TALINO DIENORAŠTIS: 2 DIENA

2017 lapkričio 25 in Kelionės - Komentarų nėra

Sveiki! Šiandien tęsiu pasakojimą apie kelionę į Taliną (apie pirmą dieną pasakojau čia) ir dalinuosi antros dienom nuotykiais. Nors po pirmos dienos po praktiškai bemiegės nakties nuovargis šiek tiek jautėsi, tačiau tai nepadarė jokios įtakos antros dienos planams. Taip, antrą dieną irgi lijo ir lijo dar smarkiau nei pirmą, bet turint rankoje skėtį joks lietus nėra baisus.

Diena prasidėjo nuo kelionės autobusu link Rotermanni kvartalo. Kuo šis kvartalas yra ypatingas? Tai kvartalas, kuris išsidėstęs pačioje Talino širdyje, tarp senamiescio, uosto ir Viru aikštės. Jame esantys pastatai sujungia senų pramoninių pastatų ir šiuolaikinės architektūros elementus. Čia yra nemažai neseniai atsidariusių jaukių ir stilingų kavinių ir restoranų, didelių drabužių parduotuvių ir mažų butikų. Čia pat yra ir Kalev parduotuvė, kurioje ir nusipirkau visas lauktuves. Be to, šioje parduotuvėje šokolado ir saldainių kainos yra žemenės nei kitose vietose, tad skanių lauktuvių keliaukite būtent į šį kvartalą.

Antras dienos tikslas buvo aplankyti Tallinna Linnahall. Na, aplankyti iš vidaus galimybės nėra, kadangi šis kultūros ir sporto kompleksas yra apleistas, kaip ir mūsų sporto rūmai. Nuo pastato viršaus atsiveria vaizdas į įlanką. Tiesa, ši vieta yra populiari vėlyvą pavasarį, vasarą ir ankstyvą rudenį, būtent čia lankosi jaunimas, sėdi, bendrauja, klausosi muzikos, geria alų ar vyną. Šis pastatas yra labai netoli senamiesčio, tad jei būsite Taline vasarą, būtinai užlipkite laiptais į Tallinna Linnahall viršų.

Sekantis tikslas – Kumu muziejus – tai didžiausias meno muziejus Baltijos šalyse ir vienas didžiausių Šiaurės Europoje. Muziejus tikrai didelis ir kiekviename iš keturių aukštų yra parodos: 1 aukštas – laikinos parodos; 2 aukštas – estų meno klasikai nuo XVIII amžiaus iki antro pasaulinio karo pabaigos; 3 aukštas – estų menas nuo 1945 iki 1991 metų; 4 aukštas – šiuolaikinio meno laikinos parodos po 1991 metų. Nors aš nesu didelė muziejų ir meno mėgėja, tačiau šis man paliko labai gerą įspūdį. Nei kiek nesigailiu, kad kelias valandas praleidome Kumu ir tikrai rekomenduoju čia apsilankyti net tiems, kurie nėra išprotėję dėl meno.

Vėl grįžome atgal į senamiestį ir įkalbėjau pagaliau įkalbėjau draugę nueiti į pačią seniausią ir pačią įdomiausią Talino kavinę – III Drakon, kuri yra miesto rotušės pastate. Apie šią vietą žinojau jau labai seniai, bet praeitą kartą kai buvau Taline, neišdrįsome įeiti į vidų. Ši kavinė yra ne tik kavinė, bet visas atrakcionas! Viduje vyrauja tikrų viduramžių atmosfera: labai tamsu, jokio dirbtinio apšvietimo, tik žvakės, padavėjos apsirengusios tradiciniais viduramžių laikų drabužiais, o maistas pateikiamas moliniuose induose. Užsisakiau sriubos su elniena, pyragėlį su jautiena (su arkliena kažkaip netraukė) ir karšto vyno. Taip pat nemokamai galima pačiam išsitraukti raugintą agurką iš medinės “bočkos”. Jokių įrankių nėra, tad sriubą reikia valgyti kaip ir viduramžiais – gerti. Man labai labai patiko, nes ši vieta yra tikrai išskirtinė ir verta kiekvieno iš jūsų apsilankymo. Burgerių ir picų galima ir Vilniuje pavalgyti, o keliaujant reikia paragauti tradicinių patiekalų ir apsilankyti įdomiausiose vietose.

Vakarą užbaigėme pasivaikščiojimu po senamiestį, o vėlai vakare įlipau į autobusą ir išvažiavau atgal į Vilnių. O jums patinka Talinas? Ar teko jame lankytis? Kokias dar vietas rekomenduotumėte aplankyti?

nuotraukos: Canon G7X

 

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×