SPORTAS BE SPORTO KLUBO ARBA MANO SPORTO RUTINA PER KARANTINĄ

2020 balandžio 12 in Gyvenimo būdas, Sportas - 2 komentarai

Per šiek tiek daugiau nei dvejus metus sportas tapo labai didele ir svarbia mano gyvenimo dalimi. Tapau priklausoma nuo crossfit’o ir aktyvesnio gyvenimo būdo. Ir esu tikra, kad didelė dalis sporto entuziastų (tarp jų ir aš) šiuo metu labai liūdi dėl įvesto karantino ir laikinai uždarytų visų sporto klubų ir netgi sporto aikštelių lauke. Taip gyvename jau apie mėnesį laiko ir labai norėčiau tikėtis, kad tai tęsis neilgai. Deja, kol mes nieko nežinome, tenka bandyti naujas alternatyvas mėgstamiausiai sportinei veiklai. Vasara gi neatšaukta, tiesa? Be to, sportas taip pat yra vienas iš efektyviausių būdų kovoti su stresu, o esant dabartinei situacijai pasaulyje, ko jau ko, o streso, manau, niekam netrūksta.

Anksčiau niekada nemėgau nei sporto lauke, nei namuose. Man sportas turi būti malonus procesas, kurio metu galėčiau ne tik tobulinti savo fizinio  pajėgumo įgūdžius, bet ir bendrauti su žmonėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio neatrodau kaip labai bendrauti su nepažįstamais linkęs žmogus, bet tai netiesa: naujos pažintys ir draugystės man yra labai svarbi gyvenimo dalis! Kartu mes ir sportuojame, ir palaikome vienas kitą, ir pasiskundžiame, ir pakalbame tiek apie sportą, tiek apie gyvenimo aktualijas. Ten netgi sunki treniruotė neatrodo neįveikiama! Taigi, šuolis nuo sporto su visa bendruomene iki sporto su savimi, neturint nei vietos namie, nei tinkamo inventoriaus, nei motyvacijos, buvo labai staigus. Bet man pavyko susikaupti, susikoncentruoti ir tęsti treniruotes. Nors iš pradžių, tiesą sakant, motyvacijos buvo lygiai nulis. Šiuo metu pasportuoju tiek lauke, tiek namie ir šiandien noriu pasidalinti su jumis savo sporto rutina per karantiną.

SPORTAS LAUKE

Šiuo metu kaitalioju dienas: vieną dieną renkuosi sportą namie, kitą – lauke. Esu dėkinga karantinui už tai, kad prisiverčiau pradėti bėgioti anksčiau negu planavau. Norėjau įtraukti bėgimą į savo gyvenimą nuo kažkur gegužės vidurio,  tačiau teko prisitaikyti ir pradėti bėgimo sezoną kovo pabaigoje. Pradėjau nuo 3 km ir per 1,5 sav pasiekiau savo vasaros tikslą – vakar nubėgau visus 10 km, ir tai buvo mano pirmi nubėgti 10 km. Tačiau svarbiausia teisingai įvertinti savo galimybes ir judėti link savo tikslo palaipsniui. Vien bėgimui skirtas treniruotes renkuosi apie 2 kartus per savaitę.

Taip pat kartais bėgimą renkuosi kaip apšilimą prieš treniruotę lauke. Jeigu nuspręsite pasportuoti lauke (kalbu ne vien apie bėgimą), tai iš pradžių įsitikinkite ar tikrai pasirinkote saugią vietą, ir į šią sąvoką įtraukiu žmonių nebuvimą šalia. Prieš pradėdami savo treniruotę būtinai apšilkite. Jeigu sportuojate lauke, pradėkite nuo pasivaikščiojimo, palaipsniui padidinkite greitį ir pereikite į bėgimą. Po 15-20 minučių raumenys ir sąnariai bus paruošti darbui. Po bėgimo būtinai atstatykite kvėpavimą, ištempkite pagrindinius raumenis – jūs esate pasiruošę!

Aš visada renkuosi intervalines rato treniruotes, kurios primena mano mylimą crossfit’ą. Jei kalbėti paprastai, tai rato treniruotės reiškia, kad ratu „einama“ per pratimus, iš eilės „aplankant“ visas suplanuotas pratimų stoteles. Į tokią treniruotę aš dažniausiai įtraukiu atsispaudimus (jeigu tinkama danga, tai nuo žemės, jei ne – nuo suoliuko), negatyvius atsispaudimus stovint ant rankų (jeigu šalia yra siena), užšokimus ant suoliuko, pritūpimus su guma, pritūpimus ant vienos kojos, burpius, dvigubus šuoliukus su šokdyne ir t.t. Dažniausiai kiekvieną iš pratimų darau po 8-12 pakartojimų (išskyrus šokdynę) ir suku 3-5 ratus, priklausomai nuo pasirinktų pratimų kiekio ir sudėtingumo.

SPORTAS NAMIE

Su sportu namie aš turėjau nelabai sėkmingų patirčių. Atsimenu, kad vieną kartą nusprendžiau pasigražinti prieš vasarą ir parsisiunčiau visą 30 dienų treniruočių programą. Spėjau įveikti tik 15 minučių pirmos treniruotės ir jau sulaukiau skambučio į duris – atėjo skųstis kaimynai, nors tikrai stengiausi sportuoti tyliai ir dariau tai dieną, o ne vėlų vakarą ar naktį. Nuo tos dienos esu palaidojus namines treniruotes, tačiau, kaip matome, aplinkybės privertė iš naujo atrasti sportą namie. Nusipirkau pasipriešinimo gumų rinkinį ir pradėjau ieškoti efektyvių treniruočių, nes mano lygis jau yra aukščiau negu vidutinis ir tiesiog pakilnoti kojas ir padaryti 30 pritūpimų man neužtenka. Ir man pavyko sudėlioti sau šiokią tokią “programą”!

Treniruotę pradedu nuo viso kūno treniruotės ir tam labiausiai man pasiteisino Natacha Océane HIIT namams skirtos treniruotės. Jokio inventoriaus, jokio triukšmo ir tik 20 minučių! Kai pirmą kartą padariau vieną iš jos treniruočių, negalėjau patikėti, kad spėjau taip pavargti per 20 minučių sportuodama tik su savo kūno svoriu. Wow! Pratimai nėra tipiniai, kai kuriuos dariau pirmą kartą gyvenime, bet labai efektyvūs! Jeigu turite aplink save vos porą kvadratinių metrų, viskuo besiskundžiančius kaimynus apačioje ir jokio inventoriaus, būtinai įsijunkite vieną iš šių treniruočių:Tuomet papildomai padarau dar vieną arba dvi 10 minučių treniruotes sėdmenims su pasipriešinimo guma (arba be) nuo MadFit. Jos treniruotės labai paprastos, lengvos ir trumpos, tačiau tikrai jaučiu, kad raumenys dirba ir netgi dega! Manau, kad netgi pasibaigus karantinui įtrauksiu jas į savo sporto rutiną ir darysiu kas antrą dieną namie po 1-2 treniruotes. Rekomenduoju tiek pradedantiesiems sporte, tiek labiau pažengusiems. Man tai yra 10-20 minutės naudingo malonumo!Tada pereinu prie rankų ir nugaros. Irgi padarau 1-2 treniruotes, priklausomai nuo nuotaikos ir energijos. Visai patiko šios apačioje esančios treniruotės, nors vis dar ieškau daugiau. Beje, nemaniau, kad trumpa treniruotė rankoms be jokio inventoriaus gali būti efektyvi – klydau. Visų šių treniruočių metų aktyvuojasi rankų, pečių bei nugaros raumenys. Nemanau, kad namų sąlygomis įmanoma užsiauginti raumenų šiose zonose, bet suteikti jiems tonuso – be jokių problemų! O mano tikslas ir yra aktyvuoti raumenys ir neleisti sau per karantiną pavirsti į nelankstų medį. Papildomai kartais padarau 30-50 klasikinių atsispaudimų.Kalbant apie pilvo presą, tai irgi pradėjau daryti paprastas 8-10 minučių trukmės treniruotes. Taip pat kartais dar palaikau planką.


Beje, taip pat spėjau nusipirkti ir sportui skirtą laikrodį – Garmin Vivoactive 4s, kuris nuo šiol yra mano geriausias pagalbininkas, stebintis aktyvumą ir neleidžiantis per daug atsipalaiduoti. O kaip atrodo jūsų sporto rutiną per karantiną? Galbūt ir jums sėkmingai pavyko perkelti treniruotes iš sporto klubo į namus arba lauką?

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L US

2 Komentarai

 • dovilė - influx.lt 2020 balandžio 13 at 20:43

  Natacha Océane irgi radau neseniai, nusprendusi pajudėti namuose, taipogi pastebėjau, kad labai neeiliniai pratimai, nenusibosta, o tvirtina kūną kaip reikalas, nes po 20 min jaučiuosi kaip po 1 valandos cardio ant bėgtakio 😀
  pritariu, kad sportas turi būti malonus procesas, kitaip niekaip negalėčiau, todėl labai planavau nusipirkti riedučius ir su jais bent valandai išlėkt į parką ar aikštelę pavažinėt, bet kol esam įkalinti namuose, tenka iekšoti alternatyvų. ačiū, kad pasidalinai savo patirtimi (:

 • Aldėja - burundukoblogas.lt 2020 balandžio 17 at 22:56

  Super įrašas, ačiū už video rekomendacijas! Aš anksčiau nesportavau, bet… per karantiną pradėjau būtent namuose. Labai džiaugiuosi tuo, ir nors jau kabina tas pirmas tingėjimas ir noras viską pabaigti kokiam Hesburger, dar laikausi 😁 net pati save nustebinau, niekada gyvenime nesportavau beveik mėnesį, asmeninis rekordas, atėmęs kelis nereikalingus kg 🥰

 • Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×