REVIEW: EUCERIN VEIDO EMULSIJA SPF50 + 5 PATARIMAI TOBULAM IDEGIUI

Be saulės neįmanoma gyventi, kaip ir neįmanoma vasaros metu nors šiek tiek įdegti. Tik kyla klausimas, kaip tobulai įdegti, tačiau tuo pat metu nepakenkti savo grožiui ir odai? Vieni teigia, kad ultravioletiniai spinduliai yra sveika: jie skatina vitamino D gamybą organizme ir šiek tiek džiovina riebią odą. Kiti perspėja, kad ilgai ant saulės būti itin kenksminga dėl fotosenėjimo, problemų dėl pigmentacijos ir padidėjusios tikimybės susirgti vėžiu. Vis dėlto vasaros metu gražiai įdegusių žmonių skaičius nemažėja. Ar galima tobulai įdegti nepakenkus savo sveikatai? Tikrai taip! Visų pirma, reikia vadovautis visomis taisyklėmis, kuriomis aš dalinuosi įrašo pabaigoje. Antra, reikia būtinai naudoti priemones su apsauga nuo UVA (aging) bei UVB (burning) spindulių ir saugoti tiek kūną, tiek veidą. Pirmieji senėjimo požymiai atsiranda būtent ant veido, tad veido apsaugai nuo saulės reikia skirti daugiausia dėmesio. Būtent todėl šiandien aš dalinuosi Eucerin veido emulsijos SPF50 apžvalga ir svarbiausiais patarimais, kurie užtikrina tobulą ir saugų įdegį.

Eucerin sukūrė unikalų odos apsaugos barjerą su natūraliu antioksidantu – saldymedžio šaknų ekstraktu. UVA/UVB filtrų kompleksas (atitinka ES ir Colipa reikalavimus): biologinė apsauga nuo saulės sukeliamų odos pažeidimų, saugo nuo pigmentinių dėmių atsiradimo. Ši veido emulsija yra tinkama normaliai, mišriai bei jautriai odai. Ką ji daro?

1) apsaugo nuo saulės sukeliamų odos pažeidimų;

2) padeda apsisaugoti nuo pigmentinių dėmių, kurias sukelia kenksmingas saulės spindulių poveikis;

3) suteikia odai matinį atspalvį, nepalieka riebaus blizgėjimo;

4) atspari vandeniu, o sudėtyje nėra kvapiųjų medžiagų;

5) veiksmingai saugo nuo laisvųjų radikalų, susidarančių dėl didelės energijos regimosios šviesos (HEV).

Kas man patiko labiausiai? Visų pirma, patiko tai, kad priemonė įsigeria į odą po kelių sekundžių ir, kaip teigia gamintojas, nepalieka jokio blizgėjimo; oda būna visiškai matinė. Esu naudojus kitas tokio tipo priemones veidui, tačiau jos apsunkindavo odą, dažnai kimšdavo poras ir turėjau vaikščioti lyg riebaluotu veidu. Antra, šią priemonę galima drąsiai naudoti kasdien, pavyzdžiui, prieš makiažą, o ne tik atostogaujant prie jūros. Trečia, priemonė praktiškai neturiu jokio kvapo, kas yra didelis privalumas. Anksčiau esu susidūrus su problema, kad įsigyti kremai nuo saulės labai stipriai kvepėdavo alkoholiu ir dėl to dirgindavo odą. Ketvirta, ši Eucerin emulsija tikrai puikiai apsaugo veido odą nuo kenksmingo saulės poveikio, kadangi turi SPF50. Taigi, jeigu ieškote kokybiškos priemonės su apsauga nuo saulės, rekomenduoju rinktis šią Eucerin emulsiją. Geriau sumokėti keliais eurais daugiau, bet džiaugtis nerūpestingomis atostogomis ir nebijoti neigiamo saulės poveikio. Įsigyti galima čia.

Aišku, jeigu nesivadovausite šiomis pagrindinėmis deginimosi taisyklėmis, net ir pati geriausia ir brangiausia priemonė jums nepadės:

1. Deginimuisi ruoškis iš anksto. Jei planuojate įdegti maksimaliai ir nepakenti savo sveikatai, vartokite A, E ir C vitaminus ir valgykite daugiau morkų, pomidorų, abrikosų, citrusinių vaisių bei jūros gėrybių. Morkų sultyse yra labai daug beta karotino – pigmento, kuris, kaip ir melaninas, gali suteikti odai gelsvą atspalvį. Tokiu būdu galima iš anksto paruošti odą deginimuisi, tačiau svarbu žinot, jog poveikis nuo beta karotino nėra įdegis.

2. Nepamiršk saugoti odos vandenyje. Vanduo atspindi saulės spindulius, todėl tikimybė stipriau įdegti (arba nudegti) šalia vandens smarkiai padidėja. Smėlis, betonas ir sniegas atspindi daugiau nei pusę spindulių, kurie vėliau patenka į mūsų odą. Būtent dėl to yra labai svarbu naudoti vandeniui atsparias priemones, kurios dėl jų sudėtyje esančių komponentų apsaugo odą net ir maudynių metu. Dauguma mano, jog, jei ant priemonės parašyta, kad ji vandeniui atspari, tai ji nenusiplauna. Tai nėra tiesa! Nebūkite itin ilgai vandenyje, o išlipę iš baseino ar išėję iš jūros ar ežero, būtinai tepkite priemonę pakartotinai. Po maudymosi labai svarbu yra nusausinti visą kūną rankšluosčiu, nes likę vandens lašeliai gali tapti nudegimo priežastimi.

3. Niekada nepamiršk apie priemones su apsauga nuo saulės su aukštu SPF. SPF – tai apsaugos nuo saulės faktorius, kuris skaičiuojamas atsižvelgiant į laiką, per kurį ant odos atsiranda paraudimai. Aišku, kad skirtingam odos tipui reikalingas skirtingas SPF: blondinėms ir šviesiaplaukėms reikėtų naudoti SPF ne mažiau 25-30, o brunetėms užtektų SPF 15-20. Vykstant atostogauti į karštą šalį, aš rekomenduoju pirmas kelias dienas naudoti SPF 50-30, o vėliau pereiti prie 25-20, bet ne mažiau. Veidui rekomenduoju naudoti SPF 50 arba 30. Priemonę su SPF faktoriumi reikia tepti ant odos 15 – 20 min iki išėjimo į saulę. Rekomenduoju teptis kas valandą ir taip pat būtinai išlipus iš vandens. Be to, visada turėkite su savimi rankinėje priemonę veidui, kadangi veido odą reikia saugoti labiausiai!

4. Nebūk ant saulės per ilgai. Labai svarbu yra degintis palaipsniui. Pirmą dieną yra rekomenduojama praleisti ant saulės ne daugiau nei 10 – 15 min, o vėliau kiekvieną dieną būti dar apie 10 min ilgiau. Geriausias laikas deginimuisi yra nuo 8 val iki 12 val ir nuo 15 val iki 17 val . Nuo 12 val iki 15 val reikia slėptis pavėsyje ir visais įmanomais būdais vengti tiesioginių saulės spindulių.

5. Po saulės gerai sudrėkink odą. Naudokite priemones, kurios skirtos naudoti po deginimosi. Jos gerai drėkina bei maitina odą ir padeda įdegiui išsilaikyti ilgiau.

Būtent visos šios taisyklės padėjo man tobulai įdegti šiais metais Graikijoje ir išvengti nudegimų. O jūs vadovaujatės šiomis taisyklėmis?

nuotraukos: Canon 600d + Sigma 30mm f1.4 Art

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.