SAVAIMINIO ĮDEGIO ABC

2019 birželio 28 in Grožis - Komentarų nėra

Daugeliui iš mūsų vasara asocijuojasi su šiltais orais ir poilsiu, o įdegis jau seniai tapo vienu svarbiausiu vasaros atributu. Mes, lietuviai, skirtingai nuo kinų, mėgstame būti įdegusiais (bent jau nemaža dalis) ir bandome visais įmanomais būdais įgauti tą tobulą auksinį įdegį. Vieni renkasi “natūralų” įdegį, t.y. deginasi prie jūros arba ežero, antri lankosi soliariumuose, o treti teikia pirmenybę savaiminio įdegio priemonėms.

SAVAIMINIO ĮDEGIO PRIEMONĖS – TAI?

Savaiminio įdegio priemonė – tai priemonė, kuri suteikia mūsų odai tamsesnį atspalvį. Pagrindiniu komponentu, kuris atsakingas už odos spalvą ir jos intensyvumą, yra dihidroksiacetonas (angl. dihydroxyacetone). Pavadinimas skamba sudėtingai, bet iš tiesų tai monosacharidas, kuris dažniausiai išgaunamas iš augalinių šaltinių, pavyzdžiui, burokėlių, cukranendrių arba glicerolio. Jis sąveikauja su odos baltymais, esančiai išorėje, ir kelių valandų bėgyje susiformuoja rudas pigmentas. Gautas atspalvis dažniausiai laikosi ant odos apie porą dienų. Dihidroksiacetonas yra saugi medžiaga, jeigu jis yra kremo arba losjono pavidalu, nes būna ant odos paviršiaus nepatekdamas giliai į vidų. Be to, jo koncentracija savaiminio įdegio priemonėse yra itin nedidelė. Be dihidroksiacetono priemonių sudėtyje dažniausiai būna įvairios sudedamosios dalys, kurios drėkina odą, bei aliejai, kurie minkština oda ir suteikia jai malonų kvapą. Be to, gydytojai ir dermatologai rekomenduoja naudoti savaiminio įdegio priemones negu vaikščioti į soliariumus, kadangi taip mes išvengiame ultravioletinių spindulių ir odos fotosenėjimo.

KAIP TEISINGAI NAUDOTI?

Tik bandant ir bandant. Iš pirmo karto idealiai paskirstyti savaiminio įdegio priemonę gali nelabai gautis: vieni lieka tik su ryžais delnais, kiti – su oranžiniais dryžiais po visą kūną. Sluoksnis neturi būti nei per storas, nei per plonas. Kai tik jūs priprasite, galėsite kontroliuoti atspalvio intensyvumą ir tepti kelis lygius sluoksnius, jeigu norėsite tamsesnio įdegio:

  • Prieš naudojimą būtinai nušveiskite odą šveitikliu arba švelniu pilingu tam, kad sulygintumėte odos paviršių. Tai leis savaiminio įdegio priemonei pasiskirstyti tolygiai, be plėmų.
  • Naudokite specialią pirštinę, kuri išgelbės jūsų delnus nuo galimos oranžinės spalvos, kurią vėliau bus gana sudėtinga nuplauti, ir padės užtepti tolygų priemonės sluoksnį.
  • Tepkite priemonę sukamaisiais judesiais. Skirstykite priemonę itin švelniai alkūnių bei kelių srityje, stipriai nespauskite.
  • Kartais savaiminio įdegio priemonės gali sausinti odą, todėl nepamirškite apie drėkinamuosius kremus ir aliejus. Kai kurie pataria prieš tepant savaiminio įdegio priemonę sudrėkinti odą kremu ir leisti jam įsigerti.
  • Jeigu norite suteikti įdegio ne tik kūnui, bet ir veidui, būkite itin atidūs ir geriau rinkitės skirtingas priemones veidui ir kūnui. Išsklaidykite vietą prie pat plaukų augimo linijos vatos diskeliu ir būkite atsargūs su antakiais. Taip pat netepkite priemonės aplink akis.
  • Po visko nepamirškite gerai nusiplauti rankas ir daugiau dėmesio skirkite nagams bei riešams.
  • Prisiminkite, kad apsirengti bus galima praėjus bent jau 15 min. po to, kai priemonė išdžius (viskas priklauso nuo konkrečios priemonės, tad visada įdėmiai skaitykite etiketes). Ir venkite aptemptų drabužių.
  • Jeigu oranžinių dryžių išvengti nepavyko, tai galima pabandyti panaikinti juos su nagų lako valikliu. Šiek tiek sudrėkinkite vatos diskelį ir atsargiai patrinkite dėmę ar dryžį.

Turėkite omenyje, kad būtina naudotis saulės apsaugos priemonėmis, net jeigu naudojatės savaiminio įdegio priemonėmis. Pastarosios netrukdo įdegti, bet ir neapsaugo nuo to.

Aš asmeniškai nesu didelė savaiminio įdegio priemonių mėgėja ir naudoju ne itin dažnai arba kai tiesiog man užplaukia kokia nors mintis, arba kai artėja kokia nors proga, arba kai netyčia atrandu naują priemonę. Šį kartą įvyko būtent tai: gavau išbandyti naujieną – Garnier Natural Bronzer Self Tan Dry Oil. Tai dvifazis savaiminio įdegio sausasis aliejus “du viename”, kuris suteikia odai brozinį atspalvį ir ją sudrėkina. Formulės sudėtyje yra augalinių aliejų, pvz., abrikosų kauliukų aliejaus, kuris maitina ir ramina. Norėčiau pagirti šį aliejų ir už tai, kad man, ne itin daug įgūdžių turinčiai naudojantis savaiminio įdegio priemonėmis, pavyko iš pirmo karto įgauti tolygų įdegį, be jokių nelygumų ar dryžių. Ir dar vienas didelis privalumas – ši priemonė neturi jokio to nemalonaus, savaiminio įdegio priemonėms būdingo kvapo (na, žinote ką turiu omeny)!

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×