VEIDO MASAŽUOKLIS ARBA VOLELIS VEIDUI: NAUDA IR KAIP NAUDOTI

2021 vasario 23 in Apžvalga, Grožis - Komentarų nėra

Jau tikriausiai niekam nereikia pasakoti, kad veido odos jaunyste reikia pradėti rūpintis nuo kuo įmanoma anksčiau, o nuo 25 metų jau galima drąsiai naudoti net tam tikras priešraukšlines veido priežiūros priemones – prevencijai. Aš vis dar negaliu patikėti, kad man jau 26. Nors iš vienos pusės tai tik skaičius, kuris nieko per daug nekeičia, tačiau iš kitos – veido odos priežiūrai reikia skirti dar daugiau dėmesio, kad veido oda atrodytų jaunai kuo įmanoma ilgiau. Mano, kaip ir daugelio iš jūsų (jeigu skaitote šį straipsnį, vadinasi domitės veido odos priežiūra), rutina jau dabar yra gana ekstensyvi. Įvairūs kremai, drėkinančios ir valančios veido kaukės, vitamino C bei retinolio serumai, paakių kremai, aišku, SPF apsauga… Atrodo, kad visko jau ir taip gana, tačiau dar yra vienas dalykas, kuris tikrai nepamaišys niekam – akmens volelis veidui (arba veido masažuoklis).

Lygiai taip pat, kaip po malonaus masažo jūsų raumenys jaučiasi labiau atsipalaidavę, veido oda atsipalaiduoja po masažo su akmens veido masažuokliu. Bent jau taip mums pasakojo Instagram’e. Akmens veido volelis yra nedidelis, bet labai gražus įrankis, panašus į mini dažų volelį. Tik jis yra pagamintas iš akmens (nefrito – žalias, rožinio kvarco – rožinis arba ametisto – violetinis) ir atrodo itin prabangiai. Šie voleliai išpopuliarėjo prieš keletą metų ir nuo to laiko vis dar matau merginas, masažuojančias savo veidus šiais voleliais, dažnai užsidėjusios kaukę arba užsitepusios serumo/kremo. Tačiau ar tikrai jie yra veiksmingi? O jei veiksmingi, tai kaip tai buvo pagrįsta? O kaip teisingai atlikti veido masažą, kad pasiektumėte efektyviausių rezultatų? Kadangi pati įtraukiau veido masažuoklį į savo rutiną, nusprendžiau pasidomėti, ką apie juos kalba profesionalai. Taigi, kokia yra iš tiesų akmens (taip, būtent akmens, plastmasiniai voleliai iškart yra no-go) veido volelio nauda, ir kaip reikia taisyklingai atlikti tą veido masažą?

KAS YRA AKMENS VEIDO VOLELIS IR KĄ JIS VEIKIA?

Įsišaknijęs senovės kinų medicinoje, akmens veido volelis yra rankinis masažo įrankis, kurį kelias minutes vienu metu sukioji per veidą pirmyn ir atgal. Dauguma prekės ženklų, siūlančių tokio tipo veido masažuoklius, žada, kad jie padeda suaktyvinti kraujotaką, sumažina paburkimus ir tiesiog yra puikus ir elegantiškas veido masažo įrankis.

AR AKMENS VEIDO VOLELIAI IŠ TIKRŲJŲ VEIKIA?

Iš karto pasakysiu vieną dalyką – nėra mokslinių tyrimų, patvirtinančių (arba paneigiančių) akmens veido volelių naudą. Bet apskritai moksliniai tyrimai yra labai dviprasmiškas vertinimas, nes didelę dalį jų finansuoja įmonės, kuriuos siekia tam tikro įrodymo, kuris pagrįstu jų produkto veiksmingumą ir efektyvumą. Ir kol nepasidomi, kas finansavo tam tikrą mokslinį straipsnį, ir kokie metodai buvo naudojami, negali aklai pasitikėti rezultatais. Tad šioje vienoje mokslinių tyrimų nebuvimas nėra blogai, nes vis dėlto dauguma dermatologų sutinka, kad veido masažuoklis niekaip negali pakenkti odai ir sutinka, kad jis turiu nemažai teigiamų savybių gerinant odos būklę. Veido masažas gali būti atliekamas ir rankomis, tačiau akmens voleliai turi kelis privalumus. Pirma, kadangi jie yra pagaminti iš natūralaus akmens (nefrito, rožinio kvarco, ametisto ir pan.), jie ilgiau išlieka vėsūs, kai liečia mūsų veidą, o tai kartu su teisinga masažo technika skatina kraujotaką, padeda priemonėms geriau įsigerti į odą bei netgi veikia kaip prevenciją prieš raukšles.

AKMENS VEIDO VOLELIO NAUDA MŪSŲ ODAI

  1. Sumažina patinimus: miego trūkumas, druskos perteklius mityboje, hormoniniai pokyčiai ir paprasčiausiai verkimas gali sukelti veido bei paakių patinimą. Dėl šių veiksnių mūsų kraujagyslės išsiplečia ir skysčiai užsilaiko paviršiniuose odos sluoksniuose, todėl oda gali atrodyti paraudusi, poros – ryškesnės, o smulkios raukšlelės dar labiau matosi. Masažas su akmens veido voleliu gali padėti “ištirpinti” šį skysčio perteklių.
  2. Sumažina paburkusius paakius: odos senėjimas (taip, mūsų oda pradeda senti nuo 25 metų), alergija, akių trynimas, netinkamos akių makiažo priemonės bei miego trūkumas gali sukelti nemenką paakių zonos patinimą. O kadangi šioje zonoje esantys minkštieji audiniai labai jautriai į tai reaguoja, patinimas dingsta ne taip ir greitai. Mažesnis veido volelio galas kaip tik yra skirtas paakių zonai ir gali padėti sumažinti patinimą. Jis nėra per grubus itin plonai ir jautriai paakių zonai todėl, todėl tikrai neliks jokių mėlynių ir nejausite jokio dirginimo
  3. Atpalaiduoja veido raumenis: gyvename aktyviai ir nuolat patiriame stresą, tiesa? O ta įtampą jaučia ir veido oda. Raminantis veido odos masažas su voleliu gali padėti atpalaiduoti veido raumenis. Ypač aplink akis ir kaktą. Na, tikrai, aš puikiai jaučiu kaip toks nesudėtingas masažas atpalaiduoja veido raumenis. Labai mėgstu tai daryti vėlai vakare, kai po ilgos dienos esu labai pavargus ir noriu leisti kiekvienai savo kūno dalelei atsipalaiduoti.
  4. Kovoja su senėjimo požymiais: aišku, odos senėjimo procesų veido volelis tikrai nesustabdys. Tai nėra stebuklingas prietaisas, kuris kaip trintukas panaikins visas jūsų raukšles. Tačiau čia vėlgi daro teigiamą įtaką prieš tai minėtas veido raumenų atpalaidavimas masažo pagalba. Mažiau įtempti veido raumenys reiškia jaunatviškesnę odos išvaizdą – štai ir visa paslaptis.

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMĄ?

Na, akmens veido volelių dažniausiai būna trijų rūšių: žali (pagaminti iš nefrito), šviesiai rožiniai (pagaminti iš rožinio kvarco) ir violetiniai (pagaminti iš ametisto). Ar iš tiesų yra didelis skirtumas, kurį rinktis? Tikrai nemanau, nes vis dėlto svarbu, kad tai būtų tikras akmuo, o jau visos kitos savybės, kurias žada gamintojai, yra tiesiog antraeilis dalykas, neturintis didelės įtakos masažo veiksmingumui. Tai yra daugiau mano asmeninė nuomonė, tačiau interneto platybėse radau šias anksčiau išvardintų veido volelių skirtumus ir funkcijas:

  • nefrito veido volelis – nefritas, pasak alternatyviosios medicinos, turi teigiamą poveikį odai, plaukams ir širdžiai. Naudodami iš šio akmens pagamintą volelį sustiprinsite limfinę sistemą, sumažinsite porų matomumą ir net „išvalysite“ kūną (ir protą) nuo neigiamų emocijų. Veido masažas su nefrito voleliu taip pat padės kovoti su odos netobulumais, tokiais kaip spuogai ar nedidelis paraudimas.;
  • rožinio kvarco veido volelis – šis rekomenduojamas tiems, kurie nori sumažinti smulkių raukšlių atsiradimą. Veido masažas tokiu voleliu galimai atitolins odos senėjimo procesus ir taip teigiamai paveiks veido atspalvį – pastebimai išlygins toną. Papildoma rožinio kvarco nauda yra ta, kad jis yra šaltesnis nei nefritas ir yra efektyvesnis mažinant patinimus;
  • ametisto veido volelis – sakoma, kad toks veido volelis patiks tiems, kurie kovoja su odos problemomis. Ametistas ramina odą, neutralizuoja bakterines ir virusines infekcijas ir padeda detoksikuoti organizmą. Be to, vadinamasis harmonijos ir atsipalaidavimo akmuo padės susikaupti ir nusiraminti, todėl verta jį naudoti vakarais, prieš miegą.

Taigi, skirtumai šiokie tokie yra, bet tikrai nemanau, kad jie yra esminiai, nes jokių mokslinių tyrimų atlikta nebuvo. Aš pati asmeniškai naudoju veido volelį iš ametisto. Ir netgi naudoju pagal savo akmens “paskirtį”, t.y. vakare prieš miegą. Nemanau, kad čia veikia būtent ametisto atpalaiduojančios savybės, tačiau po veido masažo tikrai jaučiuosi labiau atsipalaidavusi ir pasiruoši žengti į miego karalystę. Dar paminėsiu, kad volelį naudoju arba po visų kremukų, arba užsidėjus lakštinę kaukę (jeigu tą dieną nusprendžiau naudoti tokią kaukę), bet plačiau apie teisingą naudojimą tuoj pat papasakosiu apačioje.

KAIP TAISYKLINGAI NAUDOTI AKMENS VEIDO VOLELĮ?

Jei jūsų tikslas yra sumažinti patinimus po akimis ir sušvelninti tamsius ratilus, geriausia yra laikyti volelį šaldytuve. Tiesa, aš atradau kitą tinginių life hack’ą – prieš naudojimą tiesiog palaikau volelį po šaltu tekančiu vandeniu. Bet ilgai vandenyje jo laikyti nepatartina.

Griežtai nepatartina naudoti veido volelio ant sauso veido: prieš procedūrą reikia būtinai gerai nuvalyti veido ir kaklo zonas ir atlikti įprastą veido rutiną, t.y. naudoti toniką (jei naudojate), užsitepti serumą, kremą, aliejų. Kai kurie rekomenduoja atlikti masažą po serumo – kai kur skaičiau, kad tai ženkliai gerina jo efektyvumą. Judesiai turi būti užtikrinti ir tikslūs, šiek tiek spaudžiant volelį einant per masažo linijas: nuo smakro vidurio iki smilkinių ir nuo kaktos vidurio iki smilkinių. Jei jūsų veidas tampa rausvas, tai yra ženklas, kad darote viską teisingai. Taip pat puiku mokomąjį video galite pasižiūrėti čia. Atkreipkite dėmesį, kad masažuoklis kategoriškai netinka tiems, kurie serga odos ligomis (egzema, rožine). Idealiu atveju 10 minučių masažas turėtų būti atliekamas du kartus per dieną – ryte po pabudimo ir vakare prieš miegą. Aš tiek kantrybės ir laiko neturiu, todėl naudoju daugiausiai vieną kartą per dieną, ir 90 proc. atvejų tai būna vakare. Ir mano masažo ritualas trunka apie 3 min.

O dabar papasakokite, kokie yra jūsų santykiai su veido voleliais: naudojote, naudojate ar vis dar norime pradėti naudoti?

nuotraukos: Canon 6d + Canon EF 35 mm f/1.4L USM

Komentartų nėra

Atsakyti

APIE MANE

DARJA TUPČAJA

Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

SEKITE MANE KITUR

ARCHYVAS

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

×