REKOMENDACIJA RUDENINIAM PASIVAIKŠČIOJIMUI: KARMAZINŲ PAŽINTINIS TAKAS

Sveiki! Nežinau, kada paskelbsiu šį straipsnį, bet rašau jį sekmadienio vakare. Šios kelios savaitės buvo ant tiek intensyvios įvairių darbų, projektėlių bei pokyčių asmeninio gyvenimo kontekste, kad net visą savaitgalį skyriau tiesiog ramiam poilsiui namuose. Kitu atveju, nežinau, kada šis straipsnis išvystų dienos šviesą, nes, patikėkite manimi, dirbti ofisinį darbą nuo 9 iki 18 val. su savanoriškais viršvalandžiais, aktyviai sportuoti, kurti turinį sau bei kitiems ir dar turėti asmeninį gyvenimą nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti. Šią akimirką džiaugiuosi ramiu vakaru namuose su kavos puodeliu ir šio staraipsnio apie rekomendaciją rudeniniam pasivaikščiojimui – Karmazinų pažintinį taką – rašymu.

Karantino dėka pasikeitė mano laisvalaikio praleidimo prioritetai: pradėjau žymiai daugiau vaikščioti, daugiau laiko leisti gamtoje, o keliones į užsienį pakeitė kelionės po gimtąją Lietuvą. Beieškodama naujos vietos savaitgalio pasivaikščiojimui paklausiau kolegių rekomendacijų, ir vieną iš rekomendacijų buvo būtent Karmazinų pažintinis takas. Patikrinau jo lokaciją per Google Maps, pasikviečiau prisijungti draugę su šuniu ir nuvažiavome link Karmazinų.

Šį taką tikrai nesudėtingai rasite suvedę jo pavadinimą į Google Maps. Kuo mane jis sužavėjo? Nuostabiais vaizdais į Nerį! Be to, nors jo ilgis ir yra net 7 km ir čia praleisite apie 3 val., tačiau jis tinkamas bet kurio amžiaus žmonėms ir taip pat tikrai patiks jūsų augintiniams. O štai tokį puikų apibrėžimą radau oficialioje Neries regioninio parko svetainėje čia:

Karmazinų pažintinis takas – lyg gausybės ragas: čia stūkso didžiausias Vilniaus apylinkėse pilkapynas, Neris išsilieja į plačiausią savo vagą parko teritorijoje, stūkso aukščiausias skardis su daugiausia laiptelių į jo viršūnę ir… galima rasti daugiausia vietų išsikepti kepsnį bei pasidžiaugti miško ir upės darna! Jų šiame pažintiniame take – net penkios. Kiekvienoje iš jų įrengti stalai, suolai, laužavietės bei pavėsinės – pasislėpti nuo permainingo ir ne visada draugiško lietuviško oro…

Kuri vieta man įsiminė labiausiai? Be abejo tako viduryje atsiveriantis vaizdas nuo Velniakampio skardžio. Šiame apie 60 metrų aukščio kalne yra įrengtos apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria įstabios erdvės: lėtai vingiuojančios Neries kilpų ir kitapus upės žaliuojančių miškų peizažas. Nors pati šį taką aplankiau prieš porą savaičių, tačiau galiu drąsiai rekomenduoti jį rudeniniam pasivaikščiojimui, nes ten atsiveriantys vaizdai šiuo metu atrodys dar įspūdingiau.

Taigi, Karmazinų pažintinis takas tikrai vertas jūsų apsilankymo, tad būtinai apsilankykite čia kurią nors saulėtą rudens ar žiemos dieną. Apsirenkite šiltai, pasiimkite šunį, pasidarykite karštos arbatos arba kavos į termosą, įsidėkite užkandžių ir pirmyn! Puikus pasivaikščiojimas nuostabių kraštovaizdžių apsuptyje garantuotas.

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L US

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×