VARŠKĖS SŪRELIAI BE CUKRAUS | RECEPTAS

2021 sausio 29 in Gyvenimo būdas, Receptai - 2 komentarai

Šiame straipsnyje minėjau, kad metu gale visai apsileidau ir 24/7 valgiau visokias nesąmones. Nors per tą tarp-šventinį nesąmonių valgymo laikotarpį ir nepriaugau svorio (jo priaugau dar prieš tai, lucky me), tačiau jaučiausi labai prastai. Jokios motyvacijos, jokios energijos ir labai bloga nuotaika. Norėjau tik gulėti. Jau gana gerai pažįstu save ir savo organizmą, todėl žinau, kad viso to priežastis yra besaikis cukraus ir angliavandenių vartojimas. Pažadėjau sau, kad nuo 2021 metų grįšiu prie keto ir sąmoningiau rinksiuosi maisto produktus, todėl jau nuo sausio 2 d. išbraukiau angliavandenius iš savo raciono ir taip vėl prasidėjo mano kelionė sveikesnių pasirinkimų link.

Praėjo jau beveik mėnuo ir galiu pasakyti, kad jaučiuosi puikiai. Daug energijos, daugiau visko padarau, net jaučiu didesni pasitenkinimą gyvenimu ir maži dalykai teikia daugiau džiaugsmo. Toks gyvenimo būdas man tinka ir patinka, bet vis dėlto yra vienas bet – aš per daug myliu saldumynus. Ir jeigu noriu kažko saldaus, tenka gaminti. Na, gal ne tai, kad tenka, o darau tik savo noru. Nuo pat vaikystės buvau (ir esu) varškės sūrelių mylėtoja ir nuo darželio laiko bene kiekvienas mano rytas prasidėdavo nuo arbatos puodelio ir varškės sūrelio. Labiausiai mėgdavau Karums ir Nykštuką. O jau kokie skanūs yra rusiški varškės sūreliai, kurių prisivalgiau kažkada Maskvoje – Александров. Mmmmm… Žodžiu, mėgstu šį desertą ir mus sieja tas stiprus emocinis ryšys. Pačiai juokinga kaip čia išsireiškiau. Negaliu pasakyti, kad man labai buvo sunku atsisveikinti su sūreliais – tikrai ne, bet vis tiek kartais tikrai norisi pasimėgauti jais. Na, ir šovė man į galvą mintis pasigaminti juos pačiai. Radau vieną receptą, šiek tiek pakoregavau jį pagal save ir šiandien noriu pasidalinti juo ir su jumis. Nes patikėkite manimi, skonis yra pasakiškas – tikrai nemaniau, kad bus taip skanu. Taigi, nieko nelaukdami pereiname prie recepto!

JUMS REIKĖS

Pagrindui:

 • 180 g pusriebės varškės (geriau, aišku, kuo riebesnę naudoti, tačiau aš randu tik tokią);
 • 45 g kokosų aliejaus;
 • 30 g ksilitolio (galima naudoti ir cukrų, jei vartojate, arba kitą saldiklį. Jeigu renkatės eritritolį, tai jo reikėtų įsidėti daugiau, nes jis ne toks saldus).

Glajui:

 • 70 g kokosų aliejaus;
 • 15 g nesaldintos kakavos (geriausia ekologiškos);
 • 25-40 g ksilitolio (arba kito saldiklio. Kiekis irgi priklauso nuo jūsų preferencijų saldumui).

GAMINIMO EIGA

 • Visus pagrindinius ingredientus, t.y. varškę, kokosų aliejų ir saldiklį, gerai sublenderiuojame, kad neliktų jokių varškės gumulėlių, o masė būtų vientisa. Jeigu neturite blenderio, tiesiog gerai ištrinkite masę iki purios konsistencijos.
 • Silikonines formeles ištepame kokosų aliejumi. Aš naudoju keksiukams skirtas formeles.
 • Dedame mūsų paruoštą varškės masę į formeles – būtinai įsitikiname, kad neliktų neužpildytų tarpų.
 • Dedame nakčiai į šaldiklį.
 • Iš ryto ištraukiame formeles iš šaldiklio, kad mūsų sūreliai šiek tiek atitirptų kol bus paruoštas glajus ir rytinė kava.
 • Gaminame glajų: į indą įdedame kokosų aliejų, kakavą ir saldiklį. Tiesa, jeigu naudojate ksilitolį, kuris nėra cukraus pudros pavidalu, reikia jį sumalti su kavamalės pagalba. Kitaip jis tiesiog neištirps ir tos “cukraus” granulės labai nemaloniai jausis ant dantų.
 • Indą dedame į mikrobangę 2 min.
 • Išimame sūrelius iš formelių, ant lėkštes dedame groteles, o ant grotelių – sūrelius.
 • Su šaukšto pagalba pilame paruoštą glajų ant sūrelių. Kadangi sūreliai yra labai šalti, glajus akimirksniu sustinga.
 • Pasidarome rytinės kavos ir mėgaujamės nuodėmingai skaniais sūreliais!

Iš šių ingredientų man išėjo 4 varškės sūreliai. Kalbant apie kaloringumą, tai 100 g yra apie 390 kalorijų, iš kurių 8 g baltymų, 38 g riebalų ir tik 5 g angliavandenių – idealus pasirinkimas keto šalininkams ar tiesiog tiems, kurie vengia cukraus ir perdirbto maisto.

Skonis yra pasakiškas, nei kiek nemeluoju! Taip, žymiau skaniau už pirktinius, o ir 10 kartų sveikiau. Anksčiau kažkaip pirkdavau keto draugiškus sūrelius per Facebook grupes, tačiau užvakar nusprendžiau pagaminti pati ir rezultatas mane nustebino gerąja prasme. Ir gaminimo eiga yra labai paprasta, tad net ir tie, kurie neturi daug patirties prie puodų, tikrai pagamintų šį nuostabų desertą be didelių iššūkių. Būtinai išbandykite… ir skanaus!

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

2 Komentarai

 • Dovilė | Influx.lt 2021 sausio 29 at 11:21

  neturiu šaldiklio 🙁

  bet atrodo vau – kaip skaniausias desertas geram restorane 😀 aš irgi mėgstu savo maistą sau gražiai patiekti – skaniau, labiau pasitenkinti (:

  • darjatupcaja 2021 sausio 29 at 11:37

   ooo neee… 🙁 nes skonis pasaka!

  Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×