PRIVERSTI SAVE SPORTUOTI. KAIP?

2018 balandžio 22 in Gyvenimo būdas - Komentarų nėra

Pastaruoju metu man labai prastai sekėsi su sportu. Dar prieš 3 mėnesius aš buvau priklausoma nuo sporto ir negalėdavau poros dienų išgyventi be sporto. Pradėjau lankyti crossfit treniruotes, įsivažiavau į rutiną, jaučiau be galo didelį malonumą. O, bet, tačiau, po mano persikraustymo į Rygą viskas apsivertė aukštyn kojomis. Naujas darbas, nauji namai, naujas miestas, nauji žmonės, nauja aplinka. Viskas nauja! Nors crossfit’ą pradėjau lankyti ir čia, bet įsivažiuoti į naują gyvenimo ritmą man sekėsi pakankamai sunkiai. Tiesiog vietoje treniruotės rinkdavausi ilgiau pabūti darbe ir pabaigti visus darbus, kurie turi būti padaryti. Mano sportinė rutina visiškai išsibalansavo ir tiesiog negalėjau privesti savęs po darbo nuvažiuoti į treniruotę… Puikiai žinojau, kad reikia skirti laiko sau ir neapleisti to, kas man suteikia džiaugsmo bei energijos. Tiesiog po kelių mėnesių supratau, kad tai negali toliau tęstis ir aš turiu priversti save sportuoti! Kaip tai padaryti? Man padėjo mano pačios dar rudenį rašytas straipsnis, kuriame pasakojau apie 15 būdų savęs-motyvacjos sportui. Ir patikėkite manimi – šie patarimai iš tikrųjų padeda! Mano pačios patarimai padeda man palaipsniui grįžti prie įprastos rutinos. Padėjo man, tai gal padės ir jums? Taigi, kviečiu skaityti ir tikiuosi, kad jums šie patarimai irgi padėsi susiimti ir pagaliau nueiti į tą nelemtą treniruotę!

Mano apranga yra iš Audimas (tamprės čia, džemperis čia), o avalynė Nike iš Deichmann čia.

Apsirenkite sportinę aprangą. Net jeigu šiandien ir neplanavote užsiimti jokia fizine veikla, suraskite šiek tiek laiko ir apsirenkite sportinius drabužius. Pažiūrėkite į save veidrodyje, nusifotografuokite. Jaučiate, kad atrodote gražiai ir sportiškai? Nelabai? Galbūt atėjo laikas padaryti bent jau kelis pratimus čia ir dabar? Vis tiek jau persirengėte.

Po kiekvienos treniruotės užrašykite savo įspūdžius. Pratinkite save pildyti sportinį dienoraštį. Stenkitės raštu perteikti visas emocijas ar kūno reakcijas į pratimus, bendrą savijautą. Jei šiandien nesate nusiteikę sportuoti, tai paprasčiausiai peržiūrėkite dienoraštį ir prisiminkite, kils noras patirti tai dar kartą!

Visada priminkite sau, kodėl jūs pradėjote sportuoti. Atsimenate tuos laikus, kai nepirkote jums patinkančių drabužių, nes jie pabrėždavo jūsų kūno netobulumus? Kaip dažnai norite užsidėti trumpą sijoną ar šortus, tačiau negalite sau to leisti? Prisiminkite visas tas nemalonias situacijas, kurias lėmė jūsų nenoras sportuoti, ir kas paskatino jus pradėti keisti įpročius.

Paklauskite savęs: ar nustojusios sportuoti, nepradėsite gailėtis šio sprendimo? Jeigu pradedate lankyti sporto klubą arba sportuoti namuose, vadinasi tam yra priežastys: noras numesti svorio, užsiauginti raumenų masės, pagerinti sveikatos būklę, gauti teigiamų emocijų arba praleisti laisvą laiką. Nustojusios sportuoti, jūs pasakysite “ne” savo užsibrėžtam tikslui. Ar tikrai nesigailėsite?

Įsigykite sporto klubo narystę. Tai vienas iš labiausiai motyvuojančių veiksmų. Jei jus ir vėl ištiks tingumo priepuolis, tai didelė tikimybė, kad godumas nugalės. Jūs jau sumokėjote už mėnesį, tai kaip galima praleisti suplanuotas treniruotes ir išmesti pinigus į balą? Norite ar nelabai, bet teks pakilti nuo sofos ir pajudėti sporto klubo link.

Išbandykite grupinius užsiėmimus. Kai kuriems žmonės patogiau sportuoti individualiai su asmeniniu treneriu: visų pirma, visas trenerio dėmesys yra sutelktas tik į jus ir jūsų rezultatus, antra, nebus jūsų galimos nesėkmės liudininkų. Tiesa, tikrai geras treneris skirs dėmesio kiekvienam, net jeigu grupėje yra ir ne mažiau kaip 15 žmonių. Iš kitos pusės, per individualias treniruotes gali atsirasti noras dar kartą pailsėti, sutrumpinti treniruotės laiką. Grupiniai užsiėmimai turi pliusų: bendra energija skatina nepasiduoti ir tęsti treniruotę, net jeigu labai pavargote ir norite išeiti. Taip pat neverta pergyventi, kad visi žiūrės į jus – tam tiesiog nėra laiko.

Motyvuokite save. Nusipirkite kanceliarinių prekių parduotuvėje ryškių priklijuojamų lapelių ir užrašykite ant jų motyvuojančias frazes, pavyzdžiui, „tu viską gali“, „tiesiog padaryk tai“, „būk savimi“, „niekada nepasiduok“, „tikėk savo jėgomis“ ir pan. Užklijuokite lapelius visur – ant veidrodžių, sienų ir spintų. Šios frazės neleis jums pasiduoti net tada, kai būsite itin blogos nuotaikos. Taip pat vietoje motyvuojančių frazių galite užrašyti jūsų siektino svorio ar išmatavimų skaičiukus.

Kelkite sau iššūkius. Tai gali būti paprasti iššūkiai, bet vis dėlto sudėtingesni motyvuoja žymiai labiau. Pavyzdžiui: numesti 7 kilogramus, nubėgti 10 kilometrų, padaryti 5 prisitraukimus ar atsistoti ant rankų. Nustatykite sau tikslą ir prisiminkite jį kiekvieną dieną, kol pasieksite.

Treniruokitės su tais žmonėmis, kurie jus motyvuoja. Palaikymas reikalingas visada, net ir sporto salėje. Ar jūs nenorite pasiekti geresnių rezultatų, jei už jūsų stovi jus palaikantys žmonės? Ar jūs nenorite tiesiog parodyti jiems, kad galite ir įrodyti, kad galite dar geriau, daugiau? Žinojimas, kad jus stebi kažkieno akys, yra geriausia motyvacija!

Kvieskite draugus. Sportuoti su geriausiai draugais visada linksmiau nei vienam. Jie neleidžia jums pasiduoti, palaiko, skatina siekti geresnių rezultatų, pralinksmina, padeda susidoroti su sunkiais pratimais, pastebi klaidas ir pirmi pamato progresą.

Varžykitės. Konkurencija visada yra puiki motyvacija visose sferose. Kas pakels sunkesnį svorį – tu ar tavo draugė? Kas greičiau numes porą kilogramų per dvi savaites, kieno raumenys stipresni, o kas lankstesnis? Varžykitės su draugais ar pažįstamais iš sporto salės, taip motyvuodami ne tik save, bet ir kitus.

Sekite savo pasiekimus. Įsigykite pulsometrą, fizinės veiklos matavimo laikrodį. Seksite visus rezultatus ir matysite net ir labai nežymų progresą. Taip pat galite įvesti ten ir treniruočių tvarkaraštį ar reikalingą valgiaraštį. Vakarais peržiūrėkite visą dienoraštį ir priminkite sau, kodėl tai darote.

Galvokite apie tai, kad tampate stipresnė. Kas gali būti geriau nei faktas, jog šiandien jūsų kūnas gali daugiau nei galėjo prieš mėnesį? Prieš mėnesį jūs vos galėjote išstovėti plankos padėtyje 30 sekundžių, o dabar galite ramiai 30 sekundžių išstovėti prie sienos ant rankų. Kiekvienas užsiėmimas, kiekviena treniruotė ar net minimalus fizinis aktyvumas padeda jums tapti stipresnėms, lankstesnėms, padaryti tai, ko anksčiau negalėjote. To žinojimas taps geriausia motyvacija.

Darykite asmenukes. Darykite nuotraukas prieš ir po treniruočių kas savaitę, saugokite jas. Galite sukurti fitneso albumą arba pakabinti atspausdintas nuotraukas ant sienos ir jas lyginti. Sekti kūno linijų pasikeitimus nuotraukose yra lengviau nei veidrodyje, tuo pačiu ir nuotaika iškart pagerėja, pamačius nors ir minimalų progresą.

Klausykitės savo vidinio balso. Jis sako: „Tu gali tai padaryti! Tu gali ir nori tapti stipresne!” Ignoruokite tokias mintis, kaip “lengviau būtų pasiduoti”, “tu gi ne sportininkė, kodėl to sieki?”. Jūs turite motyvuoti save iš vidaus, mintimis. Jeigu pačios netikite savo jėgomis, tai kas tada patikės?

nuotraukos: Canon 6d + Canon 50 mm f1.8

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×