SVEIKESNI SAUSAINIAI VOS PER 15 MIN | RECEPTAS

2020 gegužės 31 in Gyvenimo būdas, Receptai - Komentarų nėra

Labas rytas! Jeigu jūs būtumėte paklausę manęs prieš 2 mėnesius, koks aš esu žmogus, tai vienas iš pirmų būdvardžių, kuriais save apibūdinčiau, būtų negaminanti. Ir tikrai negamindavau ne todėl, kad nemokėdavau, nes tą moku daryti (nuo 10 iki 12 klasės daug gamindavau), o todėl, kad tam nebuvo poreikio ar didelio noro. Pietų dažniausiai eidavome į kurią nors iš aplink Vilniaus centrą išsidėsčiusių kavinių, o jeigu užsinorėdavau ko nors skanaus, galėjau laisvai nusipirkti pyragėlį, sausainį arba šokoladą bet kurioje kavinukėje ar parduotuvėje. Nuo to laiko, kai pradėjau savo #RUOŠIUOSIVASARAI iššūkį, apie kurį nuo A iki Z pasakojau čia, pradėjau nuolatos gaminti ir maisto užsakymai į namus sumažėjo iki 0. Nors laikantis keto mitybos principų didžioji dalis lentynų parduotuvėse tau nebe egzistuoja, bet jokių problemų renkantis maisto produktus kasdieniai nėra. Taip pat ir kavinėse galima rasti daug tinkančių patiekalų, bet yra vienas bet – desertai.

Garantuoju, kad surasti keto draugišką desertą paprastose kavinėse yra misija neįmanoma. Jeigu veganiškų desertų pasirinkimas yra ir visai neblogas, tačiau su keto situacija yra švelniai tariant prasta. Iš tiesų nenuostabu, nes kaipgi desertas gali būti be angliavandenių? Gali ir dar kaip! Aš jau esu bandžiusi gaminti ne vieną mano dabartinei mitybai tinkantį desertą ir visi jie gavosi labai skanūs ir netgi skanesni negu įprasti (tai įvertino ne tik aš, bet draugė, mama ir tėtis). Šiandien aš noriu pasidalinti pačiu paprasčiausiu deserto receptu, kurį tik galima sugalvoti – žemės riešutų sausainių receptu. Nieko paprasčiau dar gyvenime nesu gaminus, kad liečia laiko-skonį . Vos per 15 minučių galima pasigaminti labai skanius sausainius iš tik trijų ingredientų! Kaip? Skaitykite toliau!

JUMS REIKĖS

 • 200 g žemės riešutų sviesto (naudokite riešutų sviestą iš 100 proc. riešutų, be jokių priedų. Pavyzdžiui, Šį kartą naudojau šį ekologišką riešutų sviestą iš Livinn);
 • 1 kiaušinio ir 1 trynio;
 • 80 gramų saldiklio eritritolio (naudojau šį, tačiau jeigu vartojate cukrų, tai naudokite cukrų. Tik šiuo atveju dėkite jo perpus mažiau).

GAMINIMO EIGA

 • Įkaitiname orkaitę iki 180°C laipsnių.
 • Visus aukščiau išvardintus ingredientus įdedame į dubenėlį.
 • Viską gerai sumaišome su paprasta šakute iki vientisos masės.
 • Suformuojame nedidelius kamuoliukus ir dedame ant kepimo skardos paliekant tarp jų apie 5 cm tarpus. Man gavosi 9 rutuliukai.
 • Dedame į orkaitę.
 • Po 5 minučių su šakute padarome du paspaudimus: vieną vertikaliai, kitą horizontaliai, kad sausainiai įgautų sausainių formą.
 • Paliekame sausainius kepti dar 5 min.
 • Išimame ir leidžiame jiems atvėsti.
 • Pasidarome arbatos arba kavos ir mėgaujamės nerealiai skaniu desertu!

Kai paragavau pirmą sausainį, negalėjau patikėti, kad iš taip paprastai ir taip greitai galima pasigaminti tokį skanų desertą! Ir dar ne šiaip sau kažkokį desertą, o keto draugišką desertą, t.y. be jokio cukraus ir angliavandenių. Jeigu mėgstate žemės riešutų sviestą, tai privalote juos bent kartą pasigaminti. Tiesa, daug negaminkite, nes vargu, ar pavyks susilaikyti ir nesuvalgyti visų iš karto. Kalorijų juose nėra mažai, tad atsargiai – viename sausainyje apie 130 kcal. Skanaus!

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×