TRUMPAS PABĖGIMAS: VARNIKŲ PAŽINTIS TAKAS

2020 gegužės 24 in Gyvenimo būdas, Kelionės - 2 komentarai

Kadangi didžioji dalis galimų savaitgalio pramogų yra negalima, reikia ieškoti alternatyvų. Taip, šiuo metu dauguma iš mūsų renkasi išvyką arba pasivaikščiojimą kur nors gamtoje. Anksčiau aš keliavau tikrai daug, bet problema tame, kad keliavau po Europos šalis visai nekreipdama dėmesį į vertas apsilankymo vietas Lietuvoje. Netgi prie pat Vilniaus galima rasti daug įdomių ir nuostabių vietų, idealiai tinkančių savaitgalio pusdieniui arba darbo dienos vakarui. Viena iš tų vietų, kurią man rekomendavo aplankyti kolegė, yra Varnikų pažintinis takas. Prisipažinsiu, kad iki tol apie šią vietą nesu nieko girdėjus. Pasirodė, kad tai yra šalia Vilniaus, prie pat Trakų, tad šeštadienio vakarą prigriebiau draugę ir nuvažiavome čia.

Varnikų pažintinis takas idealiai tiks norintiems pasivaikščioti pėstute (taip pat galima pasiimti ir šunį, jeigu tokį turite), nes didžiąją tako dalį sudaro dengiantis medinis takelis, kuris keliautojus veda per pelkes, pievą su mažais ežeriukais ir natūraliai susiformavusį mišrų mišką. Jo ilgis yra apie 4 km, kas yra puikus atstumas tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Mes užtrukome apie 1 val. Tiesa, Google Maps mus šiek tiek suklaidino, nes automobilį galėjome palikti kur kas arčiau tako, bet nesiskundžiu – kuo daugiau nueitų kilometrų, tuo geriau! Puiku tako aprašymą radau čia, tad tiesiog pacituosiu:

“Tako pradžioje – paskutiniojo ledynmečio metu susiformavusių kalvų grandinė. Pirmoje stotelėje aptiksite ledyno suformuotą 15 metrų gylio daubą. Galiuką paėjėjus pasitiks tiltelis, o už jo – medinis takas per pelkę. Maždaug pusė Varnikų tako eina per Ilgelio pelkę, kurios plotas net 207 hektarai.  Tikrai žavi ir graži pažiūrėti.  Ant per pelkę nutiesto maždaug 1,3 km ilgio medinio tako sausa, patogu eiti ir saugu. Aplinkui ošia liauni beržai, o priklausomai nuo metų sezono – mėlynuoja mėlynės ir sirpstančios bruknės rodo savo vos vos nuraudusius žandus, minkštas samanų ir kitų pelkinių augalų paklotas traukia akį savo žaluma.

Medinis takas per pelkę atveda į plačią vandeningą pievą su joje tyvuliuojančiais keliais mažais ežeriukais. Pasirodo, Ilgelio pelkėje telkšo keturi ežerėliai: Baluošas, Piliškių, Bevardis ir Ilgelis. Pasibaigus pelkei ir takui per ją, toliau keliaujama mišriu mišku. Pasirodo, apie 450 hektarų jo sudaro  100-130 m. amžiaus, natūraliai susiformavęs mišrus miškas, kuriame auga 130-150 metų ąžuolų. Štai dėl ko pakeliui  pastebėsite daug senų, įspūdingai apsamanojusių medžių.”

Žodžiu, manau vaizdai, t.y. nuotraukos, yra iškalbingiau už 1000 žodžių. Labai rekomenduoju čia apsilankyti su draugais arba šeima, nes takas nesunkiai įveikiamas ir tikrai įspūdingas. Šeštadienį tikrai užskaitau ir tai yra gera pradžią geriau pažinti savo šalį, ką tikriausiai ir darysiu visą vasarą! Mokyklos laikais tikrai daug keliavau aplink Lietuvą su mokyklos ekskursijomis, tačiau vėliau apleidau šį reikalą.

P.S. Taip būtų įdomu sulaukti ir rekomendacijų iš jūsų, ką verta aplankyti 50 km spinduliu aplink Vilnių.

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L US

2 Komentarai

 • dovilė - influx.lt 2020 gegužės 28 at 17:15

  tikrai be galo faina vieta! o tas takelis medinis man taip primena tą jausmą kai prie jūros nuvažiuoji ir iki jos keliauji… mmm,faina, noriu dabar prie jūros 😀

  • darjatupcaja 2020 gegužės 28 at 23:23

   man irgi labai primena jūra! Ir irgi jau svajoju apie pajūrį <3

  Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×