėra, galima derėtis, bet mes sumokėjome apie 8 eur už žmogų.

3. ŠV. IZAOKO KATEDRA-SOBORAS (РУС. ИСААКИЕВСКИЙ СОБОР)

Šv. Izaoko Katedra-soboras – tai Rusijos širdis ir buvusi pagrindinė jos Katedra. Tai viena iš didžiausių katedrų pasaulyje. Jos pastatymui sunaudota daugiau nei 400 kg aukso ir 16 tonų malachito. Katedros-soboro kupolas, tapęs viena iš pagrindinių miesto panoramos detalių, yra vienas didžiausių kupolų Europoje. Šv. Izaoko Katedra buvo ne vieną kartą atstatoma, rekonstruojama, ties jos paveikslais, ikonomis ir mozaikomis dirbo ištisos menininkų kartos. Iš vidaus ji atrodo dar didesnė ir dar įspūdingesnė negu iš išorės! Taip pat rekomenduoju užlipti ir į pačiame viršuje esančią apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nuostabūs miesto vaizdai. Kadangi aš nesu studentė ir kitos nuolaidos man taipogi netaikomos, už įėjimą teko sumokėti apie 8-10 eurų. Tiesa, tame yra ir pliusų: bilietą be nuolaidos galima nusipirki šalia kasų esančiuose terminaluose, prie kurių eilė žmonių yra 10 kartų trumpesnė!

4. KRAUJO GELBĖTOJO ŠVENTYKLA (РУС. СПАС НА КРОВИ)

Taip patarčiau bent trumpam užsukti (o ne tik pasigrožėti iš išorės) į Kraujo Gelbėtojo šventyklą, nes tai viena gražiausių Rusijos šventyklų, kurią statant buvo panaudota nemažai tauriųjų metalų, akmenų ir brangakmenių. Šventyklos išorė ir vidus buvo kuriami pačių žymiausių ir talentingiausių pasaulio menininkų. Cerkvė pastatyta toje vietoje, kurioje kadaise buvo mirtinai sužeistas imperatorius Aleksandras Antrasis. Pastatas išsiskiria savo spalvingumu, įvairumu ir stiliaus originalumu vienijant skirtingų epochų stiliaus detales į vieną visumą. Nors ši cerkvė yra žymiai mažesnė už prieš tai aptartą, tačiau yra taip pat labai graži ir visai kitokia. Dabar tiksliai nepasakysiu kainos už įėjimą, bet lyg ir kainavo apie 6-8 eur. Taip pat pirkome terminale, kur vėlgi nereikėjo laukti eilėje. Ir iš tiesų labai džiaugiuosi, kad pavyko įeiti į vidų be jokių kliūčių, kadangi tuo metu pradėjo lyti!

5. KAZANĖS KATEDRA-SOBORAS (РУС. КАЗАНСКИЙ СОБОР)

Vaikščiojant Nevos prospektu neįmanoma praeiti ir nesustoti prie Kazanės katedros-soboro – vieno didingiausių Sankt Peterburgo pastatų, atspindinčiu Europos klasikinio architektūros stiliaus bruožus. Didžiausią žavesį visoje soboro kompozicijoje sukelia nuostabi kolonada, išsidėsčiusi pusmėnuliu palei Nevos prospektą. Sakoma, kad katedra garsėja savo panašumu į Vatikano Šv. Petro Katedrą, bet aš, deja, kol kas negaliu drąsiai jų palyginti (kol kas), bet galiu pritarti, kad atrodo išties įspūdingai.

6. RŪMŲ AIKŠTĖ IR ERMITAŽO MUZIEJUS (РУС. ДВОРЦОВАЯ ПЛОЩАДЬ И ЭРМИТАЖ)

Na, ir kaipgi neapsilankius garsiajame Ermitaže? Prisipažinsiu, kad nesu didelė muziejų megėja, bet bent kartą apsilankyti čia, kaip ir Luvre, kuriame jau spėjau apsilankyti net du kartus, yra būtina. Ermitažas – tai ne tik visos Rusijos kultūros lobynas, bet ir unikali meno kolekcija, demonstruojanti viso pasaulio meno istorijos raidą. Tai vienas gražiausių ir žinomiausių muziejų pasaulyje. Ermitažą sudaro šeši pastatai, išsidėstę palei Nevos upės krantą. Šiam pastatų ansambliui taipogi priklauso Žiemos dvaras, kuriame gyveno Rusijos imperatoriai. Muziejuje saugoma daugiau nei milijonas eksponatų, išdėstytų keliuose šimtuose unikalių patalpų. Paskaičiuota, kad kasdien lankantis muziejuje ir nagrinėjant kiekvieną eksponatą, susipažinti su visa muziejaus kolekcija užimtų apie 80 metų. Nors aš asmeniškai 80 metų čia praleisti nenorėčiau, bet 3,5 val., kurias skyrėme Ermitažui, tikrai užteko ir spėjome apvaikščioti praktiškai visas sales. Ir netgi galiu pasakyti, kad patiko labiau negu Luvras. Tiesa, patekti į vidų buvo tikras iššūkis! Gal tiesiog mums taip pasisekė, kad į Sankt Peterburgą atvažiavome pačio piko metu, kuomet miestas tiesiog perpildytas turistų, nes eilės prie Ermitažo buvo didžiulės. Ir jeigu vėl ne tie bilietų terminalai, tai prastovėtumėme eilėje geras 3-4 val., jei ne daugiau. Galima sakyti, kad mums šiek tiek pasisekė, nes pralaukėme apie 1.5 val., o, bet, tačiau ir per tą laiką spėjome nežmoniškai sušalti. Ir net neįsivaizduoju, ar galėčiau išlaukti ilgiau, nes jau ir taip buvo kilusios mintys tiesiog atsisakyti idėjos pamatyti Ermitažą iš vidaus…

7. PETERHOFAS (РУС. ПЕТЕРГОФ)

Peterhofas – tai imperatoriškų pastatų ansamblis, apsuptas įspūdingų parkų, sodų ir fontanų kompozicijų. Tai viena iš pačių gražiausių vietovių visame Sankt-Peterburge ir jo apylinkėse. Fontanų sostinė, rusų Versalis… ši vieta įvardijama skirtingai. Nors patekti čia nėra jau taip lengva ar pigu. Peterhofą galima pasiekti dviem būdais: meteoru arba autobusu. Apie autobusą nieko per daug komentuoti negaliu, nes mes pasirinkome pirmą variantą – meteorą. Meteoras tai nedidelis laivas, kuris per mažiau nei 40 min. nuveža jus iš Sankt Peterburgo centro (prieplauka yra netoli Ermitažo, prie pat Rūmų tilto) iki Peterhofo. Kelionės kaina už pimyn-atgal, perkant bilietą kasoje, yra 1500 rublių (apie 20 eur). Bet tai dar ne viskas, kadangi atvykus (jus nuveš prie pat kasų) reikės sumokėti dar 900 rublių (apie 12,5 eur) už įėjimą į žemutinį parką, o norint aplankyti pačius rūmus bei viršuje esantį parką – dar 600. Mes apsiribojome tik žemutiniu parku, bet užtat spėjome jį išvaikščioti skersai ir išilgai! Na, manau, kad vaizdai nuotraukose kalba patys už save: viskas tobulai sutvarkyta ir atrodo įspūdingai!

Štai ir visas sąrašas Sank Peterburgo vietų, kurias rekomenduoju aplankyti kiekvienam pirmą kartą planuojančiam čia vykti. Nemanau, kad antrą kartą vėl eičiau į tas pačias vietas, nes šis miestas išties turi ką pasiūlyti ir tas sąrašas yra begalinis, bet pradžiai siūlau pradėti nuo mano minėtų 7 vietų!

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×