VIENNA TRAVEL PHOTO DIARY | PART 2

2017 vasario 28 in Gyvenimo būdas, Kelionės - 1 komentaras

Sveiki! Šiandien toliau noriu tęsti istoriją apie mano kelionę į Vieną, tačiau jau apie antrą, ir paskutinę, dieną. Jei nežinote, apie ką eina kalba, tai maždaug prieš savaitę paskelbiau pirmą įrašą apie pirmą dieną Austrijoje. Tad jei dar neskaitėte, tai kviečiu pasidaryti puodelį skanios kavos ar arbatos ir paspausti čia. Tie, kurie jau spėjo paskaityti apie visas mano nelaimes, suprato, kad pirmoji diena buvo labai intensyvi, aktyvi ir su begale kvailų atsitikimų. O kaip antra? Tiesą sakant, ne ką prasčiau. Tiek pat daug aplankytų vietų, juoko priepolių, nesėkmių bandant orientuotis mieste be navigacijos ar žemėlapio, bet užtat jokių parduotuvių ir impulsyvių pirkinių. Ir atspėkite, kodėl tą dieną nebuvo jokių pirkinių. Nes Vienoje, kaip ir visoje Austrijoje, sekmadieniais ne maisto parduotuvės tiesiog nedirba, o maisto dirba geriausiu atveju iki šešių vakaro. Va tokios ir turi būti kelionės, be jokių masiškų apsipirkinėjimų ir neapgalvotų pirkinių, kuriuos be galo sunku įgrūsti į “čemodaną”. Pradedam!


Antra diena prasidėjo nuo ankstyvo atsikėlimo ir sėkmingo bandymo prisijaukinti pirmą kartą matytą kapsulinį kavos aparatą. Greitai susiruošėm ir iškeliavom ieškoti Vienos rotušės.
Antra diena buvo šiek tiek sėkmingesnė nei pirma, nes minėtą miesto rotušės pastatą suradome iš pirmo karto! Tai įspūdingo grožio pastatas, šalia kurio visos žiemos metu visus norinčius pasitinka milžiniška čiuožykla. Taip, milžiniška! Jos plotas kartu su keliais kioskeliais su maistu ir gėrimais užima absoliučiai visą rotušės aikštę. Pirma mintis vos tik pamačius šią nuostabią čiuožykla su įvairiais takeliais – bėgam! Dienos pradžiai turėjome kitų planų, todėl po kelių minučių dienos plano apgalvojimo nuspredėmė, jog čia būtinai privalome sugįžti sutemus. Tiesa, kainos šiek tiek kandžiojasi, nes visos dienos bilietas kainuoja 7 eurus, tačiau taipogi reikia 7 eurus sumokėti už pačiūžų nuomą ir 2,50 už spintelę daiktams pasidėti. Patikėkite manimi, šis malonumas to tikrai vertas!

Vienos architektūra atima žadą! Vis negaliu nustoti žavėtis kiekviena šio miesto detale. Po grįžimo į Vilnių net negalėjau žiūreti į mūsų architektūrą, nors visada galvojau, kad Vilnius tikrai turi kuo pasigirti šiuo atžvilgiu.

Trumpas sustojimas prie Vienos parlamento. Vėliau skubėjome į netoli esantį Mc Donald’s, nes mūsų laukė pusantros valandos trukmės kelionė autobusu. Pasikrovėme angliavandeniais. Na, iš tikrųjų suvalgiau tik pusrytinį burgerį su kiaušiniu ir bekonu bei išgėriau puodelį kavos. Teisintis nėra prasmės, nes Mc Donald’s maistą retkarčiai mėgsta visi.

Kaip ir minėjau, mūsų laukė suplanuota pusantros valandos trukmės kelionė. Kadangi galėjome dvi dienas važinėti Hop-On Hop-Off autobusais, tai antrą dieną pasirinkome žalią liniją. Ši linija parodo keleiviams kadaise vynuogynais garsėjusį Vienos rajoną – Grinzingą.

Žalios linijos kulminacija yra apžvalgos aikštėle, nuo kurios atsiveria viso miesto panorama. Bet mums nepavyko pamatyti viso miesto iš viršaus, nes Viena buvo “paskendusi” ruke. Jau įsivaizduoju, kaip gražu čia būtų vasarą ar pavasarį. Rojaus kampelis!

Išlipome iš autobuso tik vieną kartą, apžvalgos aikštelėje, todėl Grinzingu grožėjomės važiuodamos autobusu. Va tokie gražūs vaizdai atsiveria sėdint prie pat priekinio lango.

Neįmanoma tiesiog eiti ir nieko nefotografuoti. Rankos automatiškai išsitraukia fotoaparatą iš kuprinės, įjungia jį ir fotografuoja viską iš eilės. O ką? Labai gi gražu!

O čia mano turistinis derinys. Šilti kailinukai iš New Yorker, juodi džinsai iš Lindex, kurpinė iš Zaros bei batai iš Batų Kalno. Šaliką, beje, laikė draugė, nes per dvi dienas nusibodo fotografuotis su tuo prakeiktu šaliku!

Antras dienos tikslas po Grinzingo buvo Prater atrakcionų parkas ir Madame Tussauds muziejus, bet prieš tai šiek tiek apie mūsų nuotykius, nes be jų neįmanoma išgyvent net pusės dienos. Į Prater atrakcionų parką nusprendėme eiti pėščiomis. Oras buvo pakankamai geras, laiko turėjome užtektinai, tačiau tas parkas yra visai kitam miesto gale nei mūsų išnuomotas butas. Aišku, ir vėl pasukome ne į tą pusę, todėl iš pradžių nuėjome visai kita linkme. Mūsų planas buvo tiesiog eiti tiesiai gatve kol ji nepasibaigs ir nepamatysime upės. Gatvė baigėsi. Upės nėra. Aš dar tikrai įsitikinau, kad prieš mus ne upė, o kažkoks mažas parkelis, ir liepiau draugei kuo greičiau traukti iš rankinės žemėlapį. Taip, nuėjome šiek tiek ne į tą pusę, o tas šiek tiek reiškia 90 laipsnių kampą mūsų žemėlapio mastu. Ačiū Dievui, su žemėlapiu rankose radome ir upę, ir didžiulį apžvalgos ratą. Tiesa, po to tą ratą dar kelis kartus pametėme, bet po pusantros valandos ėjimo (be jokių sustojimų ir poilsio pertaukėlių) vis dėlto pasiekėme mūsų tikslą ir įžengėme į parko teritoriją.

Iš pradžių nuėjome į jau vos ne dešimt kartų minėtą apžvalgos ratą. Tokia pramoga kainuoja apie 10 eurų ir aš drąsiai sakau, kad tikrai verta išbandyti tokią atrakciją.

Nors ratas apsisuka per maždaug 15 minučių, tačiau to tikrai užtenka. Spėjome ir pasigrožėti miestu, ir pasidaryti daug nuotraukų bei video. Bijantiems aukščio tokia pramoga nėra tinkama, nes net ir aš pati nesijaučiau itin saugiai, nors ir nelabai bijau aukščio.

Madame Tussauds muziejus mane viliojo visuose miestuose: ir Berlyne, ir Amsterdame, ir Paryžiuje. Tačiau pirmą kartą apsilankiau ten tik Vienoje. Išėjau su labai daug teigiamų įspūdžių, nes sugebėjau ne tik pašokti su Justin Bieber’iu, bet ir padainuoti su Conchita Wurst. Įėjimas kainuoja 23 eurus.

Miela ir nuotaikinga gėlių parduotuvė prie Šv. Stepono bažnyčios.

Atėjo laikas vakaro linksmybėms! Ir aš kalbu visai ne apie naktinius klubus. Aš kalbu apie čiuožyklą ir pačiūžas! Vis dėlto negalėjome taip viską palikti ir neaplankyti šios pasakiškos vietos. Ar patiko? Net nereikia jokių papildomų komentarų, o užtenka vien pažiūrėtį mano video čia.

Štai ir viskas. Sekančią dieną nieko įdomaus neveikėme, nuėjome į kelias parduotuves, nusipirkome daug saldumynų bei suvenyrų, o po pietų jau pradėjome krauti lagaminus. Nors su Viena ir atsisveikinome, tačiau tikrai planuoju čia grįžti.

nuotraukos: Canon G7X ir Canon 1100d + Sigma 30mm f1.4 Art

1 komentaras

 • Kristina 2017 kovo 30 at 22:17

  Sveiki, o kaip planavotės šią kelionę – pirkote bilietus ir rezervavote viešbutį ar viską darėte per agentūrą? Jeigu planavotės patys, gal patarsite, kokia svetainė geriausia tokio tipo kelionių planavimui?

 • Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×