VISKAS APIE DR. MARTENS

2019 sausio 12 in Mada, Stilius - 4 komentarai

paltas H&M/ megztinis Mango/ kelnės New Yorker/ batai Dr. Martens/ kepurė Lindex/ rankinės Zara


Manau, kad Mr. Martens pristatinėti per daug nereikia, nes apie juos šiandien žino bene kas antras. Bet iš kur jie atsirado ir kaip tapo tokie populiarūs stileivų tarpe? Be to, ar iš tikrųjų jie yra tokie patogūs? Kaip juos prižiūrėti ir derinti? Šiandien visą dėmesį skiriu šiam neeiliniam prekiniam ženklui, kurio istorija į gatvės mados olimpą išties yra įdomi.

Dr. Martens batai buvo sukurti Klauso Martenso (vok. Dr. Märtens), kurie ir buvo pavadinti jo vardu. Martensas sukonstravo pirmą prototipą 1945 metais, praėjus vos kelioms savaitėms po antro pasaulinio karo pabaigos. Jis sugalvojo sukurti pačius stabiliausius batus, kurių padas nebūtų toks kietas, kaip tradicinių karinių batų, kokius jis pats avėjo. Šie batai greitai tapo populiarūs ir 1952 metais Martensas kartu su savo verslo partneriu atidarė fabriką Miunchene. 50-tais metais Dr. Martens avalynės buvo parduodami net 200 skirtingų variantų. Įdomus faktas, kad 80 proc. pirkėjų buvo vyresnės nei 40 metų moterys. Iš pradžių, kaip ir buvo planuota, Dr. Martens avalynė pasižymėjo didele paklausa tarp kareivių, policininkų ir gamyklų darbuotojų. Tuo metu laikraščiuose apie Dr. Martens rašė: „Iki šiol dar niekas nesiūlė darbininkui išties patogių batų“. Beje, tuo metu jie kainavo vos 2 svarus, o šiandien – virš 120! Viskas pasikeitė 1963-64 metais, kuomet viduje subkultūrų įvyko šioks toks perversmas ir jos išsiskaldė į keletą grupių. Nauja kryptis „Hard Mods“ išsiskyrė savo išvaizda: trumpai kirpti plaukai su bakenbardais ir iššaukianti apranga, o prie to pačio ir raudoni Dr. Martens. Taip šiek tiek vėliau atsirado skinhedų judėjimas. Pastarieji labai rūpinosi savo Doc‘ais, nuolat valydavo specialiomis priemonėmis, kadangi tai buvo pagrindinė to jų gąsdinančio įvaizdžio dalis. Nuo to ir prasidėjo Dr. Martens populiarumo banga tarp jaunimo subkultūrų, kuri tęsiasi iki šiol. Tiesa, šiandien šie iš pirmo žvilgsnio itin grubūs ir nei kiek elegancija nekvepiantys batai yra itin populiarūs stileivų tarpe.

Taip, aš irgi pasidaviau jų įtakai bei šios vasaros pabaigoje įsigijau savuosius. Prieš nusipirkdama girdėjau tik teigiamus atsiliepimus, kad tai patys geriausi, kokybiškiausi ir patogiausi batai pasaulyje, tačiau mano pirmi bandymai susidraugauti nebuvo itin sėkmingi. Iš pradžių man jie pasirodė labai sunkūs. Bet taip ir yra – Dr. Martens yra tikrai ne tik sunkūs, bet ir gana masyvūs batai, todėl prie itin lieknų kojų gali atrodyti nekaip (šios problemos, deja, neturiu, haha). Be to, apturėjau nemažai reikalų kol jie mano įsigyti Dr. Martens tapo išties patogūs ir galėjau laisvai avėti kasdien į darbą. Iš pradžių velniškai trynė kojas. Po 5 pritrynimo atvejo kreipiausi į jūs per Instagram. Sulaukiau labai daug patarimų, ką daryti, jei Dr. Martens trina ir yra nepatogūs, todėl pasidalinti suvestine čia:

 1. Iš pradžių dėtis storas kojines.
 2. Laukti kol sumikštės, kas įvyks po 10 avėjimų.
 3. Duoti savo antrai pusei, draugui, broliui ar tėčiui, kad pratampytų.
 4. Nusipirkti specialų Dr. Martens tepalą, kuris suminkština odą.

Aš pasirinkau antrą šios problemos sprendimo būdą ir po 10 kartų viskas susitvarkė. Jau gerus du mėnesius didžiąją dalį laiko renkuosi būtent juos. Pagaliau tapo patogūs, netrina ir, kas man labai svarbu, tinka praktiškai prie visų mano kasdienių įvaizdžių. Gražiai atrodo ir su sijonais, ir su džinsais, ir su timpomis. Tinka ir prie laisvų marškinių, ir prie storų megztinių, ir net prie švarkų! Aišku, lazdos nereikia perlenkti ir vasaros metu jų geraiu vengti, bet rudeniui, žiemai ir pavasariui tobulesnių batų neįsivaizduoju! Ir, beje, planuose yra dar viena pora, bet šį kartą noriu įsigyti lakinius. O ką jūs manote apie Dr. Martens?

nuotraukos: Canon 6d + Canon 50 mm f/1.8

4 Komentarai

 • Salomėja 2019 sausio 12 at 16:18

  Kitokių net nenešioju, turiu 4 poras ir dar noriu :):):).

  • darjatupcaja 2019 sausio 13 at 12:54

   Ir aš jau mintyse perku naujus! 😀

 • Auguste 2019 sausio 12 at 17:47

  Patys nylimiausi batai jau nuo ankstyvosios paauglystės! Emo, maištavimo laikus išaugau, o šių batų ne! Turiu net aukštakulnius, kurie mūsų žiemoms yra nepamainomi 😅 o ir susidėvi jie labai sunkiai, tik taip, reikia pravaikščioti, kol susiformuoja pagal pėdą

  • darjatupcaja 2019 sausio 13 at 12:55

   Tikrai, kad reikia laiko kol pripras koja, bet tada jau pasaka! 🙂

  Atsakyti

  APIE MANE

  DARJA TUPČAJA

  Esu 25-erių metų vizualinio dienoraščio apie stilingą gyvenimą luscious-style.com autorė, įvairaus vizualinio bei tekstinio turinio kūrėja bei nuomonės formuotojų rinkodaros specialiste. DAUGIAU APIE MANE.

  SEKITE MANE KITUR

  ARCHYVAS

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  ×