TALINO DIENORAŠTIS: 1 DIENA

2017 lapkričio 6 in Kelionės - Komentarų nėra

Sveiki! Ir vėl pirmadienis, ane? Kad pirmadienis nebūtų toks liūdnas, pradedu jį nuo labai spalvoto ir įspūdžių kupino įrašo. Šiandien dalinuosi pirmu įrašu iš šalto, lietingo, tačiau labai jaukaus ir žavingo Talino. Tai buvo mano antra kelionė į Taliną, bet ne ką mažiau spalvota ir vaizdinga. Beje, kodėl nusprendžiau važiuoti į Taliną? Viskas labai paprasta: mane pakvietė atvykti buvusi grupiokė-dabartinė draugė, kuri ten šiuo metu atlieka praktiką Lietuvos ambasadoje. Aišku, kad sutikau, kadangi keliauti labai mėgstu, o pastaruoju metu suderinti atostogų datas su dirbančiais draugais yra labai sunku. Nieko nelaukdama rezervavau savaitgalį, nusipirkau autobuso bilietus ir sėkmingai išvykau ieškoti nuotykių!

Važiavau, kaip ir visada, autobusu. Kelionė nebuvo nei ilga, nei trumpa – 8 valandos. Nors visas tas 8 valandas ramiai miegojau, vis tiek atvažiavau į Taliną gana pavargusi ir neišsimiegojusi. Mane pasitiko autobusų stotyje, kur nusipirkau kortelę viešajam transportui (2 eur) ir papildžiau ją 3 dienoms (5 eur). Kadangi iš pačio ryto sunku buvo surasti dirbančią kavinę, užsukome į McDonald’s šiek tiek atsikvėpti iš išgerti mirtinai būtinos rytinės kavos. Vėliau palydėjau draugę iki ambasados, kur ji turėjo šiek tiek padirbėti, o pati nusprendžiau pasivaikščioti po senamiestį. Lėtu žingsniu nuėjau iki rotušės, pasivaikščiojau keliomis gatvelėmis ir įamžinau visa tai fotoaparato pagalba. Aišku, vien pasivaikščiojimo man buvo negana, todėl nupėdinau iki Viru Keskus prekybos centrą. Nieko neplanavau pirkti, bet užėjusi į parduotuvę River Island, išėjau iš jos su maišu… Įsigijau be galo gražų švarką su 70 proc. nuolaida! Oh well, šopoholikės sindromas…

Antroje dienos pusėje nuvažiavome į rankdarbių mugę, o po mugės nužygiavome į parką. Nors oras tikrai nedžiugino, nes visą dieną lijo, buvau bjaurus vėjas, tačiau net ir tai netrukdė vaikščioti po parką. Jei net esant tokiam bjauriam orui, parkas yra be galo gražus, tai kokio grožio jis vasaros metu? Parko teritorija yra didžiulė – čia yra ir prezidentūra, ir du muziejai, ir dar daug visko, ko nesugebėjome pamatyti lietaus dėka.

Po išties ilgo pasivaikščiojimo po parką vėl grįžome atgal į senamiestį. Apėjome jį iš visų pusių ir nuėjome į seniausią Talino kavinę – Maiasmokk (Pikk gatvė, 16). Labai graži ir jauki aplinka, skanūs tortai ir kiti desertai, gardi kava ir puikus aptarnavimas. Užsisakėme latte ir po gabaliuką sūrio pyrago su moliūgu ir torto “Pavlova”. Kitoje kavinės salėje yra ir nedidelė parduotuvėlė, kur galima nusipirkti rankų darbo saldainių, figūrėlių iš marcipano arba Kalev šokoladų, kurie čia kainuoja pigiau nei maisto prekių parduotuvėse.

Po labai jaukaus pasisėdėjimo kavinėje vėl tęsėme vaikščiojimą po senamiestį. Spėjome net aplankyti dvi apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria labai gražus vaizdas į visą miestą. Praeitą kartą šiose aikštelėse buvau dieną, o dabar – naktį. Vėliau nuėjome į prekybos centrą Soliaris, kuris irgi yra visai netoli senamiesčio, kur yra maisto prekių parduotuvė su devyniomis galybėmis įvairių skanumynų. Aš dievinu lankytis maisto parduotuvėse įvairiose šalyse, nes visada smagu paragauti kažko neragauto. Nusipirkome vakarienę su pusryčiais ir nuvažiavome namo valgyti, ilsėtis ir ruoštis antram dienai.

nuotraukos: Canon G7X

 

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×